لوگو موبایل پرهام دکور

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان توسط تیم مجرب پرهام دکور با بهترین قیمت و در سریعترین زمان

یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر شخص محل زندگی اوست. هنگامی که خسته از محل کار به خانه بر می گردید یا حتی هنگامی که میهمان دارید، اولین موردی که توجه را جلب می کند ساختمان و خانه ای است که در آن سکونت دارید. حال فکر کنید که در عصر امروز که بسیاری از دکوراسیون ها و رنگ شناسی ها به راحتی می تواند تصویری ماندگار در ذهن به ثبت برساند، شما دارای ساختمان معمولی و حتی با بافت قدیمی باشید!

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به فکر تغییر و تحول فضای ساختمان خود هستید، بهتر است که به بازسازی ساختمان فکر کنید؛ چرا که این روش به راحتی می تواند هر ساختمان و سازه مرده ای را زنده کند و عمری طولانی به آن ببخشد.

مشاوره و بازدید ساختمان در پرهام دکور رایگان است و برای استفاده از این فرصت می‌توانید با شماره های زیر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشاوران و متخصصان ما به محل شما اعزام شوند.

بازسازی ساختمان یکی از تصمیم‌هایی است که هر کسی می‌تواند در طی زندگی خود بگیرد. این که به چه دلیلی می‌خواهید این بازسازی را شروع کنید، یک سؤال مهمی است. آیا از ظاهر خانه خود خسته شدید؟ آیا دوست دارید آپشن‌های جدیدتری به منزل خود اضافه کنید؟ برای این که این پروسه را شروع کنید، لازم است که بدانید دقیقاً چقدر طول می‌کشد.

گاهی در برنامه‌های تلویزیونی دیده باشید که در ۲۴ ساعت، بازسازی انجام می‌دهند. طبیعی است که چنین چیزی اصلاً وجود ندارد و بسته به نتیجه مورد نظر، می‌تواند از یک هفته به چندین ماه طول بکشد.

بازسازی منزل برای ایجاد یک فضای آرامش بخش و جذاب صورت می‌گیرد. شما می‌توانید جا‌هایی از خانه که نیاز به تعمیر دارند را در این پروسه قرار دهید. تعمیر و تغییر همه قسمت خانه جزء بازسازی به حساب می‌آید. به نظر شما چه مراحلی باید گذرانده شود؟ در چند گام می‌توان بازسازی ساختمان را انجام داد؟ با پرهام دکور همراه باشید.

نکات طلایی قبل از شروع بازسازی ساختمان

بطور کلی بازسازی ساختمان، شامل 2 نوع بازسازی می‌شود که در این بین میتوان به بازسازی کلی ساختمان و بازسازی جزئی اشاره کرد. بازسازی کامل شامل تخریب کامل منزل و ساخت دوباره میشود که هزینه بسیار زیادی نیز دارد و احتیاج به نیروی کار بسیار زیاد و زمان طولانی میشود.

اما در مقابل بازسازی جزئی و یا داخلی نیز میتواند تغییرات مدنظر شما را اجرا و از نتیجه نهایی خانه خود لذت ببرید. هزینه کمتر، مدت زمان کوتاه حدودا 1 ماه و همچنین نیروی انسانی کمتر، از مزایای بازسازی جزئی و تغییر طراحی داخلی است. درصورت نیاز به تغییر طراحی فضای خارجی منزل نیز، میتوانید این کار را بدون تخریب و یا باز طراحی انجام دهید.

برای سهولت در انتخاب خود بهتر است حتما با مشاوران و متخصصان امر بازسازی ساختمان نیز مشورت کنید تا با بررسی مکان پروژه و امکانات و طراحی دیوار های منزل شما بتوانند بهترین راهنمایی را برای شما داشته باشند و شمارا به نتیجه دلخواهتان در سریعترین زمان ممکن برسانند.

قبل از شروع یک پروژه نوسازی ساختمان لازم است چندین نکته را درنظر داشته باشید و حتما این نکات طلایی را بررسی کنید که در ادامه راه دچار مشکل و یا وقفه طولانی مدت نشوید.

