طراحی یک آشپزخانه مدرن و جذاب ، انعکاسی از خلاقیت و تکنولوژی جدید دکوراسیون داخلی است. طراحی آشپزخانه مدرن تمام ویژگی های زرق و برق دار را از بین می برد و به فضای داخلی شما هویت قرن بیست و یکم می بخشد. اگر آن مدل‌های سال‌های قبل منسوخ شده باشند ، این سؤال پیش می آید که ایده های طراحی آشپزخانه مدرن چیست؟

طراحی دکوراسیون آشپزخانه از ویژگی‌های خاص و شگفت انگیزی برخوردار است. اگر میخواهید بدانید جدیدترین المان‌های مد شده سال جدید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن چیست این مطلب را بخوانید.

طراحی آشپزخانه مدرن

1- طراحی پیشرفته آشپزخانه

بسیاری از افراد طراحی آشپزخانه مدرن با تکنولوژی پیشرفته را فقط مختص به سبک مینیمالیسم یا سبک مدرن تصور می کنند. در صورتی که ، فن آوری بالا به راحتی در هر سبکی گنجانیده می شود. نکته اصلی استفاده از فناوری و امکانات به هوشمندانه ترین روش ممکن است. به عنوان مثال ، آشپزخانه ای که به سبک شهری طراحی شده است اجاق گاز ، یخچال و سایر وسایل باید با هم ست باشند و آن وسایل و تجهیزات باید هوشمندانه انتخاب شده و متناسب با فناوری‌های پیشرفته باشد.استفاده از جدیدترین لوازم و تجهیزات روز دنیا در دکوراسیون آشپزخانه میتواند ابهت و زیبایی خاصی به آشپزخانه شما بدهد. اما این نکته را نیز باید یادآور میشویم که تکنولوژی های جدید علاوه بر لوازم جدید و گران قیمت در استفاده راحت تر از لوازم نیز به کمک شما می‌آید.

2- استفاده از مواد دوست داشتنی و مناسب با محیط زیست

از یک منظر خاص ، ما بیشتر نیازمند استفاده از مواد سازگار با محیط زیست برای طراحی داخلی و آشپزخانه مدرن هستیم. زمانی فرا رسیده که تعداد آسمان خراش ها روز به روز شروع به افزایش است و مردم نیاز به احساس نزدیکی به طبیعت دارند. آنها اسیر سبک زندگی شهری شده‌اند که فاقد عناصر طبیعی است.

modern kitchen ideas

بنابراین ، طراحان داخلی برای آشپزخانه تصمیم گرفته اند مواد سازگار با محیط زیست را در خلاقیت های خود بگنجانند. عناصری از قبیل چوب ، سرامیک ، فلز ، شیشه ، سنگ و گچ و غیره نفس خاصی به محل می بخشد.

3- استفاده جزئیات مختصر در طراحی آشپزخانه

برای اینکه آشپزخانه شما مطابق با طراحی مدرن روز باشد باید تا حد امکان طراحی آن مختصر و مفید باشد. سبکی و ظرافت دقیقا همان چیزی است که شما باید در نظر داشته باشید. علاوه بر این سعی کنید بیشتر از دو طیف رنگ را در آشپزخانه استفاده نکنید.

سنگ مرمر در دکوراسیون آشپزخانه

4- ترکیب قسمت‌های جلادار و مات

استفاده از سطوح فقط مات در آشپزخانه خسته کننده است. همچنین در صورتی که فقط سطوح براق را نیز در نظر داشته باشید ، ایده خوبی نیست. تعادل کامل در ترکیب آن دو نهفته است و در این صورت در طراحی آشپزخانه مدرن عمیق و به صورت چند لایه به دست می آید. این ترکیب دیوانه وار است و در نگاه اول شاید شما ناسازگاری ببینید اما آن در واقع تصور خلاقانه شما را نشان میدهد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن

5- استایل مدرن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

سبک‌های مدرن هر ساله در مجلات طراحی داخلی رتبه بندی میشوند. سبک مدرن ساده از عناصر خاکستری و سفید و گاه سیاه تشکیل شده است. سبک مدرن هیچ جزئیات روشن آزار دهنده ای ندارد. خلاقیت را فریاد نمی زند. ادر دکوراسیون آشپزخانه وسیله‌های استیل محبوبیت بالایی پیدا کرده است. پیشنهاد میکنیم اجاق گاز و یخچال و لباسشویی را از جنس استیل انتخاب کنید زیرا دارای سطح صاف و صیقلی هستند و یکپارچگی خوبی را با دیگر وسایل آشپزخانه ایجاد میکنند.ما مردم این سبک را صرفاً به دلیل کاربردی بودن و کارایی آن درک می کنند.

پیشنهاد میکنیم جدیدترین مدل‌های کابینت 2020 را با عکس و توضیحات کامل ببینید.

طراحی آشپزخانه مدرن

سطوح صاف اغلب تجهیزات و وسایل آشپزخانه را پنهان می کنند. این مورد محبوب ترین قسمت بسیاری از صاحبان خانه است و جلوه ای بسیار مرتب به آشپزخانه می بخشد.

modern-kitchen

6- شلف ها و قفسه‌های باز

چیدمان درست و منظم در این قفسه ها در طراحی آشپزخانه مدرن نه تنها باعث مرتب شدن وسایل آشپزخانه میشود بلکه زیبایی و جذابیت خاصی به آشپزخانه میبخشد. بعنوان مثال شیشه های رنگارنگ حاوی حبوبات و آجیل و غیره میتواند جلوه جالبی داشته باشد.

modern-kitchen
modern-kitchen

7- استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از سنگ مرمر روی کابینت ها در طراحی آشپزخانه مدرن نمایی جذاب و فوق العاده ای به آشپزخانه میدهد. دقت داشته باشید بهتر از سنگی با سطح یکنواخت و بدون درز استفاده کرد. سنگ مرمر ممکن است کمی گران باشد اما هیچ وقت از مد نمی‌افتد و همینطور دوام بالایی در مقابل آب و رطوبت و گرمای بالا دارد.

در دکوراسیون آشپزخانه
طراحی آشپزخانه مدرن