شیرآلات آشپزخانه را میتوان از جمله مواردی در آشپزخانه دانست که در انتخاب و خرید آن باید کمی با دقت پیش رفت، زیرا شیرآلات از جمله تجهیزاتی هستند که به طور مکرر در طول روز از آن ها استفاده میشود بنابراین قبل انتخاب شیرآلات مورد نظر تنها از جنبه ی زیبایی خرید نکنیم و کارایی آن را بیشتر در نظر بگیرید.

بنابراین در خریدن شیر آلات باید به مواردی بیشتر از موارد ظاهری دقت کرد ،اگر تا به حال به موارد ظاهری بیشتر دقت کرده اید ، بعد از گذشت زمان نه چندان طولانی متوجه میشوید که کارایی چندانی برای شما نداشته است.

شیر آلات آشپزخانه

معرفی انواع شیر آلات :

امروزه انواع مختلفی از شیر آلات با کارایی بالا در بازار موجود میباشد که در ادامه به انواع آن میپردازیم.

شیرها به سمت پایین : این نوع شیر ها دارای لوله های متحرکی هستند که به سمت پایین کشیده میشوند و میتوان به راحتی از آن ها برای شست و شو ها ی مختلف استفاده کرد .

مراحل بازسازی آشپزخانه قدیمی را ببینید.

شیر آلات آشپزخانه

نوع دیگری از شیر آلات وجود دارد که به سمت بیرون میباشد و این نوع شیر ها به سمت شما کشیده میشود و میتوان با استفاده از این نوع شیر ها همه چیز را شست و شو کرد و بیشتر در فضای کوچک از این نوع شیر ها استفاده میشود.

و اما شیر هایی که بیشترین استفاده را دارند و برای همه آشنا میباشد شیر های تک دستگیره میباشند که به وسیله ی یک اهرم جا به جا میشوند و میتوان از آن استفاده کرد ، با جابه جایی آن میتوان جهت آب گرم و سرد را مشخص کرد.

بیشتر بخوانید!  مدل جذاب دکوراسیون آبی سفید در آشپزخانه

نوع دیگری از شیر آلات که به صورت سنتی میباشند که دارای دو دستگیره میباشد که یکی از آن ها آب سرد و دیگری آب گرم میباشد و امروزه استفاده از این نوع دستگیره ها کم تر رایج است.

اما در این بین شیر آلاتی هم وجود دارند که هم به سمت بالا و هم به سمت پایین کارایی دارد و برای شست و شوی ظرف های زیاد بسیار کاربردی میباشد.

شیر آلات آشپزخانه

شیر آلات چشمی : نوع دیگر از شیرآلات که برای افرادی که به بهداشت اهمیت زیادی میدهند ، قابل استفاده میباشد و در هنگامی که دست ها کثیف و یا چرب باشند و یا استفاده از دستگیره ها مشکل باشد ، استفاده از این نوع شیر آلات بسیار کاربردی میباشد و همچنین صرف جویی در مصرف آب را به دنبال دارد.

شیرهای جداگانه : در استفاده از شیر های تک دستگیره و یا دو دستگیره میتوان از این نوع شیر های اسپری به صورت جداگانه استفاده کرد و این شیر ها را باهم جفت کرد.

شیرآلات آشپزخانه

تصاویر بیشتر:

شیرآلات آشپزخانه
شیر آلات آشپزخانه
شیر آلات آشپزخانه
شیرآلات آشپزخانه

به این نوشته امتیاز دهید