همانطور که میدانید یکی از مهمترین بخش‌هایی که در کانون دید قرار دارد و جزوء بخش‌های اصلی خانه محسوب میشود، دیوار پذیرایی و دیزاین دیوار پذیرایی است که در طراحی نیز مورد توجه  طراحان قرار میگیرد.

طرح‌هایی که برای دیوار پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند، استفاده از متریالی مانند سنگ، کاغذهای دیواری با طرح‌های مختلف، استفاده از چوب، استفاده از طرح‌های برجسته، رنگ، میتواند ایده‌های مناسبی برای این فضا باشد و همچنین استفاده از طرح‌های ارزان‌تر‌، استفاده از تابلوهای بزرگ و یا استفاده از قاب عکس‌ها مناسب نیز میتواند با توجه به سلیقه‌ی شما مورد استفاده قرار گیرد.

دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی

امروزه استفاده از طرح‌های ساده‌ای که در عین حال زیبایی خود را دارند بسیار در دیزاین دیوار پذیرایی مورد پسند میباشد در صورتی که همین طرح اگر قبلا پیشنهاد میشد به دلیل سادگی آن رد میشد.

استفاده از طرح کاشی‌های نامنظم در کنار هم تفاوت در اندازه و در عین حال هماهنگی و یکپارچگی طرح ، استفاده درست از رنگ‌های متفاوت در کنار هم باعث ایجاد زیبایی چشمگیری در فضای پذیرایی میشود.

دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی

ایده دیگری که میتوان از آن استفاده کرد سنگ های مرمری میباشند که همانطور که در طبیعت وجود دارند زیبا هستند و استفاده از آنها به صورت تایل علاوه با اینکه میتواند پر هزینه باشد ولی همان قدر بر زیبایی و شیک بودن فضا تاثیر میگذارد.

بیشتر بخوانید!  چیدمان مبل ال

پیشنهاد ویژه: جدیدترین ایده‌ها و طرح‌های دکوراسیون پذیرایی 2020 را ببینید.

ایده دیگری که میتوان برای این دیوارها پیشنهاد کرد استفاده از کاشی‌ها یک اندازه و اجرای آنها در عمق‌های متفاوت و رنگ ‌های متفاوت در کنار هم میتواند دیوار از حالت صاف و بی روح بودن خارج کند.

دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی

از دیگر طرح‌‌های محبوبی که میتوان از آن استفاده کرد پنل های چوبی است. استفاده از این پنل‌ها میتواند ظاهری زیبا و لوکس را در دیزاین دیوار پذیرایی ایجاد کند و همچنین نقش معتدل کننده در فضای خانه‌ی ما داشته باشد.

از دیگر طرح‌های پر طرفدار که مورد پسند میباشد، طرح‌های آجری است که حتی از چوب و سنگ نیز میتواند زیبایی بیشتری به فضا ببخشد. برخلاف تصور که نمیتوان از این طرح ها در خانه‌های مدرن استفاده کرد باید گفت که در طرح‌های مدرن نیز میتواند زیبایی چشم گیری به فضا ببخشد.

دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی
دیزاین دیوار پذیرایی

5/5 - (1 امتیاز)