همان طور که میدانید فضای خانه فضایی است که زمان زیادی را در آن سپری میکنیم و فضایی که شما با سلیقه ی خود میتوانید آن را طراحی و اجرا کنید اما ممکن است با خیلی از سبک ها و نوع چیدمان آنها آشنایی نداشته باشد، در ادامه این مطلب مزایا و معایب انواع چیدمان و دکوراسیون خانه را با هم مرور میکنیم.

چیدمان خانه

احتمالا شما تلاش میکنید تمام حواس خود را بکار برید تا قوانین و ایده های طراحی دکوراسیون را بدانید تا بتوانید به بهترین نحو دکوراسیون خانه خود را طراحی و اجرا کنید. اما خیلی از افراد بعد از زحمت های فراوانی که میکشند باز هم احساس میکنند آنطور که میخواستند نتواستند دکور منزل خود را آماده کنند و با وجود هزینه های زیادی که کردند احساس خوبی به شکل و شمایل منزل خود ندارند.

لایه ها روی لایه ها یا حداکثرگرایی

مزایا: در این نوع طراحی شما محدودیتی در چیدمان و رنگ و نوع خاصی از دکور ندارید و میتوانید در هر جای خانه از انواع مختلف مبلمان و قالیچه ها و یا نصب تابلو های نقاشی بر روی کاغذ دیواری استفاده کنید بدون ایجاد محدودیت.

معایب: اگر شما در این سبک چیدمان حرفه ای نیستید  ممکن است باعث ایجاد سر درگمی و سردرد برای شما باشد و در نهایت یک نوع بی نظمی را به وجود بیاورید.

به وجود اوردن نقطه ی تمرکز در چیدمان خانه

مثلا تمامی وسیله ها را بر اساس طراحی یک دیوار بچینیم و مرکز را انجا قرار دهیم. یا مثلا چیدمانی که در ورودی خانه داریم حائز اهمیت است زیرا نگاه اول در دیدن یک خانه تاثیر مثبت بسیار زیادی میتواند داشته باشد.

بیشتر بخوانید!  کابینت نئوکلاسیک

تکیه دادن آثار هنری بر دیوار در چیدمان دکوراسیون خانه

مزایا:این روش ممکن است در چیدمان خانه کمی نامتعارف به نظر برسد، اما یک روش بی دردسر برای جایگذاری تابلو ها باشند، بنابراین برای اجرای این کار بزرگ ترین تابلو را در نظر بگیرید و فرقی نمیکند به صورت بوم و یا قاب بندی شده باشد و میتواند به اندازه کافی فضای شما را مدیریت کند.

معایب: در انتخاب این نوع دکوراسیون باید با احتیاط پیش برویم ف زیرا ممکن است کمی پر خطر باشد و امکان افتادن این نوع تابلو ها و امکان اینکه کسی با آن ها برخورد کند زیاد است و  ممکن است و برای شما ایجاد ضرر کند.

چیدمان خانه

چیدمان دکوراسیون خانه با نگاه متفاوت

مزایا:همان طور که میدانید با استفاده از تقارن میتوانید ایجاد یک فضای هماهنگ و یک دید بصری عالی در چیدملن خانه ایجاد کنید و به فضای مورد نظر آرامش تزریق کنید ، بنا براین شما میتوانید حتی با  تقارن در دو صندلی و یا حتی اجرا ی دو لامپ در کنار هم حسه تقارن را ایجا کنید. معایب:تقارن میتواند در طراحی دکوراسیو برای شما محدودیت ایجاد کند و ممکن است فضای شما را به فضای رسمی و سفت و سخت کند تبدیل کند ، همین طور ایجاد تقارن با وسایل تصادفی که به تازگی خریداری شده میتواند کمی دشوار باشد.

بیشتر بخوانید!  بهترین ایده ها برای طراحی فضای سبز در حیاط منزل

لوازم را تک استفاده کنید

این تفکر که لوازم خانه در چیدمان حتما باید ست باشند و حتما چند دست باید از انها وجود داشته باشدرا دور ریخته و از وسایلی مانند شمعدان و تابلو و .. به صورتی تک استفاده کنید تا زیبایی خود را به رخ بکشد.

زیاده روی نکنید

برای فرض مثال اگر از رنگ صورتی خوشتان می اید در استفاده از ان رنگ زیاده روی نکنید زیرا باعث میشود که جذابیت ان رنگ کاملا از بین برود سعی کنید اگر میخواهید از یک رنگ استفاده کنید حداقل از توناژهای متفاوت ان رنگ درچیدمان خانه خود استفاده کنید.این تفکر اشتباه است که بیشتر وسایل باید یک رنگ باشند یا از برند خاص باشند زیرا این موضوع خیلی زود باعث تکراری شدن و خسته شدن شما از دکور میشود. پس تنوع را بخوبی بکار ببرید.

چیدمان خانه

ارتفاع نامناسب لوستر نسبت به زمین

بهتر است نسبت به ارتفاع سقف ارتفاع لوستر را به خوبی تنظیم کنید طوری خیلی بالا و خیلی به زمین نزدیک نباشد. یادتان باشد شما میخواهید به وسیله لوستر فضای داخلی را روشن کنید نه سقف را.

چیدمان خانه

به گرما اهمیت دهید

اگر احساس میکنید چیدمان خانه شما بی روح است با استفاده از طرح هایی مثل طرح چوب و یا گل های طبیعی به خانه ی خو گرما و طراوت بدهید.

چیدمان خانه

نقش نورپردازی چیدمان منزل

استفاده از نور زیاد  باعث ایجاد هیجان مضاعف و انرژی زیاد میشود. در صورتی که نور کم مانند هالوژن باعث به وجوود امدن فضایی رمانتیک میشود.

به این نوشته امتیاز دهید