کابینت مدرن از نوعی کابینت آشپزخانه است که در بیان ساده بسیار شیک، به روز، جدید و زیبا است. رقیب جدی کابینت مدرن Modern Cabinet کابینت کلاسیک  Classic Cabinet است که افراد در انتخاب طرح و مدل همیشه چالش داشتند. چرا که هر دو سبک زیبا و دلنشین هستند البته که تفاوت های زیادی هم در طراحی و پیاده سازی دارند. کابینت مدرن برای افرادی که طراحی مدرن دوست دارند و طرح و رنگ ساده و یک دست برای آنها زیبا به نظر می رسد، پیشنهاد میشود. پرهام دکور در بازسازی منزل و خانه هایی که انجام می دهد به سفارش مشتری این نوع را نصب و اجرا می کند. بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را میتوانید با ما تجربه کنید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید.

جنس کابینت مدرن از چیست؟

در ساخت و طراحی کابینت های مدرن از متریال های زیادی استفاده میشود که در ادامه به بررسی آن ها و کیفیت کار با هر جنس چوب میپردازیم:

1- کابینت های گلاس

یکی از جدیدترین و عمده ترین متریال مورد استفاده در آشپزخانه های ایرانی جدید های گلاس است که دارای سطح براق و درخشانیست.

بازتاب نور در این کابینت ها سطح بالایی دارد و برای آشپزخانه ها با پنجره کوچک بسیار مناسب بوده و نور را چندین برابر میکند و جلوه پرنور و زیبایی به فضای آشپزی شما میدهد.

متریال داخلی کابینت هایگلاس ام دی اف خام بوده و متریال خارجی آن نیز روکش پلکسی گلس (روکش شیشه ای) است.

این روکش است که باعث محبوب شدن این جنس از کابینت شده و انتخاب تعداد زیادی از سازنده ها برای آشپزخانه های جدید این متریال باشد.

کابینت مدرن هایگلس

تنها عیبی که به کابینت هایگلس وارد است نفوذپذیری در برابر آب و عدم مقاومت در برابر خراشیدگی است.

همچنین نیاز به تمیزی روزانه دارد زیرا جای انگشت روی این کابینت ها باقی می ماند.

کابینت های گلاس ترک سبک مدرن

2- کابینت فرامید مدرن

کابینت فرامید معروف به فوق برجسته از جنس داخلی ام دی اف و همچنین از روکش خارجی آن است که هیچ انعکاسی ندارد اما رنگبندی آن بسیار زیاد بوده و قیمت بصرفه تری نسبت به متریال های دیگر دارد.

ضخامت این ورق های فرامید 16 میلی متر بوده و شکل آن ها نیز شبیه به کابینت های ایتالیایی است.

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس

بهترین قیمت و به روزترین طرح و مدل ها از ما بخواهید…

کابینت های فرامید دارای سطوح نیمه برجسته و طرح های نیمه مخفی است که این مورد از ویژگی این نوع کابینت ها محسوب میشود.

کابینت مدرن طرح فرامید

3- کابینت MDF مدرن

رنگبندی بسیار بالا و قیمت پایین از مزیت های انتخاب کابینت ام دی اف است. هماهنگی رنگ های انتخابی شما و اجرای کابینت مورد علاقه شما با ام دی اف بسیار آسان است زیرا تمام رنگبندی آن در تیراژ بالا همیشه موجود بوده و نگرانی خاصی از بابت تهیه و یا تولید کابینت موردعلاقه شما وجود ندارد.

کابینت ام دی اف سبک مدرن

ام دی اف از خرده چوب های فشرده شده تولید میشود اما روکش طرح های مختلف آن با یکدیگر متفاوت هستند و برای سبک مدرن معمولا از روکش ملامینه استفاده میشود.

از مزایای دیگر ام دی اف راحتی در نصب و آسان پذیری ابزار نصب است، انعطاف و نرمی مغز آن باعث این ویژگی میشود، بصورتی که حتی با یک پیچ گوشتی و بدون دریل نیز میتوانید پیچ های موردنظر خود را در محل مناسب وارد کنید.

کابینت ام دی اف سبک مدرن

دوام این دسته از متریال کابینت نیز درصورت نگهداری درست بسیار بالا بوده و ضدخش و یا ضدآب بودن آن بستگی به آب بندی و روکش مورد استفاده در آن است.

4- مدرن طرح چوب

کابینت چوبی جزو جدانشدنی آشپزخانه در تمام جهان بوده و تقریبا بهیچ عنوان از مد روز دور نشده و همیشه به راه خود ادامه داده است.

