بر خلاف گذشته که خانه‌ها تنها از یک اتاق خواب ساده، سالن پذیرایی و آشپزخانه همراه با دکوراسیونی ساده تشکیل شده بود، امروزه در بسیاری از خانه‌های لوکس و مدرن امکاناتی مشاهده می‌شود که بسیار به زیباتر شدن خانه کمک کرده است. یکی از این امکانات واکینگ کلوزت یا کلوزت روم است. پرهام دکور در بازسازی منزل و خانه هایی که انجام میدهد از کلوزت روم بنابر درخواست مشتری استفاده میشود. جدیدترین کلوزت روم و شیک ترین طرح را از ما بخواهید. مشاوره و بازدید از محل شما کاملا رایگان است و برای ثبت درخواست کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

واکینگ کلوزت یا کلوزت روم | اجرا شده توسط پرهام دکور

واکینگ کلوزت

واکینگ کلوزت

در ابتدا بهتر است تا بدانیم واکینگ کلوزت یا کلوزت روم چیست؟ کلوزت روم همان طور که از نامش پیداست، به یک فضا با اتاق می‌گویند. این فضا دارای قفسه‌های فراوان کتاب و لباسو… ، آینه تمام قد زیبا و یک مبل اصولا تک نفره در میان فضا می‌باشد که کاربرد اصلی این قفسه‌ها و فضا برای کتاب و لباس و هر وسیله ای است که نیاز به جایی برای نگهداری بهتر دارد. یکی از فواید استفاده ار واکینگ کلوزت، مرتب شدن وسایل شخصی و این که هر یک برای خود یک جای مشخصی دارد و شلختگی و نامرتبی از اتاق شما به کل دور خواهد شد.

مشاوره رایگان و ارتباط مستقیم با کارشناس

بهترین قیمت و به روزترین طرح و مدل ها از ما بخواهید...

مورد بعدی که باعث می‌شود شما در صورت داشتن فضای مناسب به کلوزت روم فکر کنید، استفاده از تمام فضاهای خالی بدون استفاده اتاق شما خواهد بود که علاوه بر زیبایی که به فضا می‌دهد، باعث می‌شود تا نگرانی شما بابت کم بودن فضای اتاق برطرف شود! ناگفته نماند که می‌توانید از نورپردازی‌های مخفی و آشکار در واکینگ کلوزت استفاده کنید تا حال و هوایی لاکچری و مدرن را به اتاق خود هدیه دهید.

کلوزت روم

ابعاد کلوزت روم

شاید در نظر شما این باشد که واکینگ کلوزت به صورت آماده و یا تنها در ابعاد خاصی تولید می‌شود و انتخاب شما را محدود می‌کند. اما کاملا در اشتباه هستید؛ چرا که شما به راحتی می‌توانید در خانه‌های بزرگ به وضوح مشاهده کنید، بخشی از اتاق را به این فضا اختصاص نداده اند و یک اتاق کامل را برای این مورد انتخاب می‌کنند که در اوج مدرن بودن، زیبایی بسیاری را به خانه شما می‌بخشد.

برعکس این قضیه نیز صدق می‌کند؛ به این صورت که در خانه‌های کوچک و با فضای کم، می‌توانید بخشی از اتاق خوابتان را به این کار اختصاص دهید و حتی در این مورد نیز می‌توانبد ابعاد قفسه‌‌ها و آینه قدی را با توجه به فضای مد نظر سفارش دهید. پس همه چیز دست خودتان است؛ از رنگ و طرح گرفته تا ابعاد!

واکینگ کلوزت سفید

طراحی کلوزت روم به چه مواردی بستگی دارد؟

قبل از شروع به طراحی و ساخت کلوزت روم در ابتدا باید هدف دقیق خود را از طراحی و ساخت آن مشخص کنید و عوامل و شرایط را بسنجید و سپس اقدام به شروع کار نمایید. چرا که کلوزت روم برای هر فضایی توصیه نمی شود و حتما باید دارای یک سری شرایط باشید تا بتوانید کلوزت روم را طراحی و ایجاد کنید. در ادامه به برخی از مهمترین موارد مهم در طراحی کلوزت روم خواهیم پرداخت.

