لوگو موبایل پرهام دکور

صفحه اصلی

6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

در سال های گذشته تقریبا استفاده از جزیره در آشپزخانه مورد محبوبیت قرار گرفته است و در فضای آشپزخانه ی بزرگ و کوچک به دلیل تنوع در طراحی و سبک های مختلف در جزیره ها میتواند مورد استفاده قرار گیرد ، که بر خلاف تصورات افرادی که این فضا را از آشپزخانه حذف میکنند برای بزرگ تر نشان دادن فضای خود با طرح های متنوع میتوانید از این جزیره ها استفاده کنید و این جزیره ها با طراحی هوشمندانه ی خود میتواند در آشپزخانه و اجام چند وظیفه به منظوربرای جایگذاری گاز و پخت و پز و همچنین فضای جای سینک میتوانید استفاده کنید و جلوه ی ویژه ای به محیط آشپزخانه ی خود دهید ، همین طور یکی دیگر از نقش هایی که جزیره ها میتوانند در آشپزخانه ی ایفا کنند محلی برای ذخیره لوازمی که شاید کم تر مورد استفاده قرار میگیرند باشد.

امروزه یکی از جدیدترین المان‌های آشپزخانه که فضای مورد نیاز برای استفاده آسان‌تر از دیگر عناصر آشپزخانه را محیا میکند جزیره آشپزخانه است. همچنین از کابینت‌هایی که در زیر آن طراحی و نصب میشود میتوان برای قرار دادن وسایل آشپزخانه استفاده کرد. برخی از جزیره‌ها آنقدر بزرگ و کاربردی هستند که میتوان از آنها بعنوان محل اصلی کار در آشپزخانه نام برد و میتواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون آشپزخانه و فضای منزلتان داشته باشد .اگر قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید میتوان آن را در طراحی آشپزخانه خود اضافه کنید. با خواندن این مطلب جدیدترین طرح جزیره آشپزخانه را انتخاب کنید.

مطالب بیشتر برای شما!  دکوراسیون داخلی متناسب با سلیقه خودتان

طرح جزیره آشپزخانه در انواع مختلف تولید میشود که برخی از آنها ساده و برخی کاربردی‌تر میباشد که با توجه به نیازتان و دکور آشپزخانه خود یکی از مدل ها را انتخاب کنید. طراحی جزیره آشپزخانه میتواند به نوعی باشد که فضایی برای نشستن و خوردن وعده های غذایی را برای شما ایجاد کند.

بهترین جزیره آشپزخانه

photo 2020 09 19 12 24 03 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

انواع جزیره ها

نوعی از طرح جزیره آشپزخانه در نوع متحرک و ثابت وجود دارند. فرق این در این است که جزیره متحرک قابلیت لوله کشی و سیم کشی ندارند و قابلیت حرکت دادن نقاط مختلف آشپزخانه را دارند و نسبت به جزیره‌های متحرک ارزانتر هستند.

اما جزایر ثابت در یک نقطه از آشپزخانه که معمولا وسط آشپزخانه است طراحی میشوند. از آنها میتوان برای پخت و پز و شست وشوی ظرف ها با قرار دادن سینک و اجاق گاز استفاده کرد. نسبت جزیره متحرک بزرگ‌تر و گران قیمت‌تر است.

انواع طرح جزیره آشپزخانه

1- جزیره چرخ دار

این نوع طرح جزیره آشپزخانه را به سختی میتوان بعنوان یک طرح جزیره آشپزخانه طبقه بندی کرد. این نوع به راحتی قابل حرکت به طرف های مختلف آشپزخانه است و از آن برای سرویس دهی به افراد و یا دیگر امور آشپزخانه استفاده میشود. چرخ این نوع جزیره‌ها با اینکه قفل میشود و جزیره ثابت میماند اما ممکن است در تکان های محکم تر ثبات خود را از دست دهد.