کابینت مدرن طرح چوب

کسانی که به دنبال کابینتی مدرن با طرح کلاسیک میگردند بهترین انتخابشان طرح چوب طبیعی است. چوب سفید یا استخوانی و قهوه ای بیشترین محبوبیت را نسبت به دیگر رنگبندی های این روکش داشته و انتخاب بسیاری از افراد است.

برای اشتباه نکردن در انتخاب متریال کابینت باید به یک شرکت معتبر اعتماد کنید زیرا اگر جنس مورداستفاده تضمین نشود پس از مدت کوتاهی تمام کابینت ها صداهای گوش خراشی داده و لبه های آنها شروع به بدفرم شدن میکنند.

تماس با پرهام دکور

متریال داخلی کابینت طرح چوب نیز همان MDF است که با روکش طرح چوب ساخته شده و با دستگاه CNC طرح های موردنظر شما جایگذاری میشوند.

ترکیب چوب و مات در سبک مدرن

5- کابینت سوپرمات مدرن

یکی از بهترین و زیباترین روکش های مورداستفاده سوپر مات بوده که مناسب آشپزخانه ها با نور کافی است، زیرا بازتاب نور زیادی در این جنس وجود ندارد.

کابینت سوپرمات مدرن

ریسک خرید در این کابینت نزدیک به صفر بوده و فقط با انتخاب رنگ درست میتوانید تا پایان استفاده تان از این کابینت، لذت کافی را از آشپزخانه خود ببرید.

این کابینت ها مانند روکش ضدبازتاب نور عمل میکنند و برای افرادی که با نور زیاد مشکل دارند و یا علاقه ای به بازتاب نور روی درب کابینت ها ندارند بسیار مناسب و ایده آل می‌باشند.

روکش مات این کابینت ها باعث دوام بیشتر و مقاومت بیشتر این کابینت ها نیز میشود.

کابینت سوپر مات مدرن

6- کابینت فلزی مدرن

با اینکه کابینت های فلزی کلا به خاطره ها سپرده شده اند ولی باز هم انتخاب بعضی افراد بدلیل مقاومت همیشگی و دوام بی نهایت، این کابینت است.

کابینت فلزی سبک مدرن

این متریال بعلتی که گفتیم همیشه جزو جنس های مورداستفاده است و مزیت های آن باعث فروش همیشگی و انتخاب دائم آن میشود و قابلیت رقابت آن با جدیدترین سبک ها را نیز میدهد.

کابینت مدرن فلزی

قطعا اگر متریال فلز مزیت های بیشتر و دوام بیشتری نداشت در آشپزخانه رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی بصورت دائم و همیشگی از آن استفاده نمیشد.

هزینه این کابینت نیز از کابینت های چوبی دیگر پایینتر بوده و قیمت بصرفه تری دارد.

کابینت فلزی جدید

طراحی اجرای کابین مدرن با تماس جنس ها

جنس هایی که برای کابینت مدرن استفاده میشود را تا اینجا مورد بررسی قرار دادیم. پرهام دکور با درخواست مشتری میتواند از این جنس ها برای طراحی و اجرای کابینت منزل شما اقدام کند. طبیعتا پیشنهادهایی را کارشناسان ما برای زیباتر شدن منزل شما ارائه میدهند و توافق های نهایی انجام میشود و کار شما شروع میشود. نمونه تصاویر کابینت مدرن را مشاهده می کنید. در زیر هم نمونه ویدئو تحویل کابینت مدرن آشپزخانه به مشتری را مشاهده می کنید.

تحویل پروژه کابینت مدرن به مشتری

در این سبک برخلاف کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک، هیچ اثری از منبت کاری، نقش و نگار های برجسته، درب ها و ستون های پر زرق و برق نیست و در عین سادگی نهایت زیبایی و مدرنیته بودن را به شما ارائه میدهد. در آشپزخانه های کوچک و متراژ پایین اولویت با اجرای سبک مدرن است، زیرا در این طرح شما از نهایت فضای دردسترس خود استفاده کرده و هیچ فضای بلااستفاده ای در آشپزخانه خود باقی نمیگذارید.

مزایای کابینت مدرن

در ابتدا به مزایای این سبک جدید و زیبا میپردازیم:

یکی از مهم ترین مزایای این سبک استفاده از حداکثر فضاست و مناسب برای آشپزخانه های کوچک

دومین دلیل محبوبیت این سبک، وسیع نشان دادن آشپزخانه است که مربوط به مورد اول است و نمایانگر طراحی های دقیق و فکرشده‌ی این سبک است.

هماهنگی و زیبایی نیز میتواند از مزایای این سبک شمرده شود و حس آرامشی که به بیننده القا میکند، بی مثال است.