نکات مهم در بازسازی

01

تعیین هدف بازسازی ساختمان

قبل از بازسازی باید تمام اهداف خود را مشخص و به متخصص انتقال دهید، بطور مثال: یکی شدن توالت و حمام، اضافه کردن یک اتاق خواب به فضای آشپزخانه یا پذیرایی و … . پس از مشخص شدن اهداف، شما و شرکت سازنده، همگی به نتیجه کار واقف هستید و حتی اگر طرح موردانتظارتان را بصورت سه بعدی بتوانند برای شما روی تصویر بیاورند، همگی شما به یک نتیجه مطلق رسیده و انتظاری جز آن نیز ندارید. پس سعی کنید با شرکت هایی قرارداد خود را ببندید که قبل از شروع و اجرای کار بتوانند یک نمونه سه بعدی از منزل شما و یا مکان موردانتظار برای بازسازی شما طراحی کنند.

02

تعیین بودجه نوسازی

حتما یک بودجه مشخص برای پروژه بازسازی ساختمان خود داشته باشید و همه فاکتورها را نسبت به بودجه خود بررسی کنید.

اگر بودجه کمی داشته باشید قطعا برای بازسازی کامل منزل یا اپارتمان خود به مشکل برمیخورید ولی با همان بودجه کم میتوانید هزینه بازسازی داخلی منزل خود را تقبل کرده و همان تغییرات چشم گیر را با رقمی بسیار کمتر مشاهده کنید.

03

مشورت و سپردن کار به یک شرکت معتبر

مشاوره متخصصان میتواند راهنمایی بسیار زیادی به شما در امر بازسازی ساختمان شما بکنند و سپردن کار به کاردان این امر میتواند باعث آسایش بیشتر شما شود تا با خیالی راحت کار را به کارشناسان این امر بسپارید و از نتیجه کار لذت ببرید.

درصورتی که خود قصد بازسازی را دارید، کار کمی دشوار خواهد شد و باید تمام تامین کننده ها، نصاب ها و فروشندگان بخش های مختلف را یافته و در زمان لازم و موقعیت مناسب لوازم را بدست نصاب و یا متخصص استخدام شده برسانید.

04

انتخاب طرح و ایده بازسازی

حتما مدل های مختلف را تماشا کنید و سعی کنید تصمیم نهایی شما طرحی جدید و سبکی نوین باشد، که تا سالیان سال نیازی به طراحی مجدد نداشته باشد.

وقت بگذارید، حضوری بروید و تا میتوانید راجع به سبک ها و طرح های جدید بازسازی اطلاعات مفید کسب کنید.

05

تعویض قطعی زیرسازی

هر پروژه بازسازی نیاز به تعویض امکانات منزل دارد، زیرا درصورت نگهداری لوله کشی قدیمی و یا سیم برق های قدیمی (با اینکه هزینه چندانی نسبت به هزینه کل ندارند) ممکن است پس از مدتی، دچار فرسودگی شوند و برای رفع مشکل نیاز به تخریب دوباره کف (برای تعمیر لوله کشی) و یا تخریب دیوار (برای بررسی سیم کشی های خانه) و …. شوید. پس یکی از نکاتی که باید آن را حتما قبل از شروع در نظر داشته باشید تعویض تمام لوله ها و سیم کشی ها، تاسیسات، لوله های فاضلاب و … است.

06

انتخاب کف برای منزل

پس از مراحل قبل نوبت به پوشش کف رسیده و باید طبق طراحی ها و سبک جدید بازسازی ساختمان خود کف مناسب را انتخاب کنید و بازهم همانطورکه قبلا گفتیم در مدل های سه بعدی طراحی نهایی منزل خود، حتما نوع کف را نیز مشاهده و تصمیم گیری کنید. در استفاده از مصالح نیز باید از شرکت تحت قرارداد خود اطمینان حاصل فرمائید که از بهترین مصالح استفاده کرده و کار خود را تضمین کنند. یکی از بهترین شرکت هایی که این امر را بصورت عالی پیاده سازی کرده و هر پروژه با رضایت کامل طرفین به اتمام رسانده پرهام دکور در تهرانپارس است.

07

انتخاب تم رنگی مناسب

رنگ موردنظر هر اتاق را مشخص کنید و سعی کنید نوع رنگ ها و یا کاغذدیواری ها با یکدیگر متناسب باشند.در جدیدترین بازسازی های خانه در ایران علاوه بر رنگ سفید و یا روشن که همیشه پیوند جدانشدنی با خانه ایرانیان داشت، از رنگ هایی مانند آبی، قرمز، طوسی و … نیز استفاده می‌شود.

