15
دسامبر

فرق بین کاغذ دیواری و پوستر

هر دو برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی استفاده میشوند و هر کدام خصوصیت های متفاوتی دارند که پرهام دکور در این مقاله قصد دارد شما را با آنها آشنا کند.

کاغذ دیواری یک پوشش زیبایی می باشد برای پوشش دادن به اتاق خواب ، اتاق پذیرایی ، اتاق کودک ، ادارات ، رستوران ها و … استفاده می شود و طرح های آن طرح های تکرار شونده است.

فرق بین کاغذ دیواری و پوستر

پوستر ها  شامل یک طرح واحد و بدون تکرار مانند تصویر یک منظره یا یک گل می باشند.

فرق بین کاغذ دیواری و پوستر

طرح های موجود در کاغذ دیواری محدود می باشد ولی شما با استفاده از پوستر ها میتوانید هر طرحی که دوست دارید سفارش دهید. روش های مختلفی برای چاپ کاغذ دیواری وجود دارد که شامل چاپ سطحی، چاپ دیجیتالی، و یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی می باشد.

به تازگی کاغذ دیواری ای به اسم سیسمیک  تولید شده است که در برابر زلزله مقاوم می باشد که از 2014 شروع به تولید شده است و قیمت این کاغذ دیواری نسبت کاغذ دیواری معمولی بیشتر می باشد و برای مردمانی که در مناطق زلزله خیز زندگی میکنند بسیار مناسب است.

پوستر ها به صورت تکه تکه می باشند که با کناره هم گذاشتن یک تصویر زیبا را میسازد ولی کاغذ دیواری به صورت رولی می باشد که دراندازه های مختلف وجود دارد و هر رول تکرار طرح قبلی می باشد.

تفاوت های بین کاغذ دیواری و پوستر:

    • پوستر دیواری شامل یک طرح واحد و بدون تکرار مانند تصویر یک منظره یا یک گل می باشد ولی کاغذ دیواری شامل طرح های تکرار شونده می باشد.
    • در طرح های کاغذ دیواری امکان تغییر سایز وجود ندارد در حالی که چون طرح پوستر می تواند سفارشی باشد امکان تغییر سایز دارد.
    • تمامی طرح های کاغذ دیواری طرح های گرافیکی هستند در حالی که پوسترها علاوه بر طرح های گرافیکی شامل طرح های کاملا طبیعی نیز می باشند.
    • هزینه کاغذ دیواری به صورت متراژ هر رول محاسبه می گردد و به عنوان مثال اگر شما نیاز به دو و نیم رول داشته باشید نمی توانید دقیقا دو و نیم رول کاغذ دیواری بخرید و باید سه رول خریداری کنید. در حالی که هزینه پوستر به صورت متراژی محاسبه می گردد و به عنوان مثال اگر نیاز یه 10 متر پوستر باشد شما می توانید دقیقا 10 متر سفارش و خریداری کنید.

    شما میتوانید با تماس با پرهام دکور طرح ها و عکس های دلخواهتون را سفارش دهید.