کاغذ دیواری
09
جولای

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

با استفاده از کناف و کاغذ دیواری به راحتی می توانید دکوراسیون داخلی منزل و محیط کار خود را تغییر دهید. در انتخاب کاغذ دیواری علاوه بر انتخاب طرح و رنگ، مشخصه ای که از هر چیز دیگر مهمتر است قابل شستشو بودن کاغذ دیواری می باشد.

کاغذ دیواری چیست؟

-انواع کاغذ دیواری:

1.کاغذ دیواری کاغذی:

این نوع کاغذ دیواری بسیار نازک و غیر قابل شستشو است. برای چسباندن آن به دیوار از چسب مخصوص کاغذ دیواری استفاده می شود و مدت 1 تا 2 سال دوام دارد. این نوع کاغذ دیواری به راحتی پاره میشود که این یکی از معضلات آن می باشد و از مزیتهای این نوع ارزان بودن آن است.

کاغذ دیواری

2.کاغذ دیواری pvc با روکش وینیل:

این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو، ضد خش، محکم و بسیار با دوام است. به سختی پاره میشود و مدت دوام آن تا 5 سال می باشد.

کاغذ دیواری

3.کاغذ دیواری نانو:

این نوع کاغذ دیواری ها با تکنولوژی نانو ساخته می شوند و مزیتهای آن بصورت زیر می باشد:

  • قابل شستشو
  • ضد خش
  • محکم و بسیار با دوام (پاره نمی شود)
  • ضد دوده و کثیفی
  • ضد حساسیت
  • در برابر تابش گرما مقاوم
  • عایق صدا و گرما

کاغذ دیواری

4.کاغذ دیواری بافت دار (مخملی):

زمینه این نوع از کاغذ دیواری ها از جنس پارچه و یا کاغذ دیواری pvc است و در آن از تکه های نقش و نگار از جنس مخمل پارچه ای یا مخمل پلاستیکی استفاده شده است و به همین دلیل قابل شستشو با مواد شوینده نیستند.

کاغذ دیواری

5.کاغذ دیواری سه بعدی:

این نوع کاغذ دیواری به گونه ای طراحی شده که طرح و نقش آن به دلیل سایه های خاصی که داده شده از فاصله سه تا چهار متری کاملا برجسته به نظر می آید و قابل شستشو می باشد.

کاغذ دیواری

6.کاغذ دیواری الیاف طبیعی:

این نوع کاغذ دیواری با چوب طبیعی فنلاندی ساخته شده و در الیاف آن تکه‌های برگ و چوب بسیار نازک دیده می شود و به همین دلیل طبیعت را یادآور می شود. قابل شستشو، ضد حساسیت و سازگار با طبیعت است.

کاغذ دیواری

7.کاغذ دیواری خارجی:

این نوع کاغذ دیواری تولید کشورهای دیگر می باشد. از نظر کیفیت بهترین کاغذ دیواری ها تولید کشور بلژیک هستند و مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات دما و رطوبت دارند و مسلما بالاترین قیمت رو هم دارند.

کشورهای تولید کننده کاغذ دیواری: بلژیک، ایتالیا، کره، آلمان، آمریکا و چین می باشند.

کاغذ دیواری