میزان فضای موجود

شما باید بدانید که چقدر فضا در دسترس دارید تا دقیقا مطابق با همان فضای در دسترس اقدام به طراحی و ساخت کلوزت روم کنید. چرا که برای فضا و محیط های کوچک و محدود نیاز نیست که چندان از کلوزت روم بزرگ استفاده کرد و منجر به بروز مشکلاتی خواهد شد. اما اگر فضای بزرگی در اختیار داشته باشید می توانید فضای بیشتری برای کلوزت روم خود در نظر بگیرید.

بودجه ای که در نظر دارید

بعد از اینکه هدف خود را از طراحی کلوزت روم مشخص کردید و مطابق فضایی که در دست دارید، کلوزت روم مناسب را انتخاب نمودید باید بودجه خود را نیز برآورد کنید تا بدانید که دقیقا برای طراحی کلوزت روم مورد نظر خود چقدر باید هزینه کنید و چه میزان بودجه ای در دست دارید تا هماهنگی را بین بودجه و ساخت کلوزت روم برقرار کنید. مسلما استفاده از تجهیزات و آپشن های بیشتر در واکینگ کلوزت هزینه بر خواهد بود و نیاز به بودجه بیشتری خواهد داشت.

انواع کلوزت روم براساس محل قرارگیری کمدها

کلوزت روم بر اساس محل قرار گرفتن کمد ها و نحوه طراحی دارای انواع گوناگونی بوده و شما می توانید متناسب با شرایط محیط مورد نظر و سلیقه خود هر کدام از آنها را ایجاد نمایید. در ادامه به مهمترین انواع کلوزت روم بر اساس محل قرار گیری کمد ها اشاره خواهیم کرد.

کلوزت روم یک طرفه

کلوزت یک طرفه یکی از انواع کلوزت روم است که یکی از رایج ترین نوع واکینگ کلوزت نیز شناخته می شود. چرا که برای اکثر فضا ها با هر ابعادی مناسب بوده و قابل اجرا خواهد بود. این کلوزت تنها بر روی یکی از دیوار ها و عمدتا نیز در مقابل در ورودی، اجرا می شود. کلوزت یک طرفه امکان دسترسی آسان و سریع را به شما می دهد و علاوه بر کار آمد بودن آن فضای کمی هم از محیط مورد نظر کم می کند و موجب کوچک تر شدن اتاق نمی شود.

کلوزت روم دو طرفه

کلوزت دو طرفه برای فضا های کمی بزرگتر و جا دار تر مناسب بوده و پیشنهاد می شود. در این کلوزت، هر دو طرف دیوار های موازی و رو به روی هم قفسه بندی می شود و فضای بین قفسه ها خالی می ماند. این فضای خالی می تواند تنها برای عبور و مرور باشد و یا اینکه می توانید میز یا صندلی آنجا قرار دهید.

تماس با پرهام دکور

کلوزت روم جزیره دار

کلوزت روم جزیره دار نیز در واقع همان کلوزت روم دو طرفه ای است که در فضای وسطی بین دو قفسه جزیره تعبیه شده است. البته باید توجه داشت که این نوع کلوزت روم باید بزرگتر از سایر مدل ها باشد و فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید جزیره را در فضای میانی، طراحی و ایجاد کرده و در کنار آن باز هم فضایی برای حرکت و رفت و آمد را در دسترس داشته باشید. البته در این کلوزت روم می توان به جای دو دیوار، سه دیوار را قفسه بندی کرد یا یک دیوار را آینه کاری نمود و یا پنجره ای برای آن تعبیه کرد و با پرده آن دیوار را دیزاین نمود.

کلوزت روم کامل

اگر می خواهید که از تمام فضای در دسترس خود استفاده کرده و تمامی دیوار ها را قفسه بندی کنید، بهترین انتخاب برای شما کلوزت روم کامل خواهد بود. در این کلوزت تمامی دیوار های موجود را می توان قفسه بندی کرد و در فضای میانی نیز از جزیره استفاده کرد.

تجهیزات و وسایل مهم در کلوزت روم

در کلوزت روم از تجهیزات و وسایل های متنوعی استفاده می شود تا بتوان دسترسی و استفاده راحت تری داشت و تمامی لباس ها، کفش، کیف و غیره را در سر جای خود قرار داد. البته که علاوه بر کارآمدی زیبایی و دیزاین کلوزت روم نیز مطرح بوده و می توان با آپشن و آیتم های متنوعی اقدام به زیبا سازی کلوزت روم نمود. برخی از مهمترین تجهیزات و وسایل در کلوزت روم را در ادامه خواهید خواند.