برای پوشش برخی از دیوار هایتان نیز بجای رنگ یا کاغذ دیواری میتوانید از گزینه های دیگر مانند سنگ دکوراتیو (فضای بین کابینت های بالا و پایین)، شیشه تزئینی، تایل آلومینیومی، کناف دیواری، پنل های دکوراتیو سه بعدی و همچنین پوستر سه بعدی نیز استفاده کنید.

08

بازسازی توالت و حمام

در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام باید به نکات بسیار مهمی توجه داشته باشید که مهم ترین نکته در این زمینه ساخت یک سرویس بهداشتی فرنگی است که باعث برطرف شدن مشکلات زیادی برای برخی از افراد میشود و آسایش بیشتر را در منزل شما به این افراد القا میکند. سرویس فرنگی درصورت کمبود جا میتواند در حمام جاسازی شود و مزاحمتی برای فضای سرویس بهداشتی ایرانی شما نداشته باشد. عایق بندی کف و دیوار سرویس بهداشتی باید با بالاترین دقت و کیفیت انجام شود تا پس از گذشت مدتی دچار نشت آب به کف منزل نشود، زیرا حمام و توالت دارای بیشترین میزان نگهداری آب روی کف خود هستند. از این رو باید از بهترین جنس کف برای این 2 مکان استفاده شود.

09

بازسازی آشپزخانه ساختمان

بازسازی آشپزخانه را جدی بگیرید و حتما در دسته بندی اولویت های خود قرار دهید. قلب خانه آشپزخانه است و تمام رگ های درونی خانه از آنجا نشئت میگیرند. از آنجایی که خانم ها بیشتر از آقایان در این فضا حضور دارند، باید فضا بصورتی باشد که دارای نشاط و دلچسبی همیشگی باشد. البته با طراحی های جدید و دیزاین های آشپزخانه های جدید، این مشکل حل شده و فضایی کاملا دل انگیز و با انرژی مثبت در دل آشپزخانه شما تشکیل می‌شود. بعضا با وجود کمبود جا در منازل نیز میتوان با جزیره کردن آشپزخانه و اتصال آن به فضای پذیرایی، این مشکل را نیز حل کرد و فضای ساختمان را بیشتر کرد.

دلیل بازسازی ساختمان

یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر شخص محل زندگی اوست. هنگامی که خسته از محل کار به خانه بر می گردید یا حتی هنگامی که میهمان دارید، اولین موردی که توجه را جلب می کند ساختمان و خانه ای است که در آن سکونت دارید. حال فکر کنید که در عصر امروز که بسیاری از دکوراسیون ها و رنگ شناسی ها به راحتی می تواند تصویری ماندگار در ذهن به ثبت برساند، شما دارای ساختمان معمولی و حتی با بافت قدیمی باشید!

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به فکر تغییر و تحول فضای ساختمان خود هستید، بهتر است که به بازسازی ساختمان فکر کنید؛ چرا که این روش به راحتی می تواند هر ساختمان و سازه مرده ای را زنده کند و عمری طولانی به آن ببخشد.

گاهی این بازسازی جزئی است و تنها قسمتی از خانه یا فضا را ( مثل آشپزخانه، دستشویی و…) در بر میگیرد و گاهی به صورت کلی انجام می شود و گاهی هم به صورت کلی و کامل تمام فضا را در بر میگیرد. برای آشنایی با بازسازی ساختمان کافی است تا با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس

بهترین قیمت و به روزترین طرح و مدل ها از ما بخواهید…

چرا باید ساختمان خود را بازسازی کنیم؟!

بازسازی ساختمان به هر دلیلی می تواند باشد؛ مثل فرسودگی ساختمان، تغییر دکوراسیون داخلی و تغییر کاربری ساختمان و… . اما اگر بخواهیم برای هر یک ازین دلایل بالا توضیحی بیاوریم می توانیم به این صورت بازگو کنیم. برای مثال در فرسودگی ساختمان امکان دارد حوادث طبیعی و ساخت و ساز‌های مدرن در کنار سازه ما، باعث قدیمی شدن شکل ظاهری و حتی فرسوده شدن بافت ساختمان شده باشد. برای تغییر کاربری نیز می توان به این نکته اشاره نمود که امکان دارد بخواهیم ساختمانمان را از مسکونی به تجاری یا بالعکس تبدیل کنیم، که در این صورت بدون شک باید بازسازی انجام شود.

