لوگو موبایل پرهام دکور
لوگو موبایل پرهام دکور

کابینت MDF

کابینت MDF

کابینت MDF (ام دی اف) ویژگی‌های مثبتش بسیار بیشتر از ویژگی‌های منفی آن است. مهم ترین ویژگی ارزان و با دوام بودن آن است. mdf را میتوان بعنوان پانل‌های ساخته شده از چوب تعریف کرد که از ترکیب خرده‌های چوب و چسب(رزین) به وجود می‌آید. این کابینت‌ها در مقابل حرارت و رطوبت بسیار مقاوم‌تر از سایر کابینت‌ها هستند و در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوع و زیبایی تولید میشوند.

کابینت ام دی اف

انواع مدل‌های کابینت ام دی اف

در دو نوع ام دی اف مات و براق تولید میشوند که روکش درب‌های آنها از جنس pvc است و توسط دستگاه‌های پرس مخصوص وکیوم میشوند. همچنین طرح‌ها و نقش‌های بکار رفته روی این کابینت‌ها توسط دستگاه‌های cnc حکاکی میشود. همچنین استفاده از روکش طرح چوب نیز در این کابینت بسیار مرسوم است.

در اکثر آشپزخانه‌های مدرن از این کابینت‌های در رنگ‌های سفید یا مشکی و یا ترکیب این دو رنگ استفاده میشود که رنگ سفید در آشپزخانه‌های کوچک و رنگ مشکی در آشپزخانه بزرگتر پیشنهاد میشود.

image asset کابینت MDF

مزایا و معایب کابینت MDF

  • رنگ بندی متنوع و زیبا
  • در صورت برداشتن خراش روی آن رطوبت نفوذ کرده و باعث پوسیده شدن چوب آن میشود.
  • حرارت و گرمای اجاق باعث تغییر رنگ و تاب برداشتن و خراب شدن این کابینت میشود.
  • دوام و مقاومت بالا
  • قیمت مناسب و پایینتر از کابینت‌های دیگر
  • وجود وزن زیاد در آن باعث تغییر شکل آن میشود.
مطالب بیشتر برای شما!  کابینت کلاسیک

تمیز کردن کابینت ام‌دی‌اف

به دلیل اینکه این کابینت از یک لایه‌ی نازک مخصوص و مسطح ساخته شده نظافت آن بسیار آسان است، کافی است یک پارچه نرم تر را روی آن بکشید تا چربی‌ها و لکه‌های روی آن پاک شود. برای لکه‌های قوی‌تر بهتر است از اسفنج و مواد شوینده استفاده کنید اما بخاطر داشته باشید از الکل و استون و در کل موادی که ترکیبی از مشتقات نفتی هستند استفاده نکنید زیرا به روکش کابینت آسیب میزند.

espressowhite2 840x424 1 کابینت MDF
به این نوشته امتیاز دهید
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

صفحه اصلی
مشاوره رایگان
تماس با ما
دسته بندی ها
×