لوگو موبایل پرهام دکور

صفحه اصلی

انواع نمای ساختمان و تاثیر آن بر زیبایی ساختمان

خوب همانطور که میدانید اولین چیزی که در هر ساختمان به چشم می آید و یک تاثیر کلی بر چهره ی شهر دارد نمای خانه ها و ساختمان ها میباشد. بنابراین نماهای ساختمان ها و خانه ها باید با هم هماهنگی داشته باشند و دید بصری مناسبی را ایجاد کند.

طراحی نمای ساختمان به عوامل مختلفی در اجرای آن بستگی دارد ، از جمله ی آن شرایط جغرافیایی ، متریال مورد استفاده ، محل قرار گیری درها و پنجره ها و سایبان ها، تعداد طبقات میباشد و همچنین سلیقه ی کارفرما برای طراحی نما.

تاثیر نما بر ساختمان

همانطور که گفته شد نمای هر ساختمان نقش مهمی بر زیبایی و دید بصری شهری دارد و نکته ی دیگری که اهمیت بسیاری در نقش نما دارد ، محافظت میباشد ، بنابراین نماها علاوه بر زیبایی نقش مهمی در محافظت ساختمان دارد.

معرفی انواع نما ساختمان

در طراحی نمای ساختمان همانطور که گفته شد ، باتوجه به مسائل جغرافیایی و سلیقه ی کارفرما ، میتوان از انواع مختلف متریال ها مانند :نمای سنگی ، نمای آجری ، نمای چوبی ، نمای شیشه ای ،نمای مدرن ، نمای رومی کلاسیک و یا رومی ، نمای سرامیکی ، که در ادامه به بررسی هر کدام میپردازیم.

مطالب بیشتر برای شما!  تاثیر ستون ها 🏛 و تزیین آن در دکوراسیون داخلی

نمای سنگی

نمای سنگی از آن دسته متریال هایی میباشد که دارای مقاومت بسیاری میباشد و در برابر عواملی مانند باد و باران نور خورشید و بارش برف وعوامل محیطی بسیاری مقاوم میباشد و همینطور از نظر زیبایی یک ظاهر شیک و لوکسی را به ساختمان شما می دهد و همینطور در اجرای نماهای کلاسیک نیز بسیار کاربردی میباشد.

نکته ای که در سنگ ها باید توجه کرد ، استفاده از سنگ هایی میباشد که دارای استحکام کافی باشد که در هنگام انقباض و انبساط های هوا سنگ ها ترک نخورد.

نمای ساختمان

نمای آجری

نمای آجری از جمله نماهایی میباشد که دارای تنوع بسیار بالایی است و از گذشته تا به امروز مورد محبوبیت بوده است و ازجمله متریال هایی میباشد که میتوان هم به صورت سنتی و هم مدرن کار کرد ، بنابراین میتواند انتخاب مناسبی برای نمای یک ساختمان باشد.

نمای ساختمان

نمای شیشه ای

نمای شیشه که بیشتر در ساختمان های اداری و تجاری مورد توجه قرار گرفته است و زیبایی خاص و منحصر به فرد خود را دارد. در استفاده از شیشه ی مناسب برای نماهای شیشه ای یکی از گزینه ها میتواند پنچره های اسپایدر باشد و یا فرم لیس ها. استفاده از نمای شیشه ای دریافت کامل نور و روشنایی و جذب انرژی را برای ما فراهم میکنند.

نمای ساختمان

نمای سرامیکی

نمای سرامیکی از جمله نماهایی میباشد که امروزه مورد توجه زیادی قرار گرفته است و دو روش نصب خشک و تر دارد.

نمای ساختمان

نمای چوبی

نمای چوبی نیز ازجمله متریالی میباشد که در استفاده برای هر سبک زیبایی خاص خود دارد، نکته ی دیگر در این نوع متریال این است که چوب ها به راحتی با متریال های دیگر ترکیب میشوند و زیبایی دو چندانی به نمای ساختمان میدهد.

مطالب بیشتر برای شما!  بازسازی مغازه

نقش پنجره ها در نمای ساختمان را ببینید.

نمای ساختمان

نمای رومی

در نمای رومی استفاده از سنگ هایی مانند سنگ های گرانیت و یا سنگ های مرمر میباشد و در اجرای نما از ستون ها و تزیینات سرستون ها و اجرای سنتوری ها استفاده میشود.

نمای ساختمان

معرفی پرهام دکور

مجموعه ساختمانی پرهام دکور تلاش دارد با کادری مجرب و متخصص بهترین خدمات را در جهت بازسازی منزل، مغازه، اداره و بازسازی ساختمان شما که فرسوده شده و یا نیاز به بازسازی مجدد ساختمان دارند، ارائه دهد.

تمام خدمات بازسازی ساختمان و منزل از صفر تا صد توسط گروه بازسازی پرهام دکور انجام می شود. همچنین این مجموعه با داشتن بیش از یک دهه سابقه در زمینه بازسازی داخلی ساختمان، ضمانت می کند با استفاده از متریال با کیفیت و در کمترین زمان با توجه به بودجه شما نسبت به عقد قرارداد اقدام کرده و پروژه های تعمیر و نوسازی ساختمان شما را انجام دهد.

طراحی و اجرای سقف کاذب و کناف، نصب و تعویض درب و پنجره قدیمی شما با UPVC، بازسازی ساختمان و منزل در کوتاه ترین زمان با اعلام قیمت و دریافت فاکتور قبل از شروع خدمات، نصب، تعویض و ترمیم کابینت های آشپزخانه شما به سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، تعویض و ترمیم کمد دیواری و تمامی قسمت های منزل با بهترین متریال و طراحی های روز دنیا