یکی از چالش‌هایی که اکثر طراحان کابینت و مالکین منزل با آن برخورد میکنند، طراحی کابینت کنج دیوار آشپزخانه است، طوری که یک فضای پِرت را زنده کند و از هدر رفتن فضای گوشه جلوگیری کند. علاوه بر این باید این کابینت‌‌‌‌‌‌‌‌ها طوری ساخته شوند که دسترسی به وسایل داخل آن آسان باشد و افراد خانه را برای برداشتن یا جابجایی وسایل آشپزخانه دچار مشکل نکند.

کابینت گوشه آشپزخانه را میتوان با بکارگیری خلاقیت و امکانات مناسب کاملا کاربردی و قابل استفاده کرد. در زیر تعدادی از روش‌های عالی برای اینکار را نوشته‌ایم.

1- استفاده از کابینت کنج کشویی

یکی از بهترین گزینه‌ها برای گوشه‌ها کابینت‌هایی کشویی هستند که به خوبی فضای گوشه را پر میکنند. این کشوها در شکل‌های پروانه‌ای و L شکل موجود هستند. در این کشوها میتوان قاشق و چنگال یا ظروف و درب قابلمه‌ها و غیره را قرار داد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را بخوانید: آموزش چیدمان ظروف در کابینت به بهترین شکل

2- طراحی کابینت گوشه ساده

کابینت ها ساده نصب میشوند و فقط کافی است چارچوب وسط را حذف کنید و از درب‌های دو لنگه استفاده کنید تا دسترسی به هر دو طرف آسان باشد.

طراحی کابینت گوشه ساده

3- کابینت دارای اکسسوری چرخان

در این نوع کابینت کنج از اکسسوری‌های چرخشی استفاده میشود و محفظه، کاملا از کابینت خارج میشود و بدین ترتیب به خوبی از قسمت‌های پشت کابینت میتوان استفاده کرد. همچنین برای طراحی این سیستم فقط باز و بسته شدن یک درب کافی است.

کابینت کنج با اکسسوری چرخان

4- استفاده از شلف در کنج دیوار آشپزخانه

ایده‌ی دیگر برای پر کردن گوشه‌ها استفاده از شلف‌ها و قفسه‌های چوبی است. این شلف‌ها را می‌توان بصورت باز و بدون درب قرار داد، همچنین می‌توان بعنوان سوپرمارکت یا حتی با تزیین ظروف در آن بعنوان بوفه آشپزخانه بکار برد.

بوفه گوشه آشپزخانه
شلف کنج آشپزخانه

5- کابینت کنج دیوار آشپزخانه با درب منحنی

درب این کابینت‌ها بصورت منحنی و خمیده هستند و همین ویژگی باعث دسترسی راحت‌تر میشود. همچنین موجب زیبایی بیشتر آشپزخانه‌تان میشود البته باید یادآور شویم قیمت این کابینت‌ها گرانتر است.

به این نوشته امتیاز دهید
بیشتر بخوانید!  مدل‌های جدید کاشی بین کابینتی مدرن برای کابینت سفید