سقف کاذب و مزایای استفاده از آن
۲۴
مهر

سقف کاذب و مزایای استفاده از آن

سقف کاذب و مزایای استفاده از آن : برای خیلی از ما ها این سوال پیش اومده که اصلا سقف کاذب چی هست؟ کجا کاربرد داره؟ چه مدل های مختلفی دارد؟مزایای استفاده از آن چیست؟ پرهام دکور قصد دارد در این مطلب به تمامی این سوال ها پاسخ دهد.

سقف های کاذب در قسمت پایینی سقف های اصلی قرار می گیرد .خرید و فروش این نوع از سقف ها به قیمت و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. جنس آنها میتواند از گچ ، چوب ، پی وی سی و … باشد. این نوع سقف ها معمولا پوششی برای تاسیسات زیر سقف اصلی می باشد.معمولا با استفاده از یک فریم به سقف اصلی و دیوار های کناری آن را متصل می کنیم و هیچ فشاری بر روی سقف کاذب نمی باشد.

انواع سقف کاذب :

 

سقف کناف : کناف کاملا مقرون به صرفه است و باعث کاهش مصرف انرژی می شود سقف های کناف در برابر حرارت و صدا عایق می باشد. اساسا دارای شک ظاهری زیبایی می باشند و موجب آرامش و رفع خستگی میشود و شما از محیطی که در آن زندگی میکنید کلافه نمی کند .

انواع سقف کاذب و مزایای استفاده از سقف کاذب:

مشبک : مشبک یا تایل گچی یکی از انواع تایل ها است و از برجسته ترین های سقف کاذب دکوراتیو تایل گچی می باشد که برای بیشتر کردن مقاومت تایل درمقابل ورود آب در مکان های مرطوب و تاسیساتی دربخش پشتی تایل روکش آلومنیوم قرار می گیرد. این صفحات در انواع دیگری مانند ساده باروکش PVC ، سوراخ دار دایره ای ، مربعی ای و بدون روکش تولید و در بازار عرضه می گردد.

انواع سقف کاذب و مزایای استفاده از سقف کاذب:

 

آسمان مجازی : نسل جدید سقف های کاذب آسمان مجازی می باشد که شامل سه قسمت سازه نور پردازی ، سازه سقف کاذب ، تایل می باشد. یکی از عواملی که باعث طبیعی جلوه دادن این سقف ها سازه نورپردازی که شامل سه قسمت نورپردازی با لامپ T4 و T5 ، نورپردازی با LED  ، نورپردازی با لامپ FPL  می باشد ، است .

انواع سقف کاذب و مزایای استفاده از سقف کاذب:

سقف کششی (کشسان) : کشسان یکی از مدرن ترین سقف های کاذب می باشد که از جنس پارچه PVC تولید شده است . این سقف ها قابلیت کشسانی دارند به این معنی می باشد که میتوان با دادن حرارت به پارچه آن را به اندازه مورد نظر کش آورد و در آخر بر روی پروفیل های مناسب نصب کرد.از این پارچه ها ( کشسان ) می توان برای پوشش دیوار ها هم استفاده کرد.

انواع سقف کاذب و مزایای استفاده از سقف کاذب:

CNC : شاخه‌ای از معماری داخلی استایل سقفی دکوراتیو که به وسیله اویزهای اصلی از سقف اصلی مکان برای پوشش سقف اصلی (زیر سقف) به‌کار می‌رود سقف کاذب می نامند. نوعی دیگر از سقف کاذب نیز وجود دارد که در مکان هایی کمتر از عرض 4 متر و ممکن نبودن اویز گیری از از سقفی اصلی اجرا می شود. این نوع سقف کاذب به جای استفاده از اویز های نگه دارنده بر پایه حمل روی دیوار های می باشد.

انواع سقف کاذب و مزایای استفاده از سقف کاذب:

مزایای استفاده از سقف کاذب:

سبک بودن این نوع سقف ها
قایبلیت جا به جایی
مقرون به صرفه
در برابر صدا عایق هستند
نصب آسان
کاهش مصرف سوخت
زیبایی