01
دسامبر

مهم ترین نکات در چیدمان منزل

طراح داخلی یا طراح دکوراسیون داخلی ؟

شاید بسیاری از مردم این را ندانند اما بین طراح داخلی و طراح دکوراسیون داخلی تفاوت های زیادی وجود دارد. در ادامه با مهم ترین نکات در چیدمان منزل آشنا میشوید.

طراح دکوراسیون داخلی کسی است که به نسبت سلیقه ی مشتری و تجربیات خودش لوازم منزل را چیده و به نسبت انها کاغذ دیواری مناسب و لوستر مناسب و …. را پیشنهاد میدهد.

اما طراح داخلی کسی است که فرم کلی ساختمان را بر اساس قانون ها و طرای های خاص خودش طراحی میکند و حتی با اجازه و مشورت معمار ساخمان میتواند طرح کلی را نیز تغییر دهد .

چند نکته ی مهم در ترکیب بندی یک دکوراسیون خلاق

تصویر سازی و شخصیت شناسی

یعنی در نظر گرفتن میزان علاقه خود و یا اینکه به چه رنگ یا مدلی علاقه ی بیشتری دارید در واقع کمک بسیار زیادی میکند.

تصویر سازی و شخصیت شناسی در دکوراسیون داخلی

به وجود اوردن نقطه ی تمرکز

مثلا تمامی وسیله ها را بر اساس طراحی یک دیوار بچینیم و مرکز را انجا قرار دهیم. یا مثلا چیدمانی که در ورودی خانه داریم حائز اهمیت است زیرا نگاه اول در دیدن یک خانه تاثیر مثبت بسیار زیادی میتواند داشته باشد.

بخوانید مواردی که باعث زیبایی و دلبازی آپارتمان شما میشود. + عکس

نقطه تمرکز چیدمان منزل

زیاده روی نکنید

برای فرض مثال اگر از رنگ صورتی خوشتان می اید در استفاده از ان رنگ زیاده روی نکنید زیرا باعث میشود که جذابیت ان رنگ کاملا از بین برود سعی کنید اگر میخواهید از یک رنگ استفاده کنید حداقل از توناژهای متفاوت ان رنگ در خانه خود استفاده کنید.

زیاده روی در رنگ دکوراسیون

لوازم را تک استفاده کنید

این تفکر که لوازم خانه حتما باید ست باشند و حتما چند دست باید از انها وجود داشته باشدرا دور ریخته و از وسایلی مانند شمعدان و تابلو و .. به صورتی تک استفاده کنید تا زیبایی خود را به رخ بکشد.

لوازم منزل در چیدمان

به گرما اهمیت دهید

اگر احساس میکنید خانه شما بی روح است با استفاده از طرح هایی مثل طرح چوب و یا گل های طبیعی به خانه ی خو گرما و طراوت بدهید.

رنگ گرم در چیدمان منزل

نورپردازی

استفاده از نور زیاد  باعث ایجاد هیجان مضاعف و انرژی زیاد میشود. در صورتی که نور کم مانند هالوژن باعث به وجوود امدن فضایی رمانتیک میشود.