طراحی دکوراسیون داخلی به معنای نظم و ترتیب دادن به اشیاء و وسایل و قسمت‌های داخلی خانه و محل کار به گونه‌ای هنرمندانه و زیبا است. در نتیجه بعد از تعمیر و نوسازی منزل با بکار بردن ایده‌هایی میتوانید بهترین مدل دکوراسیون خانه را برای خود طراحی کنید.

شاید تا به حال به این فکر کرده باشید که دیگر وقت آن است تا خانه خود را عوض کنید که یکم حال و هوای تازه و خوب نصیبتان شود. اگر جزو این دسته از افراد هستید، دست نگه دارید! نیازی نیست تا به خانه جدیدی نقل مکان کنید و هزینه های زیادی را بابت جابجایی و اثاث کشی بپردازید و یا دیگر دردسرها را تحمل کنید.

امروزه روش‌های بسیاری برای انجام این حس خوب وجود دارد که یکی از آن ها تغییر دکوراسیون داخلی خانه است که می‌توانید با حداقل هزینه به آن دست یابید و فضایی جدید را برای خود خلق کنید. با ما همراه باشید تا با این روش بیشتر اشنا شوید. البته اگر بخواهید اینکار توسط تیم خبره پیاده سازی شود میتوانید روی پرهام دکور حساب کنید. ما افراد تحصیل کرده و باتجربه در این زمینه داریم و میتوانیم در بازسازی ساختمان شما و اجرای دکوراسیون داخلی به شما کمک کنیم. کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی یک هنر و حرفه ای پیشرفته در تمام نقاط جهان است. امروزه اکثر ساختمان‌هایی که به تازگی طراحی دکوراسیون داخلی را انجام نداده باشند، به راحتی می توانید متوجه این قضیه شوید که فضاهایی وجود دارند که از آن هیچ استفاده ای نشده و یا حس و حال موجود در این ساختمان مربوط به دهه‌های قبل است.

با این روش شما خیلی راحت می‌توانید فضایی مدرن را به وجود آورید که طبق نظریه روانشناسی می‌تواند تمرکز شما را برای انجام کارها بیشتر کند.

ناگفته نماند که طراحی دکوراسیون داخلی در متراژهای مختلف متفاوت است و هر یک نقشه ای متفاوت و وسایل جدیدی را نیاز دارد. با این روش می‌توانید فضاهای بیشتری را در متراژی که دارید به خانه خود اضافه کنید!

تاثیرات و مزیت‌های دکوراسیون خانه خوب

  • روح بخشی به فضا و ایجاد آرامش
  • خلق فضای باز و دلباز
  • سهولت و افزایش کارایی اشیاء داخل
  • هویت دادن به فضا و اثرگذاری آن بر افراد
  • مطابقت با میل و سلیقه ساکنین

فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی

  • نورگیرها و نورپردازی‌ها
  • چیدمان مبلمان
  • جداسازی اجزای خانه
  • دیوارهای جداکننده
  • نقشه داخلی

طراحان دکوراسیون داخلی زمانی که تصمیم دارند دکوراسیون مکانی را طراحی و اجرا کنند باید با مسائلی مانند هارمونی، زیبایی شناسی رنگ‌ها، میزان تناسب و اندازه هر قسمت از منزل مسلط باشند و همچنین بتوانند سلیقه‌ اشخاص را در طراحی در نظر بگیرند.

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس

بهترین قیمت و به روزترین طرح و مدل ها از ما بخواهید...

طراجی دکوراسیون به روش کلاسیک،نئوکلاسیک و مدرن

با روش کلی کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن میتوان طراحی دکوراسیون منزل را انجام داد. هر کدام از این روشها زیبایی های خاص خود و طرفداران خود را دارند. به توضیح هرکدام از این روش ها می پردازیم:

طراحی دکوراسیون داخلی به روش کلاسیک

دکوراسیون داخلی در سبک‌های مختلف به چشم می‌خورد که یکی از این سبک‌ها سبک کلاسیک است.

این سبک مخصوص افرادی است که شلوغ پسند هستند؛ به این صورت که اگر تا به حال وارد فضایی کلاسیک شده باشید به راحتی میبینید که گچ کاری‌هایی که در سقف و دیوارها انجام شده، همخوانی بسیاری با مبلمان مجلل و سلطنتی یا حتی تابلوهای کلاسیک و پرده و فرش با شکوه و پرکار این فضا دارد! اکثر خانه های سلطنتی امروزه، در طراحی دکوراسیون داخلی خود از سبک کلاسیک بهره گرفته اند.

