نکات طلایی قبل از شروع بازسازی ساختمان

بطور کلی بازسازی منزل، شامل 2 نوع بازسازی می‌شود که در این بین میتوان به بازسازی کلی ساختمان و بازسازی جزئی اشاره کرد. بازسازی کامل شامل تخریب کامل منزل و ساخت دوباره میشود که هزینه بسیار زیادی نیز دارد و احتیاج به نیروی کار بسیار زیاد و زمان طولانی میشود.

اما در مقابل بازسازی جزئی و یا داخلی نیز میتواند تغییرات مدنظر شما را اجرا و از نتیجه نهایی خانه خود لذت ببرید. هزینه کمتر، مدت زمان کوتاه حدودا 1 ماه و همچنین نیروی انسانی کمتر، از مزایای بازسازی جزئی و تغییر طراحی داخلی منزل می‌باشد. درصورت نیاز به تغییر طراحی فضای خارجی منزل نیز، میتوانید این کار را بدون تخریب و یا بازطراحی انجام دهید.

نمونه تغییر پذیرایی بعد از بازسازی

برای سهولت در انتخاب خود بهتر است حتما با مشاوران و متخصصان امر بازسازی ساختمان و منزل نیز مشورت کنید تا با بررسی مکان پروژه و امکانات و طراحی دیوار های منزل شما بتوانند بهترین راهنمایی را برای شما داشته باشند و شمارا به نتیجه دلخواهتان در سریعترین زمان ممکن برسانند.

قبل از شروع یک پروژه نوسازی ساختمان لازم است چندین نکته را درنظر داشته باشید و حتما این نکات طلایی را بررسی کنید که در ادامه راه دچار مشکل و یا وقفه طولانی مدت نشوید.

9 نکته طلایی قبل از بازسازی ساختمان👌🏯🏗

1- هدف از بازسازی خانه را مشخص کنید

قبل از بازسازی باید تمام اهداف خود را مشخص و به متخصص انتقال دهید، بطور مثال: یکی شدن توالت و حمام، اضافه کردن یک اتاق خواب به فضای آشپزخانه یا پذیرایی و …

پس از مشخص شدن اهداف، شما و شرکت سازنده، همگی به نتیجه کار واقف هستید و حتی اگر طرح موردانتظارتان را بصورت سه بعدی بتوانند برای شما روی تصویر بیاورند، همگی شما به یک نتیجه مطلق رسیده و انتظاری جز آن نیز ندارید.

پس سعی کنید با شرکت هایی قرارداد خود را ببندید که قبل از شروع و اجرای کار بتوانند یک نمونه سه بعدی از منزل شما و یا مکان موردانتظار برای بازسازی شما طراحی کنند.

2- بودجه نوسازی

حتما یک بودجه مشخص برای پروژه بازسازی ساختمان خود داشته باشید و همه فاکتورها را نسبت به بودجه خود بررسی کنید.

اگر بودجه کمی داشته باشید قطعا برای بازسازی کامل منزل یا اپارتمان خود به مشکل برمیخورید ولی با همان بودجه کم میتوانید هزینه بازسازی داخلی منزل خود را تقبل کرده و همان تغییرات چشم گیر را با رقمی بسیار کمتر مشاهده کنید.

3- مشورت و سپردن کار به یک شرکت متخصص

مشاوره متخصصان بازسازی خانه میتواند راهنمایی بسیار زیادی به شما در امر بازسازی منزلتان بکند و سپردن کار به کاردان این امر میتواند باعث آسایش بیشتر شما شود تا با خیالی راحت کار را به کارشناسان این امر بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید.

درصورتی که خود قصد بازسازی منزل را دارید، کار کمی دشوار خواهد شد و باید تمام تامین کننده ها، نصاب ها و فروشندگان بخش های مختلف را یافته و در زمان لازم و موقعیت مناسب لوازم را بدست نصاب و یا متخصص استخدام شده برسانید.

بازسازی ساختمان و خانه

4- انتخاب طرح و ایده برای بازسازی خانه

حتما مدل های مختلف را تماشا کنید و سعی کنید تصمیم نهایی شما طرحی جدید و سبکی نوین باشد، که تا سالیان سال نیازی به طراحی مجدد نداشته باشد.

وقت بگذارید، حضوری بروید و تا میتوانید راجع به سبک ها و طرح های جدید بازسازی منزل اطلاعات مفید کسب کنید.

5- تعویض زیرسازی

هر پروژه بازسازی نیاز به تعویض امکانات منزل دارد، زیرا درصورت نگهداری لوله کشی قدیمی و یا سیم برق های قدیمی (با اینکه هزینه چندانی نسبت به هزینه کل ندارند) ممکن است پس از مدتی، دچار فرسودگی شوند و برای رفع مشکل نیاز به تخریب دوباره کف (برای تعمیر لوله کشی) و یا تخریب دیوار (برای بررسی سیم کشی های خانه) و …. شوید.

