12
مهر

کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک نسل جدید کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک البته با طراحی ساده‌تری است که غالباً با استفاده از ورق MDF خام و رنگ پلی اورتان اجرا می‌شود. هزینه‌های طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک نسبت به کابینت‌های چوبی پایین‌تر است اما در مقایسه با کابینت‌های ام‌دی‌اف و هایگلاس، قیمت بالاتری دارد. 

کابینت نئوکلاسیک

انواع مدل‌های کابینت نئوکلاسیک

هر چه چوب بیشتری در ساخت کابینت بکار رفته باشد قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد شد. استفاده از چوب‌های با کیفیت در ساخت کابینت باعث افزایش دوام و طول عمر بالای آن می‌شود به همین دلیل کابینت‌های چوبی هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام طرفداران بیشتری دارند. اما با توجه به اینکه همیشه قیمت یک عامل مهم و تاثیر گذار در خرید کابینت آشپزخانه بوده و هست، کابینت ام دی اف خام با رنگ پوششی و کابینت روکش چوب رنگ شده برای افرادی که قصد ندارند هزینه زیادی بابت خرید کابینت آشپزخانه انجام دهند، گزینه‌های اقتصادی تر و منطقی تری هستند اما اگر مدیریت هزینه خیلی برای شما اولویت ندارد و به زیبایی و کیفیت اهمیت زیادی می‌دهید قطعاً کابینت چوبی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. بر اساس نوع متریالی که در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده می شود می توان کابینت نئوکلاسیک را به سه دسته اصلی تقسیم کرد :

کابینت ام دی اف خام رنگ شده :

بدنه و درب‌ها بطور کامل از MDF خام ساخته می‌شود. بر روی درب کابینت با استفاده از ماشین آلات CNC طرح مورد نظر حکاکی شده و با استفاده از رنگ‌های پوششی کابینت در نهایت رنگ آمیزی می‌شود. این مدل کابینت آشپزخانه قیمت مناسبی نسبت به کابینت با درب چوبی و روکش چوبی دارد.

کابینت نئوکلاسیک با روکش چوب :

بدلیل زیبایی روکش چوب طبیعی نسبت به MDF ساده، بعضی از افراد تمایل دارند بجای ساخت کابینت نئوکلاسیک تمام ام دی اف از ترکیب ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی مثل راش، بلوط، ملچ و گردو استفاده شود که باعث بالا رفتن قیمت کابینت و البته زیباتر شدن آن خواهد شد.

کابینت نئوکلاسیک چوبی :

کابینت با درب چوبی بهترین نوع کابینت سبک نئوکلاسیک است و از نظر کیفیت، دوام و فرم پذیری نسبت به سایر متریال کاملاً برتری دارد. در طراحی این نوع کابینت هیچ محدودیتی از نظر انتخاب مدل درب و رنگ‌بندی وجود ندارد و کلیه کارها بر اساس نیاز کارفرما انجام می‌شود

کابینت نئوکلاسیک

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

  • قیمت کابینت نئوکلاسیک نسبت به کابینت ام‌دی‌اف و هایگلاس بیشتر است
  • کابینت‌های رنگ شده نسبت به کابینت هایگلاس و پلی گلاس مقاومتر هستند
  • زمان اجرایی و نصب کابینت‌های نئوکلاسیک بیشتر از کابینت‌های معمولی است
  • کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک نه به شلوغی سبک کلاسیک است و نه به سادگی سبک مدرن
  • در ساخت کابینت‌های نئوکلاسیک، امکان فرم دهی لبه‌ها و اجرای طرح‌های برجسته امکان پذیر است
  • به جهت استفاده از ام‌دی‌اف خام رنگ شده در ساخت کابینت، محدودیتی در انتخاب رنگ ندارید

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می‌رسد و این درحالی است که بیشتر افراد علاقه‌مند به سبک مدرن، طرفدار طرح‌های ساده و مینیمال هستند. کابینت کلاسیک از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت و هنر نجاران باسابقه ساخته می‌شود. بنابر این قیمت بالایی دارد و بیشتر در خانه های ویلایی لوکس و گران قیمت اجرا می شود. اما در سبک نئوکلاسیک با جایگزینی MDF خام بجای چوب طبیعی هزینه‌ها تا حد زیادی تعدیل می‌شود.

  • طراحی ساده تر نسبت به سبک کلاسیک
  • قیمت ارزان تر نسبت به کابینت چوبی کلاسیک
  • طراحی و اجرای سریع‌تر نسبت به کابینت منبت کاری شده
  • نسبت به مدل‌های سنتی و کلاسیک بروز‌تر و کاربردی‌تر است

کابینت نئوکلاسیک