زیبایی و دلبازی آپارتمان
01
اکتبر

مواردی که باعث زیبایی و دلبازی آپارتمان شما میشود

نور مناسب

نورپردازی در فضای داخلی تاثیرات به سزایی در زیبایی آپارتمان شما دارد و باعث زیبایی و دلبازی آپارتمان شما میشود. نور موجب زیبایی و دلبازی آپارتمان بهتر دیده شدن اشیاء داخل منزل یا محل کار شما میشود. با یک نورپردازی خلاقانه شما میتوانید فرم و بافت‌های به کار رفته را بیشتر درک کنید. از نظر روانشسناسی نور زیبا و مناسب میتواند باعث ایجاد صمیمیت و فضای گرم و با نشاط شود. این نکته مهم است که هر کدام قسمت های آپارتمان نور به خصوص خود را نیاز دارد بعنوان مثال غذاخوری بهتر است نور ملایم و گرم داشته باشد.

تاثیر نورپردازی در خانه و آپارتمان

در صورتی که نورگیر کمی در آپارتمان خود دارید از نور مصنوعی استفاده کنید. بهتر در این راستا از پرده‌های کرکره‌ای استفاده نکنید و از پرده‌های توری جهت عبور نور استفاده کنید.

****توجه: اگر قصد بازسازی آپارتمان خود را دارید حتما مطلب بازسازی آپارتمان را بخوانید. ما به بهترین نحو شما را در این زمینه راهنمایی خواهیم کرد.

انتخاب مبلمان مناسب و طرز چیدمان آنها

اغلب انتخاب رنگ مبل به سلیقه و میل خودتان بستگی دارد اما خوب است بدانید انتخاب رنگ‌های روشن باعث زنده‌تر شدن فضای خانه و بزرگ‌تر و دلبازتر نشان دادن آن میشود.

تاثیر رنگ مبلمان در آپارتمان

انتخاب کفپوش زیبا و مناسب

برای انتخاب کفپوش ساختمان گزینه‌های زیادی مانند:موکت،پارکت،سرامیک و غیره وجود دارد. اما باز هم نکته مهم رنگ مناسب است که میتواند فضا را خفه نشان دهد یا موجب دلبازی آن شود. انتخاب رنگ‌های تیره و سفید و روشن معایب و مزایایی دارند که بسته به سلیقه خود میتواند آنها را انتخاب کنید. بهتر از یک دست شدن فضا جلوگیری کنید و از رنگ‌های متنوع دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.

انتخاب کفپوش مناسب منزل

رنگ دیوارها

رنگ مناسب دیوارها یکی از مهم‌ترین موارد در زیبایی داخلی آپارتمان شما است. انتخاب رنگ‌های روشن و شفاف میتواند باعث انعکاس بیشتر نور در فضا شوند و همینطور فضای داخل را بزرگتر نشان دهند. یکی از رنگ‌های پرکاربرد در آپارتمان رنگ استخوانی است که علاوه بر داشتن ویژگی‌هایی که بالاتر ذکر شد با رنگ‌های لوازم خانه به خوبی ست میشود و ترکیب خوبی خواهد شد.

انتخاب رنگ دیوار خانه

بکارگیری طبیعت

ساخت باغچه در گوشه حیات یا قرار دادن گلدان‌های کوچک و زیبا باعث روح بخشی به فضای خانه میشود.

استفاده از گل و گیاه در خانه