پس یکی از نکاتی که باید آن را حتما قبل از شروع در نظر داشته باشید تعویض تمام لوله ها و سیم کشی ها، تاسیسات، لوله های فاضلاب و … است.

6- انتخاب کف برای منزل

پس از مراحل قبل نوبت به پوشش کف رسیده و باید طبق طراحی ها و سبک جدید بازسازی منزل خود کف مناسب را انتخاب کنید و بازهم همانطورکه قبلا گفتیم در مدل های سه بعدی طراحی نهایی منزل خود، حتما نوع کف را نیز مشاهده و تصمیم گیری کنید.

در استفاده از مصالح نیز باید از شرکت تحت قرارداد خود اطمینان حاصل فرمائید که از بهترین مصالح استفاده کرده و کار خود را تضمین کنند. یکی از بهترین شرکت هایی که این امر را بصورت عالی پیاده سازی کرده و هر پروژه با رضایت کامل طرفین به اتمام رسانده پرهام دکور در تهرانپارس است.

نمونه عکس بازسازی آشپزخانه و منزل

7- انتخاب تم رنگی خانه

رنگ موردنظر هر اتاق را مشخص کنید و سعی کنید نوع رنگ ها و یا کاغذدیواری ها با یکدیگر متناسب باشند.در جدیدترین بازسازی های خانه در ایران علاوه بر رنگ سفید و یا روشن که همیشه پیوند جدانشدنی با خانه ایرانیان داشت، از رنگ هایی مانند آبی، قرمز، طوسی و … نیز استفاده می‌شود.

برای پوشش برخی از دیوار هایتان نیز بجای رنگ یا کاغذ دیواری میتوانید از گزینه های دیگر مانند سنگ دکوراتیو (فضای بین کابینت های بالا و پایین)، شیشه تزئینی، تایل آلومینیومی، کناف دیواری، پنل های دکوراتیو سه بعدی و همچنین پوستر سه بعدی نیز استفاده کنید.

8- بازسازی توالت و حمام

در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که مهم ترین نکته در این زمینه ساخت یک سرویس بهداشتی فرنگی است که باعث برطرف شدن مشکلات زیادی برای برخی از افراد میشود و آسایش بیشتر را در منزل شما به این افراد القا میکند.

سرویس فرنگی درصورت کمبود جا میتواند در حمام جاسازی شود و مزاحمتی برای فضای سرویس بهداشتی ایرانی شما نداشته باشد.

عایق بندی کف و دیوار سرویس بهداشتی باید با بالاترین دقت و کیفیت انجام شود تا پس از گذشت مدتی دچار نشت آب به کف منزل نشود، زیرا حمام و توالت دارای بیشترین میزان نگهداری آب روی کف خود هستند. از این رو باید از بهترین جنس کف برای این 2 مکان استفاده شود.

9- نکات موردنیاز برای آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه را جدی بگیرید و حتما در دسته بندی اولویت های خود قرار دهید. قلب خانه آشپزخانه است و تمام رگ های درونی خانه از آنجا نشئت میگیرند. از آنجایی که خانم ها بیشتر از آقایان در این فضا حضور دارند، باید فضا بصورتی باشد که دارای نشاط و دلچسبی همیشگی باشد. البته با طراحی های جدید و دیزاین های آشپزخانه های جدید، این مشکل حل شده و فضایی کاملا دل انگیز و با انرژی مثبت در دل آشپزخانه شما تشکیل می‌شود.

نمونه کار بازسازی ساختمان و اپارتمان

بعضا با وجود کمبود جا در منازل نیز میتوان با جزیره کردن آشپزخانه و اتصال آن به فضای پذیرایی، این مشکل را نیز حل کرد و فضای ساختمان را بیشتر کرد.

برای آشپزخانه خود میتوانید موارد نیز را حتما درنظر بگیرید:

تخریب آرک و رابیتس کاری ها، تخریب دیوارهای آشپزخانه و پرنور کردن فضای آن، تعویض کابینت ها، جابجایی یا نوسازی لوله کشی ها، کف و فاضلاب آشپزخانه، درنظر گرفتن فضایی برای ماشین لباسشویی و ظرفشویی (حتی اگر ظرفشویی نداشته باشید)

سخن آخر

زندگی شما در طراحی بعدی خانه تان خواهد گذشت و قرار است از آن نهایت لذت را ببرید، درصورت داشتن هرگونه مشکل در این امر با مشاوران مجرب این امر مشورت کنید و از راهنمایی های آن ها برای زیباتر شدن منزلتان استفاده کنید.

پیشنهاد میشود برای دیدن نمونه کار های بیشتر ما به صفحات زیر مراجعه کنید

اینستاگرام پرهام دکور

صفحه نمونه کار های پرهام دکور + عکس

ویدئو پروژه های پرهام دکور