طراحی دکوراسیون داخلی به روش کلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی به روش نئوکلاسیک

حال افرادی هستند که شلوغی زیاد سبک کلاسیک آن‌ها را کلافه می‌کند و از طرفی نیز خلوتی و سادگی طراحی دکوراسیون داخلی مدرن را نیز دوست ندارند.

اگر جزو این دسته از افراد هستید، به شما دکوراسیون نئوکلاسیک را پیشنهاد می‌کنیم که ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است! در این طراحی تعدادی از وسایل ساده و کم کار و مابقی چیدمان شلوغ هستند و یکدیگر را خنثی می‌کنند.

حتی رنگ‌هایی که در ترکیب وسایل این سبک دیده می‌شود، اکثرا خنثی و مات هستند. اگر بخواهیم به عبارت دیگر این سبک را بیان کنیم، می‌توان گفت که شما فضای سلطنتی مدرن را مشاهده خواهید کرد!

طراحی دکوراسیون داخلی به روش نئوکلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی به روش مدرن

در این سبک شما شاهد خطوط صاف و منظم و به دور از شلوغی خواهید بود. وسایلی که در این طراحی دکوراسیون داخلی به کار می‌روند، اصولا در رنگ روشن و به دور از حکاکی و نقش و نگارها هستند و در عین حال مدرن بودن را می‌توان در ساده بودن تجربه نمود. حتی کناف کاری و کار شدگی روی دیوارها شما را به حال و هوایی مدرن و به دور از شلوغی دعوت می‌کند که به گفته بسیاری از افراد بسیار آرامش بخش است.

طراحی دکوراسیون داخلی به روش مدرن

مراحل انجام طراحی دکوراسیون داخلی

در این قسمت قصد داریم تا شما را با انواع مراحل طراحی دکوراسیون داخلی اشنا کنیم.

نیاز سنجی

اولین مورد نیاز سنجی است؛ به این صورت که شما در بازسازی خانه خود، می‌خواهید حال و پذیرایی بزرگ داشته باشید یا بزرگ بودن آشپزخانه و اتاق خواب‌ها در اولویت است.

انتخاب سبک

مورد بعدی انتخاب سبک است؛ همان طور که در بالا اشاره شد سبک‌های مختلفی وجود دارد که بسته به سلیقه شما می‌تواند از کلاسیک تا مدرن تغییر کند.

تقسیم بودجه

تقسیم بودجه مورد بعدی شما در مراحل طراحی دکوراسیون داخلی است؛ این که قصد شما بازسازی است یا نوسازی، می‌تواند قیمت نهایی فاکتور را به کل تغییر دهد و در همین راستا باید تقسیم بودجه برای هر یک از قسمت‌های مختلف منزل انجام گیرد که روی برنامه ریزی و بدون مشکل پروژه به انتها برسد.

جزئیات بازسازی و طراحی

گزینه بعدی به تصویر کشیدن ریز جزئیات بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی است؛ از سقف‌ها و دیوارها گرفته تا رنگ فرش و چیدمان وسایل همگی مربوط به این قسمت است که شما را در طراحی نهایی بسیار راهنمایی می‌کند.

انتخاب شرکت معتبر

در نهایت که تمامی این کارهای گفته شده را انجام دادید، وقت آن است که با یک شرکت معتبر طراحی دکوراسیون داخلی تماس بگیرید و از مشاوران با تجربه راهنمایی بگیرید تا رنگ و لعاب دیگری به طرح نهایی شما بدهند.

مراحل انجام طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل

نکات طراحی دکوراسیون داخلی در خانه بازسازی شده

در طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه، موارد مهمی هستند که باید به آن‌ها دقت کرد که کار کاملا اصولی پیش رود و نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد.

رفع ایرادات ساختمان و تعمیرات

یکی از کارهایی که در ابتدا باید انجام دهید، رفع ایرادات ساختمان و تعمیرات است که این نکته بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که اگر فضای مناسب برای طراحی دکوراسیون وجود نداشته باشد، در اصل انگار هیچ تغییری نداده اید.

طراحی مجدد کابینت آشپزخانه و کمد دیواری

گزینه بعد طراحی مجدد کابینت آشپزخانه و کمد دیواری و… است که می‌تواند نقش بسزایی در تغییر و تحول فضای کلی خانه داشته باشد! در این میان اگر به فکر تغییر سقف و کف پوش هستید، باید دراین قسمت از کار به آن بپردازید که چه برنامه ای برای سقف و دیوار و کف پوش‌ها دارید تا در حین کار باعث بهم ریختن شرایط نشود.