برای تغییر دکوراسیون معمولی هم که کاملا مشخص است؛ برای مثال صاحبان ملک برای بهتر اجاره یا فروش رفتن ملکشان دست به بازسازی و تغییرات مدرنیته میزنند، یا حتی ممکن است منزلی را که خریده ایم دکوراسیون متناسب با سلیقه ما را نداشته باشد که می توانیم با مشاوره درست و سلیقه خود فضا را به بهترین نحو ممکن بازسازی کنیم.

آیا تمام مراحل بازسازی ساختمان نیاز به مجوز شهرداری دارد؟

اگر تصمیم به بازسازی ساختمان خود را دارید ولی ترس از مجوز های شهرداری اجازه این را نمی دهد، در ادامه به شما خواهیم گفت که تنها چند مورد در بازسازی نیاز به اخذ مجوز دارند.

تمامی اقدامات لازم برای تعویض و تعمیر طبقات از زیر زمین تا آخرین طبقه، نقاشی، سیمان کاری و سفید کاری، اقدامات لازم برای تعویض یا تعمیر نمای ساختمان، اجرا و نصب کناف روی سقف یا دیوار، تغییرات حیاط و محوطه، احداث استخر و حوض (بدون از بین رفتن پارکینگ)، تعمیرات بام یا شیروانی، عوض کردن درب و پنجره ها، تعمیرات سرویس بهداشتی، تعمیر سیم کشی و لوله کشی های ساختمان، تخلیه یا حفر چاه فاضلاب و نصب کولر یا شوفاژ از جمله مواردی هستند که در بازسازی ساختمان نیاز به هیچ مجوز شهرداری ندارند.

اقدامات نیازمند به مجوز عبارتند از: تخریب دیوارها و تیغه هایی که بار ساختمان بر روی آن هاست، هرگونه جابجایی دیوار پارکینگ و راه پله ها و قسمت هایی از ساحتمان که طبق قوانین ثبت شده داخل شهرسازی ممنوع است.

بازسازی ساختمان بهترین قیمت صفر تا صد
بازسازی ساختمان بهترین قیمت صفر تا صد

آیا بازسازی و نوسازی با هم فرق دارند؟

بله! نوسازی و بازسازی دو مقوله جدا از هم هستند که بسیاری آن ها را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و گاهی هم هر‌دوی آن‌ها را یکی حساب می کنند.

اگر بخواهیم تعاریف کوتاهی از نوسازی و بازسازی داشته باشیم باید بگوییم که در بازسازی ساختمان تنها سازه نیاز به ترمیم دارد و به عمر آن بنا اضافه می شود ولی در نوسازی از نقشه ساختمان تا فضای داخلی و بیرونی کاملا تغییر می کند و کل ساختمان تحت تاثیر قرار می گیرد.

مورد بعدی که به راحتی می توان فرق بین بازسازی و نوسازی را متوجه شویم، این است که هزینه هایی که بازسازی ساختمان در پی دارد بسیار کمتر از هزینه هایی است که در نوسازی وجود دارد. ناگفته نماند که اگر یه پروژه بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمانی دیگر را با هم شروع کنیم، به مراتب بازسازی زودتر به اتمام می رسد.

در بازسازی ساختمان چقدر باید هزینه کنیم؟

بهتر است با توضیح یک مثال به این مسئله بپردازیم؛ فرض کنید در نظر دارید که دو ساختمان را تغییر دکوراسیون دهید و دکوراسیون مد نظر در هر دو ساختمان نیز یکسان می باشد.

احتمالا حدس می زنید که هزینه یکسانی را باید بپردازید اما باید بگوییم که هزینه های دکوراسیون یکسان هم در ساختمان های مختلف با توجه به متراژ بنا، میزان تغییرات اعمال شده، مصالح و کیفیت مصالح متفاوت خواهد بود. با تمام این تفاسیر هزینه های بازسازی بسیار به صرفه و اقتصادی است.

باید به مهم ترین نکته در بازسازی ساختمان اشاره کنیم؛ این که هزینه های بازسازی هر چقدر که باشد با یک تیم متخصص و حرفه ای به راحتی می توانید بسیاری از هزینه هایی که خودتان برای مصالح و موارد این کار در نظر گرفتید کاهش دهید.

