برای زندگی راحت و لذت بردن از منزل راه های متعددی وجود دارد ولی یکی از عمده ترین راه های آن بازسازی ساختمان و محل زندگی یا کار شماست.با توجه به پیشرفت قابل توجه صنعت دکوراسیون و طراحی داخلی منزل، با گذشت زمان کمی طراحی داخلی خانه ها سبک خود را تغییر داده و بسمت زیباتر شدن و کارایی بیشتر میروند.

شما نیز برای اینکه بتوانید همگام با علم و تکنولوژی پیش بروید باید پس از گذشت مدتی به فکر بازسازی منزل و ساختمان محل زندگی خود باشید.

محل هایی که باید بازسازی شوند و بیشتر از همه در معرض دید عموم قرار دارند عبارتند از : بازسازی آشپزخانه، بازسازی اتاق خواب ها، حمام و توالت، بازسازی فضای نشیمن و پذیرایی منزل

ولی فعلا دست نگه دارید. ابتدا شما باید وقت خود را صرف دیدن پروژه ها و نمونه کارها کنید تا بتوانید ایده های جالب و مناسب خانه خود را پیدا کنید و با گروه بازسازی موردنظرتان درمیان بگذارید.

درصورت امکان اجرای طرح پیشنهادی، گروه بازسازی شما را راهنمایی کرده و بصورت سه بعدی نقشه نهایی را در اختیار شما قرار میدهد و به بهترین صورت ممکن آن را برای شما پیاده سازی میکند.

نمونه کار بازسازی ساختمان

در ادامه به مشاهده چندین مورد از نمونه کار های بازسازی منزل می‌پردازیم

بازسازی آشپزخانه

از مواردی که میتواند در طراحی و بازسازی آشپزخانه و ساخت فضایی لذتبخش و آرام موثر باشند میتوان به نصب کفپوش جدید، کابینت های مدرن و جدید، تعویض شیرآلات و همچنین بکار بردن مواد بروز شده و همگام با جدیدترین متد های روز دنیا اشاره کرد.

بازسازی آشپزخانه ممکن است در روحیه افرادی که در آن محل زندگی یا کار میکنند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشد. 

اگر هم با مشکل کمبود بودجه مواجه هستید میتوانید از بین موارد زیر انتخاب خود را انجام دهید تا سبک جدیدی به آشپزخانه خود اضافه کنید:

  • تبدیل به آشپزخانه جزیره
  • رنگ کردن دیوار ها متناسب با تم رنگی آشپزخانه
  • تغییر کابینت ها به سبک مدرن و نئوکلاسیک

 

بازسازی اتاق خواب

با دادن ایده های عالی و پر از انرژی مثبت میتوانید رنگبندی و طراحی اتاق خواب خود را به فضایی دوست داشتنی، مدرن و زیبا کنید. شما با طراحی دوباره اتاق خواب میتوانید همیشه فضایی به دور از آشفتگی و شلوغی داشته باشید و استراحتی کامل را در آن تجربه کنید.
همانطور که گفتیم با توجه به تغییر سبک خانه ها نیاز است که یک سری تغییرات در خانه حتما اجرایی شود.
از جمله این تغییرات میتوان به گذاشتن یک شومیه و یا یک رادیاتور سفید زیبا برای داشتن کانون گرما در اتاق خواب اشاره کرد، که با توجه به تغییر سبک رادیاتور ها و زیباتر شدن طراحی آن ها، حتی میتوان از رادیاتور ها بعنوان یک دکور و عامل زیبایی نگاه کرد.

در بازسازی اتاق به کف سازی اتاق باید توجه ویژه ای داشته باشید و بسته به نیاز های خود و شرایط منزل از بین گزینه های موجود یک مورد را انتخاب کنید.

در همه اتاق خواب های جدید روی یک دیوار بصورت کامل به طراحی و ساخت کمد دیواری پرداخته میشود و طرح های بسیار زیبایی روی آن پیاده سازی میشود که شما حتما باید نمونه آن طرح پیشنهادی را قبل از اجرا مشاهده و تائید کنید.

بازسازی حمام

یکی از بهترین پیشرفت ها در صنعت طراحی و دیزاین داخلی منزل نصیب حمام ها شده است. وان های طراحی شده در سال های اخیر با ویژگی ها و امکانات بسیار متنوع بسته به نیاز های شما، همچنین دوش، کف حمام و سقف آن نیز مدل های مختلف زیادی دارند که همه این شرایط بستگی به بودجه و سلیقه شما دارد.
در کف کشی های جدیدی که در بازسازی حمام انجام میشود از سرامیک هایی استفاده میشود که دارای عاج بوده و جلوی لیز خوردن پای خیس شما را میگیرد.
کاشی های دیوار و سقف حمام نیز میتواند با یک تم آبی همراه شود تا نفس تازه ای به حمام شما دهد. سقف های آسمان مجازی نیز فضای دلپذیری برای شما ایجاد میکند.

