دکور خانه کوچک
20
سپتامبر

دکور خانه کوچک تان را با این روش ها طراحی کنید

اکثر افرادی شاغل و شهرنشین با توجه به بالا رفتن قیمت خانه در خانه‌ای کوچک زندگی میکنند. مردم دوست دارند وقتی خسته از سر کار می‌آیند خانه‌شان مرتب و منظم باشد و علاوه بر استراحت باعث روحیه و انرژی گرفتن آنها شود. مسئله‌ای که در طراحی دکور خانه کوچک وجود دارد این است که چیدمان و انتخاب وسایل مناسب نسبت به خانه‌های بزرگ دشوارتر است و دکور منزل کوچک باید طوری طراحی و اجرا شود که هم زیبا و هم کاربردی و راحت باشد.

ایده‌هایی برای چیدمان دکور خانه کوچک

چراغ‌ها و لامپ‌های متنوع و زیبا

یکی از بهترین المان‌ها در منزل‌های کوچک که بسیار مورد توجه قرار میگیرد وسایل و منابع نور هستند پس لازم است از طرح و مدل‌های زیبا و قانتزی لامپ‌ها و چراغ‌ها استفاده کرد که علاوه بر روشنایی دارای زیبایی باشند. همچنین این موضوع را نیز در نظر بگیرید که خانه‌های کوچک دارای تاریک و نور کمتری دارند که با نورپردازی مناسب این مشکل رفع میشود.

بهترین المان‌ها در منزل‌های کوچک
چراغ‌ها و لامپ‌های متنوع و زیبا دکور خانه کوچک

میزهای دایره‌ای و مبلمان راحتی

میزهای دایره‌ای به دلیل شکل و انحنای آن و همچنین اینکه فقط یک پایه در وسط میز قرار میگیرد فضای کمتری را اشغال میکنند. همه افراد که روی مبل های نشسته‌اند میتوانند از این میز استفاده کنند و دیگر نیازی به میزهای اضافه کوچک نیست.

میزهای دایره‌ای دکور خانه کوچک
دکور خانه کوچک تان را با این روش ها طراحی کنید

قرار دادن مبلمان بزرگ در نشیمن

شاید گمان کنید به دلیل متراژ کم خانه باید از مبلمان کوچکتر استفاده کنید اما استفاده از مبل‌های بزرگ باعث ایجاد حس دنج و صمیمی بودن میشود و موجب راحتی بیشتری میشود. اگر یک سرویس مبلمان کامل در خانه تان جا نمیشود میتوانید فقط از یک کاناپه و در کنارش یک مبل تک نفره استفاده کنید.

مبلمان بزرگ در نشیمن

 طرح های دکوراسیون 2020 را ببینید.

استفاده از وسایل تاشو

شاید با کوچک بودن اتاق برای طراحی دکور خانه کوچک مشکل برخورد کنید نه نتوانید وسایل را بچنید بدون اینکه باعث شلوغی و به هم ریختگی فضا شود. اما میتوانید با استفاده وسایل تاشو تا مقداری فضا را بهینه کنید. بعنوان مثال از تختخواب تاشو در اتاق خواب استفاده کنید یا از میزهای تاشو داخل کابینت برای میز ناهار خوری بهره ببرید. برخی وسایل مانند صندلی‌ها را در فرورفتگی‌های داخل دیوار یا کمد قرار دهید.

دکور خانه کوچک تان را با این روش ها طراحی کنید