چنان چه در نظر داشتید تا بهترین و حرفه ای ترین بازسازی ساختمان (مسکونی و …) را با بهترین قیمت ها و البته بهترین متریال تجربه کنید کافی است تا با مشاوران تخصصی ما تماس حاصل فرمایید و یا با پرکردن فرم درخواست مشاوره، متخصصان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و از پروژه شما بازدید کنند.

بازسازی نما، ظاهر و فضای داخلی ساختمان

همانطور که گفته شد بازسازی هم برای فضای داخلی خانه و هم برای نما و ظاهر ساختمان و هم برای زیر ساخت های ساختمان انجام می شود. بازسازی ساختمان به عملیاتی گفته می شود ک تمرکز اصلی روی تعمیر و ترمیم استحکام کلی ساختمان و زیر ساخت های آن است. این نوع بازسازی به ویژه در زمانی که ساختمان کهنه و قدیمی باشد از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود و حتما باید برای افزایش امنیت و استحکام کلی ساختمان و خانه اقدام به بازسازی ساختمان کرد.

بررسی فاکتور های مهم در بازسازی ساختمان

در زمینه بازسازی ساختمان باید به برخی نکات و فاکتورهای مهم دقت شود تا عملیات ترمیم ساختمان به درستی به انجام برسد. پس شما باید قبل از بازسازی ساختمان، فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید و آنها را مورد بررسی قرار دهید.

_ اول از همه مشخص کنید که چه قسمت هایی از ساختمان و خانه نیاز به بازسازی و ترمیم دارد و این موارد را اولویت بندی کنید. برای این کار بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

_ تمامی موانع و مشکلاتی ممکن است در حین انجام بازسازی و ترمیم ساختمان به وجود آید نیز باید بررسی و مشخص شوند. در این صورت می توان با انجام برخی تدابیر از وقوع این مشکلات جلوگیری کرد و شاهد خرابی در حین فرایند بازسازی ساختمان نیز نخواهید بود.

_ بعد از اینکه اولویت بندی بازسازی ساختمان مشخص شد، باید هزینه های مورد نیاز برای این کار نیز برآورد شود. مشورت با یک پیمانکار ماهر و متخصص می تواند به شما کمک کند تا هزینه دقیق بازسازی ساختمان را به دست آورید.

_ بعد از این موارد باید زمانبندی و برنامه ریزی دقیق و اصولی انجام شود تا تمامی مراحل بازسازی ساختمان طبق اولویت بندی به انجام برسد.

فرم درخواست مشاوره رایگان بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان با پرهام دکور

پرهام دکور با بیش از یک دهه سابقه درخشان در امر بازسازی ساختمان با استفاده از نیروهای متخصص و بهره گیری از دانش روز آماده ارائه خدمات حرفه ای به مشتریان است.
ما در این مجموعه تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بهترین خدمات را ارائه و رضایتمندی شما را جلب کنیم و امیدواریم شما نیز با اعتماد خود، ما را در این راه یاری نمائید.

زندگی شما در طراحی بعدی خانه تان خواهد گذشت و قرار است از آن نهایت لذت را ببرید پس حتما قبل از هر اقدامی با مشاوران مجرب این امر مشورت کنید و از راهنمایی های آن ها برای زیباتر شدن منزلتان استفاده کنید.

چه مواردی در هزینه بازسازی ساختمان تاثیر گذار است؟

هزینه بازسازی ساختمان کاملا بستگی به شرایط کلی ساختمان و میزان بازسازی دارد. اگر خانه کهنه و قدیم ساخت باشد، زمان و تایم بیشتری برای بازسازی صرف خواهد شد و همچنین فرایند ترمیم نیز عمیق تر و کلی تر خواهد بود و خب هزینه بازسازی در این شرایط گرانتر می شود. اما اگر تنها چند تغییرات و ترمیم جزئی و کوچک مد نظر شما است، می توانید با هزینه کمتری اقدام به ترمیم ساختمان نمایید. در ادامه خواهیم گفت که چه مواردی در هزینه بازسازی ساختمان تاثیر گذار است.

نوع و میزان بازسازی: اینکه تا چه اندازه و به چه صورت می خواهید که ساختمان خود را بازسازی یا تعمیر کنید یکی از مهمترین نکات در تعیین قیمت بازسازی ساختمان است. شما باید هدف خود را از ترمیم ساختمان مشخص کنید تا به هزینه کلی برسید.

