کابینت هایگلاس یکی از انواع کابینت‌های ام دی اف است که مانند سایر کابینت ها دراری مغزی ام دی اف و روکش براق و درخشنده پلکسی گلاس میباشد که مهمترین مشخصه آن نیز همین سطح براق آن است ، البته از این نوع کابینت ها به صورت ورقه های مات نیز استفاده میشود که امروزه بسیار ترند شده اند. از این کابینت‌ها در سبک مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده میشود.

ویژگی‌های کابینت هایگلاس

  • دارای لبه‌های تیز
  • سطح صاف و براق به راحتی خط و خش افتاده و کثیف میشود
  • کمک به افزایش نور آشپزخانه با بازتاب نور
  • قیمت ارزان نسبت کابینت‌های ممبران و چوب
  • طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و زیبا
  • تمیز کردن آسان آن

کابینت های گلاس

انتخاب رنگ کابینت هایگلاس

براقیت بالا و چشم نواز موجب شده این نوع کابینت مشتریان زیادی داشته باشد. با وجود اینکه رنگ‌های مختلفی از آن موجود میباشد ولی بیشترین استقبال از رنگ سفید است ، رنگ سفید به راحتی با دکوراسیون فضای شما هماهنگ میشود و استفاده از رنگ های روشن باعث بزرگ جلوه دادن فضای شما میشود.

با بازتاب نور توسط سطح کابینت هایگلاس آن موجب میشود تا فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. به همین دلیل این کابینت‌ها یکی بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک است. البته هر چقدر رنگ آن روشن‌تر و شفاف‌تر باشد بازتاب نور بیشتری دارد به همین دلیل رنگ سفید محبوبیت بیشتری دارد. اما نکته حائز اهمیت این است که به دلیل شفافیت سطح آن بازتابی از رنگ‌های وسایل داخل آشپزخانه را در این درهای کابینت‌هایگلاس میبینید. بنابراین اگر رنگ‌های دیگری را در آن معلوم شد تعجب نکنید.

بیشتر بخوانید!  رنگ کابینت جدید برای امسال چه رنگی است؟

توجه: آیا میدانستید جدیدترین و بهترین نوع کابینت در حال حاضر کابینت انزو است؟؟

کابینت هایگلاس سفید رنگ

تمیز کردن کابینت های گلاس

به راحتی میتوانید با یک پارچه نرم و کشیدن آن روی سطح صاف کابینت هایگلاس ذرات گرد و غبار روی آن و لکه‌ها را پاک کنید. اما مشکلی که در این کابینت‌ها وجود دارد این است که با افتادن خش روی آن با توجه به سطح براق آنها بیشتر به چشم می‌آید. اگر فرزند خردسال دارید باید بسیار دقت کنید تا کابینت آسیب نبینید یا بهتر است رنگ مشکی را انتخاب تا در صورت خط افتادن کمتر دیده شود.

هایگلس براق

کابینت هایگلاس مات

این کابینت‌هایگلاس سطحی مات دارند که نور را به خود جذب میکنند. در نتیجه باعث تاریک‌تر شدن فضای آشپزخانه میشوند زیرا نور را منعکس نمیکنند و موجب بزرگتر نشان دادن فضا نمیشوند. بنابراین این گزینه مناسب برای آشپزخانه‌های بزرگتر است.

نکته ی دیگر در کابینت های هایگلاس سادگی آن میباشد که البته با توجه سادگی آن زیبایی و جلوه منحصر به فر خود را دارد و نشان دهندی سبک مدرن میباشد ، اما از دیگر مواردی که در در استفاده از این کابینت ها به چشم میخورد ، دستگیره های آنها میباشد که شما با انتخاب دستگیره های دلخواه میتوانید جلوه ی زیبا تری به کابینت های های گلاس خود بدهید و همینطور استفاده از دستگیره های مخفی نیز میتواند در ایجاد یک فضای مدرن نقش داشته باشد.

پیشنهاد: انواع مراحل بازسازی آشپزخانه و هزینه اجرای آن را ببینید.

به این نوشته امتیاز دهید