01
فوریه

بازسازی ساختمان

بعد از گذشت مدتی ساختمان محل سکونت یا محل کار شما فرسوده میشود، به همین دلیل نیاز به بازسازی ساختمان خود دارید تا نمایی نو و زیبا به آن داده شود. لازم است بدانید فرسودگی بنای ساختمان ممکن است موجب خرابی و وقوع خسارت‌های جبران ناپذیری شود، لذا با بازسازی ساختمان قدیمی خود از روی دادن این حوادث جلوگیری کنید. بازسازی میتواند شامل تغییرات اساسی مانند تعویض تاسیسات ، لوله کشی‌ها ، تغییر در دیوارها ، کفپوش ، سقف ، سرامیک و کاشی ها ، درب و پنجره و غیره شود.

بازسازی ساختمان شامل دیوار کناف

مراحل نوسازی ساختمان

  1. تخریب اصولی بخش‌های لازم برای بازسازی
  2. ساخت مجدد و نوسازی بنای تخریب شده
  3. مرحله نازک کاری که شامل گچ کاری و اجرای کفپوش و دیوار پوش و سقف و.. میشود.
  4. طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل

دقت در تخریب و مدیریت نخاله ها در بازسازی ساختمان

در مرحله تخریب دقت کنید. شاید با کمی خلاقیت بتوانید حجم تخریب رو کاهش دهید تا هم هزینه تخریب کمتری پرداخت کنید و هم پول کمتری برای مصالح نو و اجرای طرح جدید دهید یا حداقل جایی رو بی جهت تخریب نکنید!
برای همین پیشنهاد میکنیم بدون طراحی دقیق و کامل سمت اجرا نروید، گاهی اوقات هم با یک تخریب حساب شده میتوانید بخشی از مصالح رو به نحوی از ساختمان جدا کنید که از خودش بعنوان بخشی از مصالح کار بازسازی استفاده کرد، یا بعنوان مصالح قراضه یا کالای دست دوم به قیمت مناسبی فروخت. یا با یک تغییر کاربری خلاقانه برای آن یک کاربری جدید تعریف کرد. مبالغ هر چند کم ناشی از این روشها رو نادیده نگیرید! بخصوص اگر محدودیت بودجه دارید ممکن است مجموع آنها رقم قابل توجهی شود! گذشته از این، با این کار کمک بزرگی به محیط زیست می کنید. زمین گنجایش همه ی زباله ها و نخاله های ما رو ندارد!

تخریب دیوار برای ادغام اتاق ها در بازسازی ساختمان

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

ابتدا باید یادآور شویم بازسازی بهترین و به صرفه ترین راه برای داشتن ساختمانی نو است و بهتر از خرید خانه با هزینه‌ی بالا است. هزینه با توجه به تغییرات مورد نیاز و مصالح و حجم کار تعیین میشود. پرهام دکور با بکارگیری خلاقیت‌هایی در بازسازی تلاش میکند تا با استفاده از بهترین روش های بازسازی ساختمان تمام مراحل را با کمترین هزینه به اجرا برساند.

وقتی تغییری در ساختمان ایجاد میکنید فقط به هزینه اجرای آن فکر نکنید. گاهی اوقات ممکن است با یه انتخاب ارزان مجبور شوید بصورت دوره ای هزینه تعمیر و نگهداری یا حتی تعویض را پرداخت کنید. مثلا عایق کاری نامناسب کف سرویسها شما را برای سالها میتواند درگیر کند! گاهی هم با یک مقدار هزینه بیشتر موقع اجرا نوعی سرمایه گذاری میکنید که پولش به مرور یا حتی خیلی سریع به جیب شما برخواهد گشت. چنین مواردی میتواند تغییراتی باشه که هزینه انرژی مصرفی شما را (مثل برق و گاز) کاهش میدهد یا از نظر مشاورین املاک بازار مسکن میتواند باعث شود منزل شما موقع فروش زودتر و راحت تر و با قیمت بالاتری نسبت به موارد مشابه فروش رود.

خلاقیت در بازسازی ساختمان

آشپزخانه در بازسازی ساختمان

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر ساختمانی که ظاهر آن در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار است آشپزخانه است. شما میتوانید اینکار را با تعویض کابینت آشپزخانه یا قرار دادن جزیره یا نوسازی کانتر و تغییرات دیگر انجام دهید.

بازسازی ساختمان و نوسازی آشپزخانه

سقف در بازسازی ساختمان

اولین جایی که افراد بعد از ورود به ساختمان به چشمشان میاید سقف است. در گذشته اغلب سقف‌ها ساده و گچی بودند ولی با گذشت زمان و پیشرفت معماری داخلی سقف کاذب و انواع آن به وجود آمد که علاوه بر زیبایی ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند.

بازسازی ساختمان و اجرای سقف کاذب

آخرین مرحله بازسازی ساختمان : دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل

بعد از اینکه مراحل اساسی بازسازی خانه را انجام دادید نوبت این رسیده که نتیجه را با یک طراحی دکوراسیون زیبا به پایان برسانید. اما در انجام این مرحله عجله نکنید و سعی کنید با دیدن مدل‌های مختلف دکوراسیون داخلی به بهترین نحو دکوراسیون منزل خود را طراحی کنید. همچنین میتوانید از طراحان پرهام دکور کمک بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی