تفاوت سقف کناف و رابیتس
16
ژوئن

سقف کناف بهتر است یا رابیتس ؟

اکثر کسانی که میخواهند سقف منزل خود را تغییر دهند این سوال برایشان پیش میاید که سقف کناف بهتر است یا رابیتس و این دو سقف چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند و کدام سقف مناسب تر است تا آن را انتخاب کنند.

تعاریف کوتاه از سقف رابیتس و کناف

سقف کناف نسل جدیدی از صفحات گچی روکش دار است که به آن گچ برگ نیز گفته میشود. این نوع سقف انحصارا توسط شرکت کناف تولید میشود که نمایندگی‌های آن با عنوان کناف ایران در کشور فعالیت میکنند. در بازسازی ساختمان بیشتر از این محصول استفاده میشود زیرا جدیدترین محصولی است که کارایی بالایی دارد نسبت به سقف‌های سنتی مانند رابیتس.

سقف کاذب کناف بهتر است یا رابیتس؟

رابیتس: این محصول از ورق‌های فولادی شبکه‌ای ساخته شده است که به آن راویز نیز گفته میشود.این ورق‌های توری شکل برای گچ کاری سقف و نگهداری ملات و پوشاندن بتن سیمانی و تیرآهن و آرماتور و مواردی دیگر بکار گرفته میشود. همچنین این ورق‌ها از جنس گالوانیزه تولید میشود و به همین دلیل از مقاومت بالایی برخوردار است. ابتدا مفتول گالوانیزه به میلگرد یا شبکه فرعی وصل میشود سپس عملیات گچ کاری و گچ بری روی آن انجام میشود و به این ترتیب سقف تشکیل میشود که به سقف رابیتس گفته میشود. درنتیجه برای آماده کردن بستری برای نصب تاسیسات استفاده میشود.

سقف کاذب کناف بهتر است یا رابیتس؟

تفاوت سقف کناف و رابیتس – سقف کناف بهتر است یا رابیتس

  1. میزان زمان لازم برای اجرای سقف: رابیتس کاری دارای سه مرحله است (گچ‌کاری، بستن صفحات رابیتس و جوشکاری ) انجام می‌شود ولی در اجرای کناف (ساخت و ساز خشک) دیگر مراحل جوشکاری و گچکاری وجود ندارد. به همین دلیل کناف کاری با سرعت بیشتری انجام میشود.
  2. هزینه اجرای کدام سقف کمتر است: هر دو نوع سقف هزینه اجرایی تقریباً برابر با یکدیگر دارند. اما موضوعی که وجود دارد به دلیل جوشکاری ها و کثیف کاری بیشتر رابیتس و نیاز به تخلیه نخاله های به وجود آمده و نظافت ساختمان، هزینه های جانبی رابیتس بیشتر است.
  3. از لحاظ وزن: سقف کناف به دلیل بکار نبردن فلزات بسیار سبک تر است.
  4. کدام یک قابل تعمیر و تغییر است: بعد از مدتی ممکن است صاحبان خانه برای تنوع یا فرسودگی سقف بخواهند سقف را تعویض یا تعمیر کنند. از این نظر کناف به دلیل اینکه باز و بسته کردن قطعات آن راحت است قابلیت ترمیم بیشتری دارد.
  5. نیروی کار مورد نیاز: سقف رابیتس نیاز به سه اکیپ(گچکار، جوشکار، رابیتس بند) دارد اما سقف کناف با یک گروه دو نفره در هر واحد قابل اجرا است.

بعد از خواندن این مطلب میتوانید در اینکه سقف کناف بهتر است یا رابیتس به نتیجه رسیده باشید، همچنین برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مشاهده انواع سقف کاذب + عکس و توضیحات کامل

مشاهده تصاویر و توضیحات سقف کناف + نمونه پروژه های انجام شده توسط ما