یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر شخص محل زندگی اوست. هنگامی که خسته از محل کار به خانه بر می گردید یا حتی هنگامی که میهمان دارید، اولین موردی که توجه را جلب می کند ساختمان و خانه ای است که در آن سکونت دارید. حال فکر کنید که در عصر امروز که بسیاری از دکوراسیون ها و رنگ شناسی ها به راحتی می تواند تصویری ماندگار در ذهن به ثبت برساند، شما دارای ساختمان معمولی و حتی با بافت قدیمی باشید!

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به فکر تغییر و تحول فضای ساختمان خود هستید، بهتر است که به بازسازی ساختمان فکر کنید؛ چرا که این روش به راحتی می تواند هر ساختمان و سازه مرده ای را زنده کند و عمری طولانی به آن ببخشد.

4 سوال مهم و طلایی بازسازی ساختمان و منزل 🏡👨‍🔧⚒

گاهی این بازسازی جزئی است و تنها قسمتی از خانه یا فضا را ( مثل آشپزخانه، دستشویی و…) در بر میگیرد و گاهی به صورت کلی انجام می شود و گاهی هم به صورت کلی و کامل تمام فضا را در بر میگیرد. برای آشنایی با بازسازی ساختمان کافی است تا با ما همراه باشید.

1- چرا بازسازی ساختمان بهتر است؟

بازسازی ساختمان به هر دلیلی می تواند باشد؛ مثل فرسودگی ساختمان، تغییر دکوراسیون داخلی و تغییر کاربری ساختمان و… . اما اگر بخواهیم برای هر یک ازین دلایل بالا توضیحی بیاوریم می توانیم به این صورت بازگو کنیم.

4 سوال مهم و طلایی بازسازی ساختمان و منزل 🏡👨‍🔧⚒

برای مثال در فرسودگی ساختمان امکان دارد حوادث طبیعی و ساخت و ساز‌های مدرن در کنار سازه ما، باعث قدیمی شدن شکل ظاهری و حتی فرسوده شدن بافت ساختمان شده باشد. برای تغییر کاربری نیز می توان به این نکته اشاره نمود که امکان دارد بخواهیم ساختمانمان را از مسکونی به تجاری یا بالعکس تبدیل کنیم، که در این صورت بدون شک باید بازسازی انجام شود.

بیشتر بخوانید!  ساخت ورودی خانه شیک، مدل های جدید Mudroom

برای تغییر دکوراسیون معمولی هم که کاملا مشخص است؛ برای مثال صاحبان ملک برای بهتر اجاره یا فروش رفتن ملکشان دست به بازسازی و تغییرات مدرنیته میزنند، یا حتی ممکن است منزلی را که خریده ایم دکوراسیون متناسب با سلیقه ما را نداشته باشد که می توانیم با مشاوره درست و سلیقه خود فضا را به بهترین نحو ممکن بازسازی کنیم.

خانه پس از بازسازی

2- آیا بازسازی و نوسازی با هم فرق دارند؟

بله! نوسازی و بازسازی دو مقوله جدا از هم هستند که بسیاری آن ها را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و گاهی هم هر‌دوی آن‌ها را یکی حساب می کنند.

نمونه خانه بازسازی شده

اگر بخواهیم تعاریف کوتاهی از نوسازی و بازسازی داشته باشیم باید بگوییم که در بازسازی ساختمان تنها سازه نیاز به ترمیم دارد و به عمر آن بنا اضافه می شود ولی در نوسازی از نقشه ساختمان تا فضای داخلی و بیرونی کاملا تغییر می کند و کل ساختمان تحت تاثیر قرار می گیرد.

مورد بعدی که به راحتی می توان فرق بین بازسازی و نوسازی را متوجه شویم، این است که هزینه هایی که بازسازی ساختمان در پی دارد بسیار کمتر از هزینه هایی است که در نوسازی وجود دارد. ناگفته نماند که اگر یه پروژه بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمانی دیگر را با هم شروع کنیم، به مراتب بازسازی زودتر به اتمام می رسد.

بیشتر بخوانید!  معرفی انواع درب داخلی ساختمان

بازسازی و ترمیم قسمت های مختلف منزل

3- در بازسازی ساختمان چقدر باید هزینه کنیم؟

مورد بعدی که در این مقاله به آن می پردازیم هزینه هایی است که در بازسازی ساختمان باید در نظر بگیریم. بهتر است با توضیح یک مثال به این مسئله بپردازیم؛ فرض کنید در نظر دارید که دو ساختمان را تغییر دکوراسیون دهید و دکوراسیون مد نظر در هر دو ساختمان نیز یکسان می باشد.

احتمالا حدس می زنید که هزینه یکسانی را باید بپردازید اما باید بگوییم که هزینه های دکوراسیون یکسان هم در ساختمان های مختلف با توجه به متراژ بنا، میزان تغییرات اعمال شده، مصالح و کیفیت مصالح متفاوت خواهد بود. با تمام این تفاسیر هزینه های بازسازی بسیار به صرفه و اقتصادی است.

منزل بازسازی شده و آماده تحویل

4- آیا تمام مراحل بازسازی ساختمان نیاز به مجوز شهرداری دارد؟

اگر تصمیم به بازسازی ساختمان خود را دارید ولی ترس از مجوز های شهرداری اجازه این را نمی دهد، در ادامه به شما خواهیم گفت که تنها چند مورد در بازسازی نیاز به اخذ مجوز دارند.

تمامی اقدامات لازم برای تعویض و تعمیر طبقات از زیر زمین تا آخرین طبقه، نقاشی، سیمان کاری و سفید کاری، اقدامات لازم برای تعویض یا تعمیر نمای ساختمان، اجرا و نصب کناف روی سقف یا دیوار، تغییرات حیاط و محوطه، احداث استخر و حوض ( بدون از بین رفتن پارکینگ)، تعمیرات بام یا شیروانی، عوض کردن درب و پنجره ها، تعمیرات سرویس بهداشتی، تعمیر سیم کشی و لوله کشی های ساختمان، تخلیه یا حفر چاه فاضلاب و نصب کولر یا شوفاژ از جمله مواردی هستند که در بازسازی ساختمان نیاز به هیچ مجوز شهرداری ندارند.

بیشتر بخوانید!  همه چیز راجع به فلاشینگ نما در ساختمان

اقدامات نیازمند به مجوز عبارتند از: تخریب دیوارها و تیغه هایی که بار ساختمان بر روی آن هاست، هرگونه جابجایی دیوار پارکینگ و راه پله ها و قسمت هایی از ساحتمان که طبق قوانین ثبت شده داخل شهرسازی ممنوع است.

ترمیم دکور های چوبی منزل

سخن آخر

حال که به پایان این مقاله رسیدیم باید به مهم ترین نکته در بازسازی ساختمان اشاره کنیم؛ این که هزینه های بازسازی هر چقدر که باشد با یک تیم متخصص و حرفه ای به راحتی می توانید بسیاری از هزینه هایی که خودتان برای مصالح و موارد این کار در نظر گرفتید کاهش دهید.

چنان چه در نظر داشتید تا بهترین و حرفه ای ترین بازسازی ساختمان (مسکونی و …) را با بهترین قیمت ها و البته بهترین متریال تجربه کنید کافی است تا با مشاوران تخصصی ما تماس حاصل فرمایید و یا با پرکردن فرم درخواست مشاوره، متخصصان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و از پروژه شما بازدید کنند.

4/5 - (1 امتیاز)