۱۳
تیر

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون چیست؟

بررسی دقیق فضا است که با شناخت شرایط فضا شروع می شود و با توجه به مقیاس، تناسبات، تعادل، هارمونی ادامه می یابد و به همین دلیل است که مواردی مانند اندازه، شکل و کاربری فضا مورد توجه طراحان می باشد.

دکوراسیون منزل، محیط کار و … برای اکثر افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چگونگی چیدمان وسایل، رنگ بندی، نورپردازی و … همگی در حیطه کاری طراحی دکوراسیون داخلی است. توجه به این موارد در منازل و محیط کار باعث آرامش و دلنشین شدن فضا شده و حس مثبت را به افراد و مشتریان شرکتها می دهد. برای اینکه بتوانید دکوراسیون بی عیب و نقصی داشته باشید بهتر است از کارشناسان داخلی در زمینه طراحی کمک بگیرید.

فن طراحی دکوراسیون داخلی ترکیبی از علم و هنر می باشد و نیاز به دانش و شناخت عوامل پیچیده ای دارد.

قدمت طراحی دکوراسیون داخلی

از دیرباز انسان به دنبال زیباسازی محل زندگی خود بوده و حکاکی و نقاشی های غارها و ساختمانهای قدیمی گواه این مطلب می باشد. امروزه طراحان دکوراسیون داخلی قادرند یک خانه ساده و چهار دیواری را به محیطی مطابق با سلیقه مشتری تبدیل نمایند.

سبک های طراحی دکوراسیون داخلی:

سبک ایرانی و اسلامی:

این سبک را با نقوش آن می شناسید و برای این سبک باید به تمامی اِلمان ها توجه کنید.

سبک تلفیقی:

در این سبک هرچه را که از سبک های دیگر پسندیده اید را بکار می گیرید و نکته ای که قابل توجه می باشد انتخاب صحیح رنگ، بافت و جنس می باشد که باید با هم در تناسب باشند.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک صنعتی:

در این سبک استفاده جسورانه از آهن آلات و صنعت در گوشه و کنار دکوراسیون به چشم می خورد. برخی افراد این سبک را سبک هایتک میدانند و این سبک تلفیق تکنولوژی پیشرفته با صنعت می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک روستیک:

این سبک استفاده از اشکال و بافت ارگانیک طبیعت در دکوراسیون داخلی است. از مصالح غالب این سبک، بافت های طبیعی مانند چوب، نی و حصیر می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک معاصر:

معاصر به زمان حال اشاره دارد و سبک معاصر از هیچ قانونی پیروی نمیکند مگر مدهای روز که می توانید قانون شکنی سبک ها را در آن مشاهده کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک ساحلی:

در این سبک از رنگ های خنک و عناصر ساحلی استفاده می شود و یک دکوراسیون مناسب فصل تابستان می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک مدرن:

این سبک از قرن 20 در معماری جا گرفت و ویژگی آن استفاده حداقل از رنگ ها با احجام ساده و کشیده در فضا است.

طراحی دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک:

در این سبک از رنگ های ملایم و طرح و نقش ظریف بر روی سطوح استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی