01
آوریل

دستگیره مخفی کابینت چیست؟

با استفاده از کابینت‌هایی با دستگیره مخفی یا پنهان دیگر نیاز به استفاده از دستگیره‌های قدیمی که همان میله‌های خمیده که از آن برای باز کردن کابینت استفاده میشود نیست. خرید کابینت آشپزخانه با دستگیره مخفی نمایی تمیز و یک دست و مدرن و شیک به آشپزخانه شما میدهد و هیچ دستگیره و ابزاری روی کابینت دیده نمیشود.

انواع دستگیره مخفی

  1. دستگیره آهن ربایی مکانیکی
  2. دستگیره یکپارچه
  3. دستگیره پروفیلی
  4. دستگیره مخفی بیرونی

دستگیره آهن ربایی مکانیکی

در این دستگیره‌ها نوعی ابزار شامل آهن ربا و یک قسمت مکانیکی و فنری وجود دارد که در داخل کابینت کار گذاشته میشود. اما کارایی آسان آن به این صورت است که به راحتی با فشار دادن درب و به وسیله فنر درب باز میشود.

دستگیره آهن ربایی مخفی کابینت

دستگیره یکپارچه

در واقعیت این کابینت‌ها دستگیره خاصی ندارند و فقط درب کابینت دارای یک شیب است که میتوان از آن برای باز کردن درب استفاده کرد. به این ترتیب یک فضای مخفی در لبه درب ایجاد میشود.

دستگیره مخفی یکپارچه با درب کابینت

دستگیره پروفیلی

این دستگیره ها فقط در کابینت‌های زمینی استفاده میشوند. در دو نوع L شکل و U شکل هستند و روی درب بصورت عمودی یا افقی وجود دارند. با توجه به رنگ های متنوع پروفیل ها ظاهر زیبایی را به کابینت‌ها اضافه میکنند.

دستگیره بیرونی

این دستگیره ها به قسمت بالای درب چسبانده میشود و مقدار کمی از آن دیده میشود. البته در مدل های مختلفی تولید میشود که شکل خاص خودش را دارد و متناسب با آن دیده میشود.

ویژگی‌های کابینت دستگیره مخفی

  1. دستگیره‌های مخفی فقط در کابینت‌های زمینی استفاده میشود.
  2. جدیدترین و مدرن ترین مدل کابینت‌ها این نوع کابینت است.
  3. با توجه به نداشتن دستگیره و بازی نکردن کودکان با آن، دارای امنیت بیشتری است. همچنین این دستگیره‌ها قابلیت قفل کودک نیز دارند.
  4. به راحتی و به وسیله آرامبند باز و بسته میشوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان پرهام دکور تماس بگیرید.

پیشنهاد: با کابینت ممبران خانه ‌ای مانند قصر بسازید.