متراژ ساختمان: از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه کلی بازسازی ساختمان متراژ و ابعاد ساختمان است. هر چقدر که ابعاد ساختمان بیشتر باشد مسلما تایم و زمان بیشتری هم صرف بازسازی خواهد شد و نیازمند اقدامات پیچیده تر خواهد بود. بنابراین هزینه ترمیم ساختمان در این شرایط گرانتر می شود. این مورد در خصوص ساختمانی با متراژ کوچک، برعکس خواهد شد.

شرکت خدمات بازسازی ساختمان: انتخاب یک شرکت خدمات بازسازی ساختمان حرفه ای و متخصص، عملیات بازسازی و ترمیم ساختمان را به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن انجام می دهد و موجب می شود که بهترین نتیجه را از بازسازی ساختمان خود دریافت کنید. اما با این حال تعرفه چنین شرکتی با توجه به بالا بودن مهارت و تجربه، گرانتر خواهد بود و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. البته که دریافت نتیجه ای عالی از فرایند ترمیم ساختمان ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد.

بازسازی و تعمیر ساختمان

مراحل بازسازی ساختمان

فرایند بازسازی ساختمان از یک سری مراحل تشکیل شده که باید طبق اولویت بندی به انجام برسند. در ادامه به بررسی مراحل بازسازی ساختمان خواهیم پرداخت.

_ در ابتدا باید قیمت های مختلف ساختمان توسط شرکت خدمات بازسازی مورد نظر، بررسی شود و نوع سازه مشخص شود.

_ سپس باید طرح سه بعدی و ایده کارفرما از بازسازی ساختمان بر روی نقشه پیاده سازی شود و یک طرح و ایده کلی در دست پیمانکاران وجود داشته باشد تا طبق همان راهنما پیش بروند.

_ پس از این مراحل نوبت به تخریب قسمت هایی از ساختمان می رسد که می خواهید بازسازی شود یا تغییری در آن قسمت ایجاد شود.

_ سپس فرایند و عملیات بازسازی آغاز شده و شما نیز می توانید ناظر تمامی مراحل باشید و در صورت وجود اشکال یا مغایرت با خواسته شما، اقدام به اصلاح آن کنید.

بازسازی ساختمان به مجوز نیاز دارد؟

بازسازی ساختمان در صورتی که به تغییر کاربری بخش هایی از ساختمان یا ایجاد فضایی دیگر مرتبط باشد، نیازمند اخذ مجوز از سوی شهرداری خواهد بود و بازسازی این موارد بدون گرفتن مجوز، غیر مجاز بوده و دارای جریمه است. در ادامه خواهید خواند که در چه شرایطی برای بازسازی ساختمان نیاز به اخذ مجوز خواهد بود.

_ در صورت تخریب ستون یا دیوار در ساختمان یا ساخت دیواری جدید نیازمند اخذ مجوز از سوی شهرداری خواهد بود.

_ اگر قصد دارید که دیوار های انباری را تخریب کرده یا به طور کل اقدام به ایجاد انباری کنید باید مجوز لازم برای این کار را دریافت نمایید.

_ جا به جایی راه پله ساختمان یا خراب کردن آن نیز به مجوز رسمی نیاز دارد.

_ حذف دیوار بین پارکینگ و حیاط باید پس از گرفتن مجوز به انجام برسد.

بازسازی ساختمان و نوسازی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که بازسازی ساختمان همان نوسازی ساختمان است و این دو با یکدیگر تفاوتی ندارند. در صورتی که این تصور اشتباه بوده و بازسازی ساختمان فرایندی متفاوت از نوسازی است. به طور کلی بازسازی ساختمان به بازسازی و یا ساخت دوباره کل یا بخش هایی از ساختمان گفته می شود. اما نوسازی تنها به ایجاد تغییرات و اصلاحات در ساختمان ختم می شود. برای اینکه بهتر این تفاوت ها را متوجه شوید در ادامه به بررسی فرق های بین بازسازی ساختمان و نوسازی آن خواهیم پرداخت.