قفسه و کشو

در واقع یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات کلوزت روم یا واکینگ کلوزت، قفسه بندی و کشو است. چرا که بدون کشو و قفسه بندی نمی توان لباس، کیف و کفش و دیگر اکسسوری ها را سامان دهی کرد. استفاده از کشوها و قفسه بندی ها در کلوزت روم به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید کیف و کفش های خود را بر اساس رنگ و سبک، دسته بندی کرده و هر کدام به را طور منظم در جای خود قرار دهید. در قفسه بندی ها میز می توان از رگال های مخصوص لباس استفاده کرد و پیراهن، شلوار، کت و به طور کلی تمامی لباس ها را رگال بندی کرد و ظاهری بی نهایت شیکی را در قفسه ها ایجاد نمود و مانع از چروک شدن و خراب شدن لباس ها شد.

آینه کاری

اگر می خواهید که کلوزت روم خود را به بهترین نحو دیزاین کنید و ظاهر جذاب به آن ببخشید و در عین حال از آن آیتم استفاده بهینه هم ببرید، ما به شما توصیه می کنیم تا بخشی از کلوزت روم خود را آینه کاری کنید. با آینه کاری یک دیوار از کلوزت روم می توانید زیبایی و نمای فضا را دو چندان کنید. همچنین می توانید خود را هنگام تست و پرو لباس ها در آینه مشاهده نمایید.

مبلمان

اگر فضای زیادی در کلوزت روم خود در دست دارید می توانید از مبلمان نیز در واکینگ کلوزت استفاده کنید و ظاهری شیک تر و جذاب تر به محیط مورد نظر ببخشید. انتخاب مبلمان بر اساس تم و سبک دکوراسیون کلوزت روم می تواند یکی از بهترین آیتم ها برای زیباسازی محیط مورد نظر باشد.

میز توالت

اگر شما دختر خانم و بانو هستید و میخواهید که از آپشن های بیشتر در کلوزت روم خود استفاده کنید می توانید از میز توالت و یا میز آرایش استفاده کرده و جایی مخصوص برای میکاپ کردن، چیدمان لوازم آرایشی و مراقبت پوستی و دیگر محصولات زیبایی داشته باشید و وسایل خود را سازماندهی کنید. میز آرایش می تواند فضای کلوزت روم را زیبا تر و جذاب تر نیز نشان دهد.

جا کفشی

جا کفشی نیز از دیگر وسایل و تجهیزات اساسی در کلوزت روم است که باید حتما از آن استفاده شود. شما می توانی بخشی از دیوار را به ایجاد قفسه هایی برای قرار دادن کفش ها اختصاص دهید تا بتوانید انواع کفش های خود را به راحتی با نظم کامل درون قفسه ها جای دهید.

جزیره گنجه در واکینگ کلوزت

یکی از بهترین مواردی که می‌توانید در طراحی واکینگ کلوزت خود در نظر بگیرید، جزیره است.

اگر فضای بزرگی را برای این کار در اختیار دارید، از تصب این مورد غافل نشوید. از فواید جزیره می‌توان به این موارد اشاره کرد که شما می‌توانید جزیره ای کشودار را انتخاب کنید و علاوه بر لباس و کفش و در کل وسایل بزرگ، ساعت و اکسسوری و لباس زیر و… که جزو وسایل کوچک به شمار می‌روند را نیز سازمان دهی کنید!

علاوه بر این شما می‌توانید به راحتی از این جزیره برای تا کردن لباس و اتو کردن و… استفاده کنید! در تعدادی از خانه‌ها نیز مشاهده می‌شود که قابلیت شارژ تلفن و ساعت و… را نیز به جزیره کلوزت روم خود اضافه کرده اند.

جزیره گنجه در کلوزت روم

نورپردازی کلوزت روم

نور پردازی مورد مهم بعدی در اجرای پروژه واکینگ کلوزت است. شما می‌توانید از 3 نوع نور در این فضا استفاده کنید که عبارت اند از: ال ای دی برای زیر و پشت قفسه‌ها، نور پردازی عمومی و فرو رفته و در آخر یک لوستر یا چراغ آویز.