مزیت بعدی این کابینت ها تمیزی راحت آنهاست و درصورت انتخاب جنس هایگلاس تمیزی آن فقط در چند  ثانیه صورت میگیرد و نیاز به ابزار خاصی نیست.

معایب کابینت مدرن

از معایب این کابینت ها نیز میتوان به ضخامت نازک برخی متریال مورداستفاده اشاره کرد که معمولا MDF درصورت سپردن کار به افراد غیرمتخصص همین مشکل پیش می‌آید و ورق ام دی اف آسیب پذیری برای شما اجرا میشود.

این دسته از کابینت ها به حرارت نیز ممکن است حساس باشند که همانطورکه گفتیم همه این عیوب بستگی به جنس کابینت و روکش کار شده دارد و درصورت انتخاب یک شرکت معتبر و سابقه دار از این بابت دیگر نگرانی خاصی ندارید.

عیب بعدی که به این دسته بندی وارد میشود عدم تعمیر یا تعویض راحت آنهاست که درصورت آسیب دیدن یک قسمت از درب باید با همان تولیدکننده تماس بگیرید تا درصورت موجود بودن متریال مورد استفاده شما، پس از اندازه گیری دقیق به ساخت مجدد آن قسمت بپردازند.

بعلت روکش بودن این محصولات، بهتر است که در محیط های مرطوب از این دسته بندی استفاده نشود. تنها درصورتی که از روکش و ام دی اف مورد استفاده اطمینان حاصل کردید، میتوانید حتی در مرطوب ترین محیط نیز از آن استفاده کنید.

نکات نگهداری و افزایش عمر کابینت مدرن

1- سعی کنید رطوبت زیادی به این کابینت ها وارد نشود.

درصورت خیس شدن کابینت، سریعا آن قسمت را با دستمال خشک کنید.

2- گرما و حرارت زیاد را از این کابینت ها دور کنید. قسمت های بالای اجاق گاز را سعی کنید متریال و روکش متفاوتی استفاده کنید.

معمولا برای قسمت هایی از کابینت که دارای حرارت و یا شعله هستند از متریال فلز استفاده میشود که بسیار فضا و طراحی زیبایی میتوان پیاده سازی کرد.

نمونه ایده طراحی و چیدمان کابینت آشپزخانه - Kitchen Cabinet design ideas

3- از برخورد و یا کشیدن اجسام نوک تیز به این کابینت ها پیشگیری کنید و درصورت توان، یک قسمت مخصوص برای استفاده از چاقو برای خود داشته باشید که با متریال قوی تری پوشیده شده باشد.

میز مخصوص چاقو در آشپزخانه

۴. فشار زیاد به این کابینت ها میتواند آسیب جبران ناپذیری به آن ها وارد کند.

متریال مورد استفاده در کابینت های مدرن ام دی اف بوده و توانایی تحمل وزن های بسیار بالا و یا نشستن روی کابینت را ندارد.

ایده طراحی کابینت مدرن | تصاویر نمونه های اجرا شده

نمونه کابینت فلزی مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

نمونه کار کابینت مدرن مات و هایگلاس | بهترین قیمت طراحی کابینت مدرن

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس

بهترین قیمت و به روزترین طرح و مدل ها از ما بخواهید…

پرهام دکور

parhamdecor logoمجموعه ساختمانی پرهام دکور تلاش دارد با کادری مجرب و متخصص بهترین خدمات را در جهت بازسازی منزل، مغازه، اداره و بازسازی ساختمان شما که فرسوده شده و یا نیاز به بازسازی مجدد ساختمان دارند، ارائه دهد.

تمام خدمات بازسازی ساختمان و منزل از صفر تا صد توسط گروه بازسازی پرهام دکور انجام می شود.

همچنین این مجموعه با داشتن بیش از یک دهه سابقه در زمینه بازسازی داخلی ساختمان، ضمانت می کند با استفاده از متریال با کیفیت و در کمترین زمان با توجه به بودجه شما نسبت به عقد قرارداد اقدام کرده و پروژه های تعمیر و نوسازی ساختمان شما را انجام دهد.

طراحی و اجرای سقف کاذب و کناف، نصب و تعویض درب و پنجره قدیمی شما با UPVC، بازسازی منزل و بازسازی ساختمان در کوتاه ترین زمان با اعلام قیمت و دریافت فاکتور قبل از شروع خدمات، نصب، تعویض و ترمیم کابینت های آشپزخانه شما به سبک کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن، تعویض و ترمیم کمد دیواری و تمامی قسمت های منزل با بهترین متریال و طراحی های روز دنیا