بازسازی پذیرایی و فضای نشیمن

بخشی از تعمیرات و بازسازی ساختمان شامل رسیدگی به فضای نشیمن کم نور و تبدیل آن به فضایی روشن و زیبا برای کل خانواده می باشد. درغیر این صورت عملیات بازسازی فضای نشیمن و پذیرایی تقریبا بی دلیل است. همچنین دیوارهای پذیرایی باید رنگ روشنی داشته باشند تا تغییرات انجام شده در بازسازی منزل قابل مشاهده باشد و تغییر منزل خود را لمس کنید.

مبلمانی که از این فضا استفاده میکنید باید به بهترین صورت ممکن بروز شوند و با سبک طراحی جدید خانه همگام باشند. به گونه ای که رنگبندی و سبک تمام فضا یکسان باشد و تناقضی با یکدیگر نداشته باشند.

مهم ترین بخش بازسازی خانه بخش مشخص کردن فضای پذیرایی است. زیرا اولین موردی که در بدو ورود به خانه موردتوجه شما و یا مهمانانتان قرار میگیرید این مکان است.

اولویت طراحی همیشه با یک پوشش جلوی درب ورودی خانه است. دلیل این کار برای جلوگیری از قابل مشاهده بودن تمام خانه از بیرون درب است.

با بازسازی می‌توان فضا را از نو زنده کرد. در اطراف یک مبل زیبای سبز رنگ می‌توان انواع و اقسام گیاهان را قرار داد که به تازگی فضا می افزاید. دیوار از رنگ کرمی به سفید تغییر رنگ داده شود تا لوکس بودن و تمیزی را نشان دهد. آثار آویزی بر روی دیوار با یک فرش نرم و کوسن‌های ترکیبی، ظاهری جذاب و سرزنده به پذیرایی میبخشند.

بازسازی راهروها

پروژه های بازطراحی و یا بازسازی راهرو منزل از جمله پروژه های بسیار لذت بخش و ظریف است، از این رو که این بخش از منزل تنها راه ارتباطی بخش های مختلف خانه می باشد.

با بخشیدن رنگ و لعابی تازه به راهرو منزل، خانه شما نفس تازه ای میکشد و چشم انداز بسیار زیبایی در فضای مرکزی و یا ورودی خانه شما ایجاد میشود.

بازسازی توالت و دستشویی

تغییر شکل باورنکردنی حمام یک چالش سخت گیرانه است! اما وقتی به یک تغییر کامل دست پیدا می‌کند، بسیار باورنکرنی خواهد بود. تغییر شکل این محیط باید بگونه ای باشد که لوکس بودن خود را نمایان کند.

با بکاربردن انواع دوش ها و شیرآلات شیشه ای یا طلایی و رادیاتورهای مناسب برای مطابقت با دیوارها میتوان طراحی مدرنی را در بازسازی توالت تداعی کرد. کاشی کاری دیوار و کف نیز از حالت بی‌روح باید خارج شوند و ظاهری متناسب با رنگ محیط پیدا کنند. با زیرکی و بدون آنکه موقعیت وسایل تغییر کند، از فضایی کسل کننده به فضایی شاداب و لوکس قدم می‌گذاریم!

سخن آخر

نمونه کار بازسازی ساختمان نقشی الهام بخش برای افراد دارد. بسیاری از کسانی که نمی‌دانند دقیقاً دنبال چه چیزی هستند، نمونه کار به آن‌ها کمک می‌کند تا به نیازهای خود پاسخی جامع دهند. اگر قصد بازسازی فضای منزل خود را دارید، سعی کنید متناسب با مقدار بودجه خود، بهترین و مناسب‌ترین شیوه طراحی و استفاده از مصالح را به کار ببرید. بهترین کار این است که آن را به متخصصین حرفه‌ای در امر طراحی و اجرا بسپارید تا در نهایت حداکثر لذت و استفاده را از فضای زندگی خود ببرید.

تیم پرهام دکور با مشاوره رایگان، بازدید و طراحی سه بعدی منزل شما به بهترین شکل ممکن میتواند در رابطه با انتخاب طرح و رنگ به شما کمک کند. پس از انتخاب طرح و رنگ مورد علاقه خود، فاکتور به شما ارائه میشود و تیم متخصص پرهام دکور از صفر تا صد پروژه بازسازی ساختمان شما را انجام می‌دهد.