12
نوامبر

کابینت آشپزخانه

کابینت کجا استفاده میشود؟

کابینت قفسه‌ای می باشد که در آشپزخانه‌ها و حمام برای نگهداری لوازم شخصی منزل استفاده می‌شود.  کابینت آشپزخانه را اغلب به روش‌های مختلف نصب میکنند تا چیدمان وسایل به خوبی انجام شود. در حمام به صورت تکی برای نگهداری حوله و لوازم بهداشتی استفاده میشود.

کابینت انواع مختلفی دارد که شامل کابینت های فلزی ، چوبی ، MDF ، UPVC می‌باشد. جنس بدنه‌ی آنها باید ملامینه باشد و لبه‌ی بدنه باید با نوار پوشیده شده باشد.

کابینت MDF و مزایای آن

ام دی اف از خرده های چوب که توسط چسب یا رزین به هم چسبانده و فشرده‌ شده ساخته شده است. کابینت‌های ام دی اف به دلیل قیمت مناسب و همچنین نداشتن نقص‌های طبیعی که در چوب وجود دارد بسیار پرکاربرد است.

مزایای کابینت ام دی اف

 • به راحتی تمیز میشوند و به همین دلیل در آشپزخانه‌ها استفاده زیادی دارند.
 •  ام دی اف نسبت به  کابینت‌های چوبی و های گلاس مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.
 •  بعضی از کابینت‌ها ممکن است با گذاشتن وسایل داخل آن دچار تاب و انحراف شوند که این خود به تنهایی جلوه خوبی ندارد.
 • درسته که این نوع بسیار محکم هستند ولی نیاز به مراقبت دارند تا دچار خراشیدگی و تو رفتگی نشوند زیرا در این حالت ممکن است بقیه کابینت‌ها در معرض آسیب قرار بگیرند.
 • این نوع اگر دچار مشکلی ( شکاف یا ضربه ) شوند قابل تعمیر نیستند.
 • این نوع به حرارت حساس هستند. اگر در نزدیکی اجاق گاز قرار گرفته است ممکن است دچار جباب یا برجستگی یا پوسته پوسته شدن شود.

کابینت PVC و مزایای آن

پی وی سی نوعی پلاستیک فشرده محسوب میشود که دارای ورق‌های ضخیمی است. این نوع کابینت به دلیل جنسی که دارد مناسب برای مناطق مرطوب و مکان‌های که از آب زیاد استفاده میشود و امکان زنگ زدگی دارد است.

مزایای کابینت پی وی سی

 •  PVC طوری طراحی شده‌اند که برابر رطوبت مقاوم هستند.
 • PVC در برابر گرما و صدا مقاوم است.
 • نسبت به بقیه کابینت ها ضد حشره می باشد.
 • نصب آنها بسیار آسان می باشد.
 • نگهداری آنها بسیار آسان است.

کابینت هایگلاس

این کابینت‌ها با داشتن سطحی براق درخشندگی خاصی دارند و به چشم نوازی معروف هستند، به همین دلیل محبوبیت بالایی دارند و در منازل لوکس و مدرن بسیار استفاده میشوند. جالب است بدانید به دلیل بازتاب نور توسط این کابینت علاوه بر افزایش روشنایی موجب میشود فضای داخلی بزرگتر بنظر برسد.

اجزای کابینت

بعد از در نظر گرفتن زیبایی ظاهری و جنس و نوع کابینت بد نیست با عناصر بکار رفته در آن نیز بیشتر آشنا شوید تا بتوانید بهترین کابینت را با کارایی و با راحتی در استفاده انتخاب کنید.

جدیدترین طرح‌های کابینت آشپزخانه مدرن 2020 را به همراه تصاویر آن ببینید.

انواع بازشوهای کابینت

امروزه برای باز و بسته کردن کابینت‌ها از یراق آلات و ابزار مناسب و با دوام استفاده میکنند که هر کدام با توجه به جنس و مدل آن به راحتی امکان حرکت را با کمترین نیرو فراهم میروند و میزان وزن و سنگینی بالایی را تحمل میکنند.

کابینت‌های لغزنده و ریلی: ریل ها دارای نوار فلزی هستند و روی غلتک ها به حرکت درمی‌آیند. در زیر تصویر انواع ریل‌ها را میبینید.

کابینت‌های فنری: در این کابینت‌ها کافیست آن را کمی بکشید سپس سیلندر فنری و دستگیره در نقش پایه عمل میکنند و در را نگه میدارد. سپس فنر رها میشود و در باز میشود.

کابینت‌های بازشو عمودی با جک: این کابینت ها به سمت بالا باز میشوند و برای اینکار از یک جک و بازو نگهدارنده است استفاده میشود. جک موجب میشود در بالا نگه داشته شود و از طرفی با یک فشار در را خود به خود میبندد.

دستگیره کابینت

دستگیره میتواند نقش زیادی در زیبایی کابینت شده داشته باشد لذا دستگیره هایی با رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی تولید شده است که شما میتوانید عکس تعدادی از این دستگیره ها را ببینید.

برای سفارش خرید و اجرای انواع کابینت‌ها با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت با ما تماس بگیرید.

 •  تلفن: 02176710898
 •  موبایل : 09120285635

نمونه کارهای ما