کناف چیست؟
۲۶
اردیبهشت

اجرای سقف کاذب

اجرای سقف کاذب

برای خیلی از انسان ها این سوال پیش اومده که اصلا سقف کاذب چی هست؟ کجا کاربرد داره؟ چه مدل های مختلفی دارد؟مزایای استفاده از آن چیست؟ پرهام دکور قصد دارد در این مطلب به تمامی این سوال ها پاسخ دهد.

سقف های کاذب در قسمت پایینی سقف های اصلی قرار می گیرد .خرید و فروش این نوع از سقف ها به قیمت و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. جنس آنها میتواند از گچ ، چوب ، پی وی سی و … باشد. این نوع سقف ها معمولا پوششی برای تاسیسات زیر سقف اصلی می باشد.معمولا با استفاده از یک فریم به سقف اصلی و دیوار های کناری آن را متصل می کنیم و هیچ فشاری بر روی سقف کاذب نمی باشد.

انواع سقف کاذب

اجرای سقف کاذب

 

سقف کناف 

کناف کاملا مقرون به صرفه است و باعث کاهش مصرف انرژی می شود سقف های کناف در برابر حرارت و صدا عایق می باشد. اساسا دارای شک ظاهری زیبایی می باشند و موجب آرامش و رفع خستگی میشود و شما از محیطی که در آن زندگی میکنید کلافه نمی کند .

 

 

 

 

اجرای سقف کاذب

مشبک 

مشبک یا تایل گچی یکی از انواع تایل ها است و از برجسته ترین های سقف کاذب دکوراتیو تایل گچی می باشد که برای بیشتر کردن مقاومت تایل درمقابل ورود آب در مکان های مرطوب و تاسیساتی دربخش پشتی تایل روکش آلومنیوم قرار می گیرد. این صفحات در انواع دیگری مانند ساده باروکش PVC ، سوراخ دار دایره ای ، مربعی ای و بدون روکش تولید و در بازار عرضه می گردد.

 

 

 

 

 اجرای سقف کاذب

آسمان مجازی 

نسل جدید سقف های کاذب آسمان مجازی می باشد که شامل سه قسمت سازه نور پردازی ، سازه سقف کاذب ، تایل می باشد. یکی از عواملی که باعث طبیعی جلوه دادن این سقف ها سازه نورپردازی که شامل سه قسمت نورپردازی با لامپ T4 و T5 ، نورپردازی با LED ، نورپردازی با لامپ FPL می باشد ، است.

 

 اجرای سقف کاذب

سقف کششی (کشسان) 

کشسان یکی از مدرن ترین سقف های کاذب می باشد که از جنس پارچه PVC تولید شده است . این سقف ها قابلیت کشسانی دارند به این معنی می باشد که میتوان با دادن حرارت به پارچه آن را به اندازه مورد نظر کش آورد و در آخر بر روی پروفیل های مناسب نصب کرد.از این پارچه ها ( کشسان ) می توان برای پوشش دیوار ها هم استفاده کرد.

 

 

 

اجرای سقف کاذب

CNC 

شاخه‌ای از معماری داخلی استایل سقفی دکوراتیو که به وسیله اویزهای اصلی از سقف اصلی مکان برای پوشش سقف اصلی (زیر سقف) به‌کار می‌رود سقف کاذب می نامند. نوعی دیگر از سقف کاذب نیز وجود دارد که در مکان هایی کمتر از عرض 4 متر و ممکن نبودن اویز گیری از از سقفی اصلی اجرا می شود. این نوع سقف کاذب به جای استفاده از اویز های نگه دارنده بر پایه حمل روی دیوار های می باشد.