_ یکی از تفاوت های میان بازسازی و نوسازی ساختمان این است که هزینه بازسازی ساختمان گرانتر از نوسازی خواهد بود. چرا که در بازسازی نیاز به تخریب بیشتر فضا بوده و تغییرات بزرگتری در ساختمان ایجاد خواهد شد. در صورتی که در نوسازی اینگونه نیز و فقط مشکلات و ایرادات اصلاح می شوند.

_ تایم و مدت زمان به اتمام رسیدن بازسازی ساختمان به دلیل پیچیده تر بودن عملیات، بیشتر از نوازی ساختمان خواهد بود.

_ برای بازسازی ساختمان در بسیاری از مواقع نیاز به گرفتن مجوز از سوی شهرداری خواهد بود. اما نوسازی خانه عمدتا نیازی به اخذ مجوز ندارد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان بهترین قیمت
بازسازی آشپزخانه ساختمان

آشنایی با انواع روش های بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به روش های مختلفی به انجام می رسد و هر کدام از آنها هدف خاصی را دنبال کرده و تغیرات متفاوتی در ساختمان ایجاد می کنند. شما باید قبل از بازسازی ساختمان با انواع روش های آن آشنا شوید تا بدانید که دقیقا باید چه تغییراتی در ساختمان خود ایجاد کنید.

بازسازی ساختمان به روش حذف سبک: بازسازی ساختمان به روش حذف سبک به این صورت است که بخشی از ساختمان حذف و پاکسازی می شود و اصولا این بخش ها فرسوده و بلا استفاده هستند. توجه داشته باشید که هدف از این روش بازسازی ساخت و ایجاد بخشی جدید نیست و تنها حذف کردن برخی ایرادات و بخش های ساختمان مد نظر خواهد بود.

بازسازی ساختمان به روش حفاظتی: گاهی اوقات ساختمان به دلیل کهنه و فرسوده شدن یا ساخت اولیه غیر اصولی دچار ضعف و سستی شده و در این شرایط باید اقدام به بازسازی شود. بازسازی ساختمان حفاظتی در این شرایط به کار گرفته می شود و ساختار کلی ساختمان، مستحکم تر و با دوام تر شده و به طور اصولی و کاملا مهندسی بازسازی می شود.

بازسازی تکمیلی ساختمان: روش بازسازی تکمیلی ساختمان برای ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که فرسوده شده و بسیاری از بخش های آنها قابلیت استفاده ندارند و باید به طور کلی بازسازی شوند. در این روش بخش هایی از ساختمان حذف شده و مجددا با نقشه جدید و به صورت مهندسی ساخته می شود. اگر ساختمان و بنایی دارید که سالهای طولانی بلا استفاده بوده و به طور کامل فرسوده شده است و شما نیز قصد بازسازی و تعمیر آن را دارید باید از این روش بازسازی ساختمان بهره مند شوید.

سوالات متدوال

سوالات متداول مشتریان در مورد بازسازی که شاید برای شما هم سوال باشد

تمام عملیات هایی که باعث افزایش استحکام، زیبایی، افزایش امکانات و تغییر متریال و دکوراسیون خانه انجام میشوند بعنوان بازسازی خانه شناخته میشوند.

در برخی مواقع نیاز به مجوز هست که در محتوای همین صفحه به طور کامل توضیح داده شده است. برای اینکه دقیقا متوجه شوید که بازسازی ساختمان شما نیاز به مجوز دارد یا نه با کارشناسان ما تماس بگیرید و جزییات را توضیح دهید.

از دلایل عمده بازسازی ساختمان میتوان به مواردی مانند بالارفتن عمر بنا، قدیمی شدن سبک و طراحی داخلی ساختمان، پوسیدگی لوله و سیم کشی و بالا رفتن خرج تعمیرات منزل اشاره کرد.

هزینه بازسازی نسبت به میزان بازسازی، حجم کار و متریالی که استفاده می شود بستگی دارد. قبل از شروع کار هزینه نهایی به شما اعلام می شود. برای دریافت قیمت از مشاوره رایگان استفاده کنید.

بازدید از پروژه و مشاوره بازسازی و نوسازی ساختمان  در پرهام دکور کاملا رایگان است.

از یکی از راههای ارتباطی (فرم ثبت سفارش یا تماس مستقیم با کارشناس) استفاده کنید. راهنمایی و هماهنگی های لازم برای اعزام کارشناس به ساختمان شما انجام میشود.

تماس مستقیم با کارشناس: 0912-1469788

تماس با دفتر: 021-77744001