طراحی دکوراسیون داخلی

تغییرات ظاهری خانه مانند کاغذ دیواری یا رنگ

مرحله بعدی مربوط به تغییرات ظاهری خانه مانند کاغذ دیواری یا رنگ دیوارها است که خود به تنهایی تم دکوراسیون شما را تشکیل می‌دهد و جزو مهم ترین انتخاب‌ها در این پروژه است.

در این میان شما می‌توانید در پایان این مراحل، به تعویض وسایل خانه نظیر پرده و فرش و حتی وسایل تزئینی نیز فکر کنید که به راحتی با این تفاسیر و برنامه‌های گفته شده شما می‌توانید یک خانه کاملا نو و جدید را با اندک هزینه (نسبت به تغییر مکان ساختمان یا حتی نوسازی) داشته باشید.

نکات طراحی دکوراسیون داخلی در خانه بازسازی شده

سقف در دکوراسیون

یکی از مواردی که تاثیر زیادی بر فضای خانه دارد سقف ها میباشد، وجود سقف‌های کوتاه یکی از عیب‌های خانه محسوب میشود، بنابراین برای اصلاح این موضوع میتوان از کاغذ دیواری‌های با طرح عمودی استفاده کنید و همچنین از به کار بردن لوستر های بزرگ و تزیینات برای سقف پرهیز کنید و به جای استفاده از لوسترهای آویز از لوسترهای سقفی استفاده کنید. زیرا این کار نه تنها باعث زیباتر شدن فضای شما نمیشود بلکه ارتفاع سقف را نیز کاهش میدهد.

سقف در دکوراسیون

قرنیز در دکوراسیون

از دیگر مواردی که در طراحی دکوراسیون خانه به چشم میخورد قرنیزها میباشد، بنابراین ساده‌ترین کار برای سر و سامان دادن به آنها رنگ آمیری میباشد، با حوصله به سراغ رنگ آمیزی جدید قرنیزها بروید و در انتخاب رنگ آن از تم دکوراسیون خود کمک بگیرید.

قرنیز در دکوراسیون

درها نیز در فضای خانه جای خود را دارند ، اگر در اصلی شما دچار خط خوردگی و یا آسیبی میباشد میتوانید با نصب حلقه‌های گل از شر آنها خلاص شوید و همچنین رنگ آمیزی درها نیز یکی از مواردی میباشد که میتوان از آن استفاده کرد.

در خانه‌های کوچک میتوان با استفاده از آینه همینطور استفاده از رنگ‌های روشن برای دیوارها باعث بزرگتر جلوه دادن فضای خود باشید ، حذف لوازم اضافی و غیرکاربردی نیز برای ایجاد یک فضای بازتر خلوت‌تر به شما کمک میکند.

دکوراسیون داخلی استفاده از درب و پنجره شیک و جدید

در صورتی که در دکوراسیون خانه‌ی شما پنجره ها به چشم میخورد میتوانید برای تعویض آنها با پنجره UPVC اقدام کنید یا اگر پنجره ها سالم هستند به جای هزینه اضافی برای تعویض آنها میتوانید از برچسب‌های پنجره استفاده کنید.

 

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل

امروزه دکوراسیون داخلی های مختلفی وجود دارند، انتخاب هر دکوراسیون داخلی متناسب با فضا و سلیقه ی هر فرد می‌باشد و بهتر است که این دکوراسیون زیر نظر یک طراح معماری اجرا شود. در هر دکوراسیون انواع سبک های مختلفی باتوجه به سلیقه افراد وجود دارد که هر فرد متناسب با سلیقه و فضایی که در اختیار دارد میتواند طراحی دکوراسیون خود را آغاز کند.

در ادامه با معرفی انواع سبک ها با ما همراه باشید:

سبک مدرن

از سبک های داخلی ای که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است، سبک مدرن میباشد، که با استفاده از انواع ایده های کاربردی و مدرن میتواند باعث ایجاد یک فضای متناسب برای شما شود در سبک های مدرن بیشترین توجه به سادگی و پرهیز از شلوغی دکوراسیون می‌باشد و در این سبک بیشتر از رنگ هایی که در یک تناژ میباشند استفاده میشود..