 

 

 

مزایای استفاده از سقف کاذب:

 • سبک بودن این نوع سقف ها
 • قایبلیت جا به جایی
 • مقرون به صرفه
 • در برابر صدا عایق هستند
 • نصب آسان
 • کاهش مصرف سوخت
 • زیبایی

 

نمونه ای از سوالات در مورد سقف کاذب:

 1. مزیت های سقف کاذب کناف چیست؟ دسترسی آسان به تاسیسات، سرعت نصب بالا، تعمیرات آسان، مقاومت در برابر آتش
 2. آیا دیوار های جداکننده کناف خاصیت باربری دارند؟ خیر این تیغه فقط برای جدا کردن می باشند.
 3. آیا وزن دیوار کناف نسبت به دیوار آجری کمتر است یا بیشتر ؟ کمتر می باشد. وزن دیوار کناف 25 کیلوگرم می باشد ولی دیوار آجری 267 کیلوگرم می باشد.
 4. آیا سیستم کناف برای مناطق مرطوب محصولی هم دارد؟ بله. پرهام کناف در این مناطق از پانل های MR استفاده می کند.
 5. آیا می توان محصولات کناف را بشوییم؟ خیر، درحد تمیز کردن با یک پارچه مرطوب
 6. آیا سقف کاذب کناف به عنوان سقف اصلی استفاده می شود؟ خیر
 7. آیا سقف کاذب کناف مقاومتی در برابر زلزه دارد؟ بله قطعا، سقف کاذب کناب مقاومت ساختمان را در برابر زلزله افزایش میدهد
 8. برای زیر سازی کناف از چه محصولی استفاده میشود؟ از پروفیل گالوانیزه
 9. چگونه سقف کاذب مشبک به سقف اصلی متصل میشود؟ برای ارتفاع های کم از مفتول و برای ارتفاع های زیاد از فنر آویز استفاده می کنیم.

دیوار جداکننده کناف:

دیوار جدا کننده کناف نوعی دیوار غیر باربر هستند که برای تقسیم فضای داخل واحد استفاده میشوند . این دیوارها از قاب های فولادی سبک ساخته شده اند که تایل های گچی یک یا چند لایه بر روی آن به وسیله ی پیچ های مخصوص نصب می شوند و در آخر درزهایی که میان پانل ها بوجود می آید را به وسیله ی نوار مخصوص درزگیر می پوشانند.به دلیل خالی بودن وسط این دیوار های جداکننده کناف می توان از عایق حرارتی یا عایق صوتی استفاده کنید همچنین میتوان از این فضای خالی برای عبور تاسیسات الکترونیکی استفاده کرد.

اجرای سقف کاذب

مزایای استفاده از دیوار جدا کننده کناف:

 • این دیوار ها در زمان بروز زلزله در مقابل نیرویی از زلزه وارد می شود مقامت عمود بر صفحه دارند.
 • این دیوار ها در برابر شتاب های بزرگ مقاوت دارند.
 • این دیوار ها قابلیت انفجاری ندارند و اصلا آوار نمیشوند.
 • یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های استفاده از این دیوار ها سرعت بالا در اجرای آن می باشد.
 • اجرای این ساختار های خشک به راحتی می باشد و اغلب می توانید آن را از فروشگاها خریداری کنید و با خواندن بروشور راهنما اقدام به نصب کنید.
 • این دیوار ها نسبت به دیوار های بنایی به طور میانگین بین 60 تا 90 درصد سبک تر هستند.
 • ضخامت این دیوار ها 7/5 می باشد.
 • این دیوار ها قابلیت تعویض و ترمیم با استفاده از ابزار آلات را دارند.
 • قابلیت دیگر این دیوار ها این می باشد که می توانید قوس و شکست هایی به دیوار دهید.

 

پرهام دکور مجری انواع سقف کاذب ( ساده، دکوراتیو، مشبک، نورمخفی، جای LCD، دیوار های جداکننده کناف) با متریال کناف ایران می باشد.

ما این نوید را به شما می هیم که تمام اجرا ها را با گروهی حرفه ای و ضمانت اجرایی برای شما انجام می دهیم.

ما از عقد قرار داد تا پایان کار در کنار شما هستیم تمام مراحل اجرا، زیر نظر ناظرین خبره ما انجام می شود.