نورپردازی مناسب متناسب با رنگ و سبک اتاق شما می‌تواند زحمات شما را برای نصب و زیبایی واکینگ کلوزت کاملا در دید قرار دهد و علاوه بر این برای آینه قدی، نور مناسب و خوب لازم و واجب است.

نورپردازی کلوزت روم

زیبایی کلوزت روم را چند برابر کنید!

‌_علاوه بر تمام موارد بالا که هر یک زیبایی خاصی را به کلوزت روم می‌دهند، موارد دیگری نیز هستند که هر یک می‌توانند تا چند برابر زیبایی فضای شما را زیاد کنند. یکی از این موارد استفاده از آثار هنری می‌باشد؛ شما می‌توانید با توجه به سبک و رنگ اتاق و کلوزت روم از تابلوها و نقاشی‌های زیبا استفاده کنید.

_مورد بعدی استفاده از میز آرایش و آینه بزرگ به همراه نورپردازی‌های زیبا می‌باشد که می‌تواند پکیج اتاق شما را کامل کند و بعد از آرایش کردن و حاضر شدن در همان اتاق نیز به پوشیدن لباس و کفش خود بپردازید.

طراحی اتاق لباس

_ ایستگاه نوشیدنی نیز قابلیتی است که در هر کلوزت رومی دیده نمی‌شود و مختص افرادی است که فضاهای بزرگی را برای اجرای این پروژه در اختیار دارند و به این صورت است که در کنار کلوزت روم، فضایی را برای نگهداری وسایل قهوه و قهوه ساز و یا نوشیدنی‌های مورد علاقه خود در نظر می‌گیرند که حتی می‌توانید یخچال‌هایی کوچک را برای این کار در نظر بگیرید.

_ تخته اتو پیشنهاد بعدی ما برای طراحی دکوراسیون واکینگ کلوزت است. اکثر افراد در فضایی به جز اتاق خود به اتو کشی لباس‌ها می‌پردازند که دلایل مختلفی دارد. ولی اگر جزو افرادی هستید که فضای مناسب این کار را قبلا در نظر نگرفتید، اکنون می‌توانید به راحتی یک تخته اتوی کوچک را برای این کار در نظر بگیرید تا به کارهای خود سرعت ببخشید.

کلوزت روم قهوه ای و تیره

قیمت طراحی کلوزت روم

یکی از مسائلی که تا به اینجا ذهن شما درگیر خود کرده است، بودجه مناسب طراحی واکینگ کلوزت است. این بودجه کامل به خودتان بستگی دارد؛ این که اندازه و ابعاد قفسه‌ها و اجزای مختلف کلوزت روم شما چقدر است و این که کیفیت متریال مد نطر شما در چه سطحی است، می‌تواند رنج بودجه واکینگ کلوزت شما را در بازه‌های مختلفی قرار دهد.

طراحی کناف در کلوزت روم و واکینگ کلوزتکلوزت روم قیمت کلوزت روم قیمت کلوزت روم قیمت کلوزت روم در تهران کلوزت روم در تهران کلوزت روم در تهران قیمت عالی با چیدمان لباس

اجرای کلوزت روم با بهترین قیمت | پرهام دکور

در این مقاله با ایجاد فضایی آشنا شدیم که به راحتی می‌تواند لباس، کفش و اکسسوری شما سازمان دهی کند و علاوه بر مرتب بودن و مشخص بودن حریم هر وسیله، زیبایی و مدرن بودن اتاق شما نیز به اوج خود می‌رسد. برای این کار طراحان دکوراسیونی هستند که می‌توانند با توجه به بودجه ای که شما دارید، بهترین واکینگ کلوزت را طراحی و ایجاد کنند.

برای این کار کافی است تا سبک و رنگ اتاق خود را مشخص کنید تا کلوزت روم شخصی شما ساخته شود. شما میتوانید بین سبک های کمددیواری کلاسیک، کمد دیواری نئوکلاسیک و همچنین کمددیواری مدرن انتخاب خود را نهایی کنید و منتظر ساخت و طراحی آن باشید و از نتیجه لذت ببرید.