03
آذر

تاثیر ستون ها و تزیین آن در دکوراسیون داخلی

ستون ها یک عضو کاربردی و جدانشدنی برای هر ساختمان میباشد و ممکن است به دلیل استفاده زیاد از ستون ها در طراحی های کلاسیک وقتی اسم از ستون بیاید ، همه ی ما به یاد طراحی های کلاسیک و رمی بی اندازد. تاثیر ستون ها و تزیین آن را ببینید.

تاثیر ستون در دکوراسیون و تزیین آن

خوب همانطور که میدانید ستون ها نقش انتقال بار ساختمان را بر عهده دارند و در طراحی پلان ها قرار داده میشوند و قابل جا به جایی نیستند ، اما برخی از ستون ها نقش انتقال بار را در ساختمان بر عهده ندارند و به عنوان عنصر تزیینی در فضا و یا در نما ها میباشد ، این نوع ستون ها را میتوان به صورت پیش ساخته و طراحی شده تهیه کرد و در فضای دلخواه نصب کرد.

طراحی ستون ها

ستون های تزیینی که گفته شد ، نقش دکوراتیو در فضای خانه را ایجاد میکنند و با توجه به این موضوع میتوان ستون های اصلی را با همین ویژگی دکوراتیو کرد ، بنابراین با در نظر گرفتن فضایی که این ستون ها دارند و محل قرار گیری آن در طراحی ستون ها میتوان کاربردی باشد.

تاثیر ستون در دکوراسیون و تزیین آن

انواع ایده ها برای طراحی و تاثیر ستون ها و تزیین آن

رنگ آمیزی ستون

یکی از ایده های کاربردی برای ستون ها میتواند رنگ آمیزی باشد ،البته در مواقعی که ستون ها نزدیک به دیوار میباشد ، نباید این تضاد بین دیوار ها و ستون باشد و در صورتی که در دیوار ها طراحی خاصی استفاده شده است و یا از کاغذ دیواری استفاده شده باشند ، نیازی به تزیینات خاصی برای ستون ها نیست.

تاثیر ستون در دکوراسیون و تزیین آن

ایده کناف کاری ستون

از آنجایی که کناف های از جمله متریالی هستند که میتوان با انعطاف پذیری بالا با ان کار انجام داد و اجرای آن برای طراحی ستون ها میتواند گزینه ی مناسبی باشد و با اضافه کردن تزیینات به سرستون ها نیز میتوان این زیبای را دوچندان کرد.

همچنین در مواقعی که ستون ها در کنار دیوار ها قرار دارد ، میتوان با اضافه کردن متریال های مناسب فضایی برای ایجاد کتابخانه ها و یا اضافه کردن دکوری ها در نظر گرفت.

تاثیر ستون در دکوراسیون و تزیین آن

تزیین و طراحی ستون با چوب و ام دی اف

برای تزیین ستون ها میتوان از متریال چوبی برای تزیینات و دکوراتیو کردن ستون ها استفاده کرد ، علاوه بر این چوب از آن دسته متریال هایی میباشد که متواند با هر سبک دکوراسیون و سلیقه ای مطابقت پیدا کند.

در اجرا ستون های پیش ساخته میتوان از چوب های ساده و یا ام دی اف و یا اضافه کردن تزیینات و یا تراش کاری ها چوبی استفاده کرد و یا برای ستون های موجود در دکوراسیون خانه متوان با نصب صفحه های چوبی و یا ام دی اف این تزیینات را اضافه کرد.

تاثیر ستون ها و تزیین آن در دکوراسیون داخلی

استفاده از کاغذ دیواری برای ستون ها

همانطور که میدانید کاغذ دیواری ها از جمله مواردی هستند که در طراحی و دکوراسیون فضا های داخلی بسیار تاثیر گذار میباشد ، بنابراین استفاده از این کاعذ دیواری ها نیز میتواند انتخاب مناسبی برای تزیین ستون ها باشد.

تاثیر ستون در دکوراسیون و تزیین آن

بنابراین استفاده از متریال های مختلفی میتواند به تزیینات و دکوراتیو کردن ستون ها به ما کمک کند و انواع دیگر آن ها مانند : استفاده از آینه کاری برای ستون ها و داشتن یک دکوراسیون لوکس و مجلل ، استفاده از سنگ های آنتیک برای نصب برای ستون های که داخل فضای دکوراسیون وجود دارند ، نصب دیوار کوب ها بر روی ستون ها و استفاده از گچ بری های متنوع میتواند در تزیینات و دکوراتیو کردن ستون ها موثر باشد.

بهترین مدل دکوراسیون خانه را ببینید.

تاثیر ستون در دکوراسیون و تزیین آن