• تلفن: 02176710898
    • موبایل : 09120285635
    • ساعات کاری: 08:00-19:00

تاسیسات

تاسیسات :

در واقع تاسیسات ساختمان برای ایجاد شرایط مطلوب برای زندگی کردن می باشد . این سوال برای خیلی از شما ها پیش می آید که تاسیسات شامل چه موارد میشود ؟

تاسیسات شامل موارد زیر میشود :

لوله کشی آب و گاز:

در لوله کشی آب از لوله های فلزی ، پلاستیکی و سیمانی استفاده می شود. در صنعت درونی لوله کشی میتواند از فولاد ، شیشه ، چوب ، پلاستیک ساخته شود .در زمان های قدیم برای لوله کشی خانه ها از لوله های سربی استفاده می کردند .

در لوله کشی گاز باید نکاتی را توجه کنید که شامل موارد زیر میباشد :

در نحوه لوله کشی باید محل و قطر دودکش مشخص بشود.

آدرس و زیربنای ملک باید مشخص بگردد .

نقشه هایی که تهیه شده باید کاملا خوانا و بدون خط خوردگی باشد.

مقیاس نقشه ها بر روی کاغر A3 باشد.

تاسیسات
تاسیسات

شیرآلات :

شیر وسیله ای است فلزی که از آن برای قطع و وصل کردن و تنظیم جریان آب و گاز استفاده می شود.

انواع شیرآلات :

شیر آلات خانگی و ساختمانی ( Faucet )

شیر آلات صنعتی ( industrial )

امروزه شیر آلات نقش به سزایی در بهینه مصرف کردن دارد.

تاسیسات
تاسیسات

رادیاتور :

وسیله ای است گرمایشی که جنس آن از فلز یا نیمه فلز می باشد . جنس آن بسته به نوع کاربرد آن متفاوت است . یکی از کاربرد های آن در ماشین ها می باشد که برای خنک کردن آب برگشتی از موتور استفاده می شود . کاربرد دیگر آنها در منازل برای انتقال حرارت آب گرم می باشد .

تاسیسات
تاسیسات

کولر آبی و گازی :

کولر آبی نوعی تهویه مطبوع می باشد که برای سرمایش در تابستان استفاده می شود . کولر های آبی معمولا با تبخیر آب هوا را خنک میکنند. کولر های آبی ظرفیت های مختلف دارد ممکن است شنیده باشید کولر 4500 یا 7000 و براتون این سوال پیش میاد که این 4500 یا 7000 به چه معنا می باشد ؟ این 4500 یا 7000 میزان ظرفیت هوادهی برحسب فوت مکعب در دقیقه می باشد.

به کولری که مایع را به گاز و گاز را به مایع تبدیل می کند کولر گازی می گویند . کولر گازی را یک فرد به نام ویلیس کریر در سال 1902 اختراع کرد .

تاسیسات
تاسیسات

موتور خانه :

موتور خانه قسمتی مهم از هر ساختمان است که وجود آن برای هر ساختمان الزامی می باشد زیرا برای تهوه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرد.

موتور خانه هر ساختمان به عنوان کنترل کننده سیستم سرمایشی و گرمایشی می باشد . موتور خانه را معمولا در پایین ساختمان یا داخل اتاقی جدا بنا میکنند .

تاسیسات
تاسیسات

پکیج :

امروزه با تولید پکیج ها دیگر در ساخمان ها موتور خانه استفاده نمی کنند یه جورایی جاعه موتورخانه رو گرفته است و وظیفه سیستم گرمایش منزل و آب را بر عهده دارد .

0

Your Cart