طرح‌های کابینت هایگلاس
15
فوریه

کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس یکی از انواع کابینت‌های ام دی اف است که دارای روکش براق و درخشنده پلکسی گلاس است که مهمترین مشخصه آن نیز همین سطح براق آن است. از این کابینت‌ها در سبک مدرن برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده میشود.

ویژگی‌های کابینت هایگلاس

  • دارای لبه‌های تیز
  • سطح صاف و براق به راحتی خط و خش افتاده و کثیف میشود
  • کمک به افزایش نور آشپزخانه با بازتاب نور
  • قیمت ارزان نسبت کابینت‌های ممبران و چوب
  • طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و زیبا
  • تمیز کردن آسان آن

کابینت های گلاس

انتخاب رنگ کابینت هایگلاس

براقیت بالا و چشم نواز موجب شده این نوع کابینت‌ آشپزخانه مشتریان زیادی داشته باشد. با وجود اینکه رنگ‌های مختلفی از آن موجود میباشد ولی بیشترین استقبال از رنگ سفید است.

با بازتاب نور توسط سطح آن موجب میشود تا فضای آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. به همین دلیل این کابینت‌ها یکی بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه‌های کوچک است. البته هر چقدر رنگ آن روشن‌تر و شفاف‌تر باشد بازتاب نور بیشتری دارد به همین دلیل رنگ سفید محبوبیت بیشتری دارد. اما نکته حائز اهمیت این است که به دلیل شفافیت سطح آن بازتابی از رنگ‌های وسایل داخل آشپزخانه را در این درهای این کابینت‌ها میبینید. بنابراین اگر رنگ‌های دیگری را در آن معلوم شد تعجب نکنید.

کابینت هایگلاس سفید رنگ

تمیز کردن کابینت های گلاس

به راحتی میتوانید با یک پارچه نرم و کشیدن آن روی سطح صاف کابینت ذرات گرد و غبار روی آن و لکه‌ها را پاک کنید. اما مشکلی که در این کابینت‌ها وجود دارد این است که با افتادن خش روی آن با توجه به سطح براق آنها بیشتر به چشم می‌آید. اگر فرزند خردسال دارید باید بسیار دقت کنید تا کابینت آسیب نبینید یا بهتر است رنگ مشکی را انتخاب تا در صورت خط افتادن کمتر دیده شود.

هایگلس براق

کابینت هایگلاس مات

این کابینت‌ها سطحی مات دارند که نور را به خود جذب میکنند. در نتیجه باعث تاریک‌تر شدن فضای آشپزخانه میشوند زیرا نور را منعکس نمیکنند و موجب بزرگتر نشان دادن فضا نمیشوند. بنابراین این گزینه مناسب برای آشپزخانه‌های بزرگتر است.

کابینت هایگلاس