مطالب بیشتر برای شما!  🏡!!خانه بزرگتر، با چیدمان درست لوازم منزل!!🏠

BELLEZE White Wood Portable Kitchen Cart and Island 1 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

2- جزیره آماده غیرقابل حمل

این جزیره‌ها برخلاف بالا چرخ ندارند و قابل حمل نیستند و اندازه نسبتا کوچکی دارند. این نوع در واقع تقلیدی از یک جزیره واقعی است و مناسب برای آماده کردن مواد غذایی جهت آشپزی است.

monarch kitchen island set 1 1 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

3- میز جزیره آشپزخانه

این نوع طرح جزیره آشپزخانه میزها دارای چهار پایه و یک سطح صاف است و نصب و قراردادن آنها در آشپزخانه بسیار آسان است. در واقع این فقط یک میز است که سطح صاف آن میتوان استفاده کرد و قابلیت‌های مختلف جزیره را ندارد.

photo 2020 09 19 12 24 15 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

4- خرید کابینت دارای کانتر

در واقع همان کابینت است که بالای آن سنگ مرمر یا کوارتز بکار برده شده است. پشت برخی از این کانترها صاف است که با یک روکش مسطح پوشانده میشود و همیچنین اگر فضای کافی در آشپزخانه دارید دو عدد از آنها را به یکدیگر متصل کنید.

DP18 143027 1 1 dt KitchenCountertops 2col hero 1 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

5- جزیره کامل و کاربردی – بهترین طرح جزیره آشپزخانه

این جزیره تمام کارهایی که میزهای آشپزخانه انجام میدهند را انجام میدهد. روی آن وسایل برقی و سینک را میتوان قرار داد و فضای کافی در قسمت کانتر دارد. این نوع جزیره فقط فضای کمکی نیست و میتوان گفت اشپزخانه دوم است. به دلیل لوله کشی های داخل آن و دیگر جزئیات هزینه نسبتا بالایی دارد.

مطالب بیشتر برای شما!  فروش ساختمان به ارزش واقعی، فقط با بازسازی ساختمان 🏡⚒

جزیره کامل

photo 2020 09 19 12 24 20 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

6- جزیره دو کاره

از این جزیره ها میتوان هم برای آشپزی و هم بعنوان غذاخوری استفاده کرد. در سطح پایین غذا پخته شده و در سطح بالای آن صرف میشود.

طرح دو کاره جزیره آشپزخانه

photo 2020 09 19 12 24 25 6 طرح جزیره آشپزخانه و کاربرد آن

پیشنهاد: انواع کابینت هایگلاس را ببینید.

معرفی پرهام دکور

مجموعه ساختمانی پرهام دکور تلاش دارد با کادری مجرب و متخصص بهترین خدمات را در جهت بازسازی منزل، مغازه، اداره و بازسازی ساختمان شما که فرسوده شده و یا نیاز به بازسازی مجدد ساختمان دارند، ارائه دهد.

تمام خدمات بازسازی ساختمان و منزل از صفر تا صد توسط گروه بازسازی پرهام دکور انجام می شود. همچنین این مجموعه با داشتن بیش از یک دهه سابقه در زمینه بازسازی داخلی ساختمان، ضمانت می کند با استفاده از متریال با کیفیت و در کمترین زمان با توجه به بودجه شما نسبت به عقد قرارداد اقدام کرده و پروژه های تعمیر و نوسازی ساختمان شما را انجام دهد.

طراحی و اجرای سقف کاذب و کناف، نصب و تعویض درب و پنجره قدیمی شما با UPVC، بازسازی ساختمان و منزل در کوتاه ترین زمان با اعلام قیمت و دریافت فاکتور قبل از شروع خدمات، نصب، تعویض و ترمیم کابینت های آشپزخانه شما به سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، تعویض و ترمیم کمد دیواری و تمامی قسمت های منزل با بهترین متریال و طراحی های روز دنیا