طراحی دکوراسیون داخلی به روش مدرن

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک خود دارای انواع مختلفی میباشد و در این سبک ها بیشتر به سبک دکوراسیون پر زرق و برق تر و استفاده از رنگ های متنوع تری استفاده میشود و استفاده از مبلمان های مختلف برای فضای خانه و اکسسوری ها در این سبک بیشتر میباشد و این نوع سبک هم مانند سبک های دیگر مخاطب خاص خود را دارد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک سنتی

سبک سنتی از جمله سبک هایی میباشد که طرفداران خاص به خود را دارد وهیچوقت قدیمی نمیشود ، زیرا طراحی فضا به سبک سنتی باعث به وجود آمدن دلنشینی بیشتر فضا و همچنین یاد آور خاطرات گذشته و حس و حال قدیم برای ما میشود به همین منظور است که سبک سنتی همیشه دارای مخاطب های خاص خود می‌باشد.

دکوراسیون داخلی سنتی

سبک فانتزی

در سبک های فانتزی که مناسب برای هر فضایی میباشد که در آن مانند سبک مدرن سادگی دکوراسیون حرف اول را میزند و از مبلمان های ساده با طرح های مختلف متناسب با دکوراسیون استفاده میشود، استفاده از رنگ در این سبک نسبت به سبک مدرن بیشتر می‌باشد. سبک فانتزی در دکوراسیون داخلی از جمله مواردی است که با هر سلیقه ای میتواتند ارتباط برقرار کند.

تماس با پرهام دکور

سبک خانه جنگلی و یا خانه باغ

استفاده از این سبک در کنار زندگی مدرن امروزی میتواند بسیار با اهمیت باشد، فضایی با دکوراسیون ساده استفاده از وسایل کاربردی، جایگزین مبلمان های بلااستفاده، میتواند تاثیر زیادی در ایجاد آرامش برای شما داشته باشد، استفاده ی بیشتر از متریال چوبی و رنگ های گرم و زنده در این دکوراسیون باید لحاظ شود.

دکوراسیون داخلی جنگلی
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی آرام بخش برای منزل

همانطور که میدانید محیطی که در آن زندگی میکنیم تاثیر بسزایی بر روحیه و سبک زندگی ما دارد ، بنا براین با کمی دقت وخلاقیت حتی با کم ترین هزینه میتوانیم یک دکوراسیون داخلی آرام بخش برای خود و افراد خانواده داشته باشیم.

1. ایجاد فضاهای دنج برای استراحت

یکی از ویژگی های خانه استاندار ، داشتن فضایی است که بتوانید در ساعت استراحت خود درآن جا برای خود و یا در کنار خانواده ی خود وقت بگذرونید. به همین دلیل برای بازیابی روحیه و رفع خستگی خود داشتن چنین فضایی به شما کمک میکند که آرامش کافی را از فضای خانه خود دریافت کنید.

2. استفاده از گیاهان برای فضای خانه

استفاده از گیاهان و آوردن طبیعت در فضای خانه بهترین گزینه برای یک محیط آرام و دلبخش میتواند برای ما باشد . با آوردن گیاهان در خانه ی خود و تاثیر دلبخش رنگ سبزدر خانه ی شما ، افزایش یک محیط آرامبخش را میتواند برای شما به ارمغان بیاورد.

3. حداکثر استفاده از پنجره و نور طبیعی

یک دکوراسیون داخلی آرام بخش میتواند از اینکه حس کنیم در خانه زندانی هستیم جلوگیری کنید ، اینکه تا جایی که ممکن است از چیدن مبلمان در جلوی پنجره ها جلوگیری کنیم تا در هنگام نشستن و استراحت کردن بتوانیم به جای نشستن در فضای تنگ و تاریک ، از نور طبیعی و ارتباط با فضای بیرون استفاده کنیم ، بنابراین سعی کنید پنجره ها را همیشه تمیز نگه دارید و از پرده های نازک استفاده کنید و برای رنگ دیوار ها از رنگ های روشن استفاده کنید تا احساس آرامش بیشتری در فضای خانه ی خود داشته باشید.

4. چیدمان مناسب و دیاگرام بندی شده

در چیدمان خانه چیزی به نام دیاگرام جریان وجود دارد ، یعنی اینکه مبل و وسایل خانه را جوری بچینید که فضای باز در بین آن ها وجود داشته باشد و رفت وآمد در بین آن ها مشکل نباشد ، ایجاد فضای باز بیشتر و پرهیز از وسایل زیاد استفاده از کتابخانه و گل و گیاه در داشتن یک فضای آرامبخش نقش بسزایی دارد و دکور و تزیین خانه با استفاده از این موارد فضای بیشتری برای لم دادن و استراحت کردن در اختیار ما قرار میدهد.

