سقف کاذب | اجرای سقف های دلباز با نورمخفی زیبا

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب جدیدترین سقفی است که به دلیل زیبایی، نورپردازی و عایق حرارت بودن بسیار پراستفاده است. از مهم‌ترین دلایل استفاده از سقف کاذب میتوان پوشش دادن و پنهان سازی سقف اصلی و تاسیسات روی سقف را نام برد، به نوعی لایه‌ی دوم سقف میباشد که توسط سازه‌های فلزی یا چوبی با فاصله‌ی 8 اینچ با سقف اصلی معلق میشود.

معمولا اولین چیزی که بعد از ورود به منزل نگاه افراد را به خود جلب میکند سقف است. دیگر دوران سقف‌ کاذب ساده گچی گذشته است و امروزه خانواده‌ها تلاش میکنند تا یک جنبه هنری و زیبا را در فضای داخلی خانه خود به نمایش بگذارند. این سقف با توجه به جنس استفاده شده در آن مانند پی‌وی‌سی، چوب و گچ و همچنین مکان و آب هوای آن شهر دارای قیمت‌های متفاوتی است.

مزایای سقف کاذب

 • با جلوگیری از خروج دمای اتاق در زمستان خانه را گرم و در تابستان خانه را خنک نگه میدارد.
 • موجب زیبایی بیشتر دکوراسیون منزل شما میشود.
 • سیم‌های زشت و لامپ‌ها و کانال‌های هوا را مخفی میکند.
 • وزن سبک و ایمن بودن سقف
 • امکان بکارگیری نورپردازی‌های متنوع و جذاب
 • هزینه پایین طراحی و اجرای سقف

انواع سقف کاذب

همانطور که در بالا گفتیم سقف کاذب نوعی پوشش برای سقف اصلی است که این نوع سقف خود در طرح ها و شکل های مختلف طراحی و اجرا میشود که در پایین میتوانید با آنها آشنا شوید.

سقف کاذب مشبک شبکه ای با تایل گچی

سقف مشبک

این سقف کاذب از تایل‌های گچی ساخته شده است و بیشتر در اداره‌ها از آن استفاده میشود. مشبک شامل تایل pvc نیز در اکثر موارد در سرویس بهداشتی و حمام استفاده میشود. ویژگی بارز این سقف‌ها دوام و جلوگیری از ورود آب و رطوبت در داخل فضای ساختمان است.

سقف کاذب

سقف کاذب کناف

این سقف پرکاربردترین سقف و به صرفه‌ترین نوع سقف کاذب در بین سقف‌ها است. همچنین بیشترین فروش سقف کاذب مربوط به این سقف است. از مهم‌ترین ویژگی های این سقف میتوان عایق بودن در برابر حرارت و صدا، زیبایی ظاهری عالی که نقش موثری در دکوراسیون داخلی منزل دارد را نام برد.

 

سقف کاذب کششی یا کشسان


سقف کاذب کشسان یا کششی یکی از جدیدترین و زیباترین سقف‌ها است که در ساخت آن از پارچه‌ای با جنس PVC استفاده شده است. ویژگی که این پارچه‌ها دارند این است که امکان کشسانی و کش دادن دارند و میتوان با گرما دادن به اندازه دلخواه آنها را کش داد. از این پارچه‌ها برای پوشش دادن دیوار نیز استفاده میشود.

سقف کاذب سی ان سی CNC


در ساخت این سقف از تایل‌های معرق با طرح‌های مختلف استفاده میشود. با توجه به اجرای سقف با استفاده آویزهای نگهدارنده یا با حمل روی دیوارها نصب میشوند. به دلیل استفاده از تایل‌های معرق به این سقف، سقف معرق نیز گفته میشود.

عکس‌ها و توضیحات بیشتر مربوط به سقف cnc

سقف کاذب آسمان مجازی


این سقف دارای سه قسمت است.
  1. سازه سقف که شامل پروفیل‌های مختلف مانند: نبشی ، پیچ‌ها و غیره است.
  2. سازه نورپردازی که شامل انواع لامپ های LED , FPL , T5 , T4 میشود.
  3. تایل آسمان مجازی

پروژه های انجام شده توسط پرهام دکور

پرهام دکور با بیش از یک دهه سابقه درخشان در امر طراحی و اجرای سقف کاذب و خدمات مرتبط دیگر با استفاده از نیرو های متخصص و بهره گیری از دانش روز اماده ارائه خدمات حرفه ای به مشتریان می باشد.