5. جنس و متریال لوازم خانه

برای ایجاد یک فضای امن و آرام  متریال استفاده شده در لوازم خانه نقش بسزایی میتواند داشته باشد ، استفاده از جنس چوب و متریالی مانند سنگ مرمر ، حس مثبتی در خانه ی ما ایجاد میکند، در حالی که متریالی مانند فلز و شیشه میتواند خش و پر تنش و حتی کمی آسیب زننده باشند.

6. کنترل صدای محیط داخل و خارج فضای خانه

زندگی کردن در فضای شلوغ و آپارتمانی امروزی میتواند مشکلاتی را در اثر شلوغی محیط بیرون و صلب آرامش محیط خانه ی ما داشته باشد. با استفاده از پنجره های دوجداره و پنل های آکوستیک برای دیوار و سقف ها میتوانیم  صدای محیط را کاهش دهیم و همین طور برای کاهش برای صدای داخل خانه به فضای بیرون و همسایگی استفاده از فرش در سطح های پارکت و یا سرامیک ، استفاده از یک کتابخانه ی مناسب چسبیده به دیوارمیتواند برای شما مانند یک عایق عمل کند.

7. پرهیز شلوغی وازبین بردن لوازم اضافی

یک ساماندهی صحیح برای فضای خانه و حذف وسایل اضافی و پرهیز از شلوغی  یک راه حل مناسب برای دلنشین کردن و آرامش دادن به فضای خانه میباشد. وسایل بلا استفاده و یا وسایلی که دیگر دوست ندارید ، با حذف آن ها از فضای خانه با آسانن ترین حالت فضای خانه خود را خلوت کنید.

بنابراین با راه حل های ساده و حتی کم هزینه میتوانیم فضای خانه را تبدیل  به یک محیط دنج و آرامشبخش برای خود کنیم و تاثیر آن را در روزمرگی های زندگی خود ببینیم.

کابینت بهترین قیمت و کیفیت | بازسازی آشپزخانه ساختمان | دکوراسیون داخلی

کابینت و بازسازی ساختمان بهترین قیمت صفر تا صد | دکوراسیون داخلی

بازسازی آشپزخانه ساختمان | دکوراسیون داخلی

اجرای دکوراسیون داخلی | به روز و شیک توسط پرهام دکور

در آخر اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم، باید بگوییم که تمامی مراحلی که در بالا ذکر شد، هر یک نقش مهمی را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما ایفا می‌کند و با صرف نظر کردن از هریک از این موارد یک قدم از رسیدن به خانه ای رویایی دورتر خواهید شد. با در نظر گرفتن تمام موارد بالا، در نهایت باید با متخصصان این کار پروژه را جلو ببرید که از لحاظ اصولی بودن کار و تمام و کمال بودن طراحی دکوراسیون داخلی مطمئن شوید.

بعد از مطالعه این مطلب وقت این رسیده است که تصمیم بگیرید از کجا شروع کنید اگر بحث هزینه مهم نیست میتوانید یک دفعه کل تغییرات دکوراسیون خانه و همچنین بازسازی خانه خود را به ما بسپارید ولی اگر نمیتواند از پس مخارج تغییرات دکوراسیون خانه خود بر بیاید و علاقه دارید هر چه زودتر آن را تغییر دهید میتوانید برنامه ریزی کنید که اول از همه از کجا شروع کنید فرقی نمی کند با برنامه ریزی میتوانید به تمامی تصمیماتی که گرفتید برسید. از نظر پرهام دکور خوب است که اولین تغییر را از نشیمن خانه خود شروع کنید چون وقت زیادی را با خانواده خود را در این محیط میگذرانید.

اگر هنوزم برایتان سوالی هست که به جواب آن نرسیده اید میتوانید با ما تماس بگیرید تیم پشتیبانی ما همیشه پاسخگوی سوالات شما شهروندان عزیز میباشد.

شرکت پرهام دکور با انجام تعداد بالای پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی به راحتی توانسته سابقه خوبی در این زمینه جمع آوری کند. با قیمتی متناسب و مشاوره ای بی نظیر، شما را به خواسته هایتان حتی بالاتر نیز می‌رساند. برای این کار با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس

بهترین قیمت و به روزترین طرح و مدل